Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

[c++] Drukowanie na hasło

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Programming Generally -> [c++] Drukowanie na hasło
Author
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post from the author of the topic 02 Mar 2012 12:33   

[c++] Drukowanie na hasło

Witam.

Chcę napisać program typu "PrintLock", który by przy próbie drukowania pytał się o hasło dostępu. Nie bardzo wiem, jak to ugryźć.
Program musi działać pod Win XP i Win7, musi też obsługiwać wszystkie drukarki podłączone do komputera lokalnie oraz sieciowe.
Nie wiem, czy dobrze myślę, ale chyba muszę pokombinować z buforem wydruku?

Dodam, że szukałem na Google i nie znalazłem informacji w tym temacie, rozwiązanie typu nadawanie praw dostępu dla użytkowników mnie nie interesuje.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 02 Mar 2012 12:33   

Back to top

arnoldziq
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Post#2 02 Mar 2012 12:53   

Re: [c++] Drukowanie na hasło

Prościej będzie napisać wrapper do Printer Spooler-a. Albo całą własną bibliotekę.
Poszukaj gdzieś w zasobach MSDN informacji na temat WINSPOOL.DLL. Są tam nawet jakieś kody źródłowe, custom-spooler-a, czyli dokładnie to, czego potrzebujesz.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Programming Generally -> [c++] Drukowanie na hasło
Page 1 of 1

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.046 seconds

elektroda.pl topic RSS feed