Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Urządzenie do pomiaru drgań

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Urządzenie do pomiaru drgań
Autor
Wiadomość
matmix1
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Lubliniec

Post#1 Post autora tematu 01 Mar 2012 20:57   

Urządzenie do pomiaru drgań

Witam,

Mam za zadanie wykonać urządzenie do pomiaru drgań z wykorzystaniem trzyosiowego akcelerometru ADXL325, a dokładnie płytką ewaluacyjną EVAL-ADXL325Z oraz płytki ewaluacyjnej z mikrokontrolerem LPC2378. Akcelerometr posiada wyjście analogowe (napięcie wyjściowe proporcjonalne do przyspieszenia). Jeśli chodzi o mikrokontroler, to zamierzam wykorzystać jego przetwornik ADC (zakres pomiarowy 0-3V). Płytkę z mikrokontrolerem programuję w LabVIEW.

Pozostaje kwestia układu kondycjonującego - układ między wyjściem napięciowym akcelerometru a wejściem ADC mikrokontrolera.

Jeśli chodzi o układy elektroniczne, jestem nowicjuszem. Jednak przeszukując dostępne materiały w internecie i w książkach jakie posiadam, natknąłem się na kilka schematów ideowych. Odnaleźć w nich można podobne elementy na tej ścieżce, tj. czujnik - przedwzmacniacz - filtr - wzmacniacz - (układ detekcji RMS, Peak) - przetwornik ADC ...

Jeśli chodzi o samo urządzenie, to mam zamiar wyświetlać pojedynczą wartość skuteczną i szczytową przyspieszenia badanych drgań.

Poniżej przedstawiam moje schematy, które miałyby znaleźć się w układzie kondycjonującym:

Urządzenie do pomiaru drgań Urządzenie do pomiaru drgań Urządzenie do pomiaru drgań

Proszę o opinię i ewentualne wskazówki co należałoby zmienić.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 01 Mar 2012 20:57   

Powrót do góry

marcin44430
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kalisz

Post#2 01 Mar 2012 21:33   

Re: Urządzenie do pomiaru drgań

Moim zdaniem wystarczy podłączyć wyjścia akcelerometru bezpośrednio na przetworniki ADC.
W AVR-ach takie połączenie działa bez zarzutów.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 01 Mar 2012 21:33   

Powrót do góry

Mirek Z.
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Opalenica

Post#3 01 Mar 2012 22:13   

Re: Urządzenie do pomiaru drgań

Jeden temat już usuwałem z uzasadnieniem http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10620110&highlight=#10620110 - a to nie znaczy, że można zakładać następny, identyczny.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Urządzenie do pomiaru drgań
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.059 seconds

elektroda.pl temat RSS