Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Urządzenie do pomiaru drgań

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Urządzenie do pomiaru drgań
Author
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post from the author of the topic 01 Mar 2012 19:57   

Urządzenie do pomiaru drgań

Witam,

Mam za zadanie wykonać urządzenie do pomiaru drgań z wykorzystaniem trzyosiowego akcelerometru ADXL325, a dokładnie płytką ewaluacyjną EVAL-ADXL325Z oraz płytki ewaluacyjnej z mikrokontrolerem LPC2378. Akcelerometr posiada wyjście analogowe (napięcie wyjściowe proporcjonalne do przyspieszenia). Jeśli chodzi o mikrokontroler, to zamierzam wykorzystać jego przetwornik ADC (zakres pomiarowy 0-3V). Płytkę z mikrokontrolerem programuję w LabVIEW.

Pozostaje kwestia układu kondycjonującego - układ między wyjściem napięciowym akcelerometru a wejściem ADC mikrokontrolera.

Jeśli chodzi o układy elektroniczne, jestem nowicjuszem. Jednak przeszukując dostępne materiały w internecie i w książkach jakie posiadam, natknąłem się na kilka schematów ideowych. Odnaleźć w nich można podobne elementy na tej ścieżce, tj. czujnik - przedwzmacniacz - filtr - wzmacniacz - (układ detekcji RMS, Peak) - przetwornik ADC ...

Jeśli chodzi o samo urządzenie, to mam zamiar wyświetlać pojedynczą wartość skuteczną i szczytową przyspieszenia badanych drgań.

Poniżej przedstawiam moje schematy, które miałyby znaleźć się w układzie kondycjonującym:

To view the material on this forum you must be logged in. To view the material on this forum you must be logged in. To view the material on this forum you must be logged in.

Proszę o opinię i ewentualne wskazówki co należałoby zmienić.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 01 Mar 2012 19:57   

Back to top

marcin44430
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 01 Mar 2012 20:33   

Re: Urządzenie do pomiaru drgań

Moim zdaniem wystarczy podłączyć wyjścia akcelerometru bezpośrednio na przetworniki ADC.
W AVR-ach takie połączenie działa bez zarzutów.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 01 Mar 2012 20:33   

Back to top

Mirek Z.
Admin grupy RTV
Admin grupy RTV

Post#3 01 Mar 2012 21:13   

Re: Urządzenie do pomiaru drgań

Jeden temat już usuwałem z uzasadnieniemTo view the material on this forum you must be logged in. - a to nie znaczy, że można zakładać następny, identyczny.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Urządzenie do pomiaru drgań
Page 1 of 1

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.058 seconds

elektroda.pl topic RSS feed