Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Urządzenie do pomiaru drgań

Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives ->Urządzenie do pomiaru drgań Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
matmix1
Level 10
Helped: 1
Post rating: 1
matmix1
Level 10
Post#1 01 Mar 2012 19:57  Topic author   

Urządzenie do pomiaru drgań

Witam,

Mam za zadanie wykonać urządzenie do pomiaru drgań z wykorzystaniem trzyosiowego akcelerometru ADXL325, a dokładnie płytką ewaluacyjną EVAL-ADXL325Z oraz płytki ewaluacyjnej z mikrokontrolerem LPC2378. Akcelerometr posiada wyjście analogowe (napięcie wyjściowe proporcjonalne do przyspieszenia). Jeśli chodzi o mikrokontroler, to zamierzam wykorzystać jego przetwornik ADC (zakres pomiarowy 0-3V). Płytkę z mikrokontrolerem programuję w LabVIEW.

Pozostaje kwestia układu kondycjonującego - układ między wyjściem napięciowym akcelerometru a wejściem ADC mikrokontrolera.

Jeśli chodzi o układy elektroniczne, jestem nowicjuszem. Jednak przeszukując dostępne materiały w internecie i w książkach jakie posiadam, natknąłem się na kilka schematów ideowych. Odnaleźć w nich można podobne elementy na tej ścieżce, tj. czujnik - przedwzmacniacz - filtr - wzmacniacz - (układ detekcji RMS, Peak) - przetwornik ADC ...

Jeśli chodzi o samo urządzenie, to mam zamiar wyświetlać pojedynczą wartość skuteczną i szczytową przyspieszenia badanych drgań.

Poniżej przedstawiam moje schematy, które miałyby znaleźć się w układzie kondycjonującym:

To view the material on this forum you must be logged in. To view the material on this forum you must be logged in. To view the material on this forum you must be logged in.

Proszę o opinię i ewentualne wskazówki co należałoby zmienić.

Helpful post? + 0
Back to top

Ad
Ad

Back to top
marcin44430
Level 16
Helped: 3
Post rating: 338
marcin44430
Level 16
Post#2 01 Mar 2012 20:33    

Re: Urządzenie do pomiaru drgań

Moim zdaniem wystarczy podłączyć wyjścia akcelerometru bezpośrednio na przetworniki ADC.
W AVR-ach takie połączenie działa bez zarzutów.

Helpful post? + 0
Back to top

Ad
Ad

Back to top
Mirek Z.
Admin grupy RTV
Helped: 1094
Mirek Z.
Admin grupy RTV
Post#3 01 Mar 2012 21:13    

Re: Urządzenie do pomiaru drgań

Jeden temat już usuwałem z uzasadnieniemTo view the material on this forum you must be logged in. - a to nie znaczy, że można zakładać następny, identyczny.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Urządzenie do pomiaru drgań
Page 1 of 1

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.058 seconds