Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

[c++] Drukowanie na hasło

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Programowanie Ogólne -> [c++] Drukowanie na hasło
Autor
Wiadomość
quadro89
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Bytom

Post#1 Post autora tematu 02 Mar 2012 13:33   

[c++] Drukowanie na hasło

Witam.

Chcę napisać program typu "PrintLock", który by przy próbie drukowania pytał się o hasło dostępu. Nie bardzo wiem, jak to ugryźć.
Program musi działać pod Win XP i Win7, musi też obsługiwać wszystkie drukarki podłączone do komputera lokalnie oraz sieciowe.
Nie wiem, czy dobrze myślę, ale chyba muszę pokombinować z buforem wydruku?

Dodam, że szukałem na Google i nie znalazłem informacji w tym temacie, rozwiązanie typu nadawanie praw dostępu dla użytkowników mnie nie interesuje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Mar 2012 13:33   

Powrót do góry

arnoldziq
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Miasto: High Wycombe

Post#2 02 Mar 2012 13:53   

Re: [c++] Drukowanie na hasło

Prościej będzie napisać wrapper do Printer Spooler-a. Albo całą własną bibliotekę.
Poszukaj gdzieś w zasobach MSDN informacji na temat WINSPOOL.DLL. Są tam nawet jakieś kody źródłowe, custom-spooler-a, czyli dokładnie to, czego potrzebujesz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Programowanie Ogólne -> [c++] Drukowanie na hasło
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.056 seconds

elektroda.pl temat RSS