Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Monitor LCD Fujitsu Siemens L19-2 model L9ZA brak zasilania

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Monitory Serwis -> Monitory Początkujący -> Monitor LCD Fujitsu Siemens L19-2 model L9ZA brak zasilania
Autor
Wiadomość
dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 03 Mar 2012 02:49   

Monitor LCD Fujitsu Siemens L19-2 model L9ZA brak zasilania

Witam i proszę was o pomoc odnośnie naprawy wyżej wymienionego monitora. Problem polega na tym iż nagle monitor przestał na cokolwiek reagować to znaczy wogule nie zapala się dioda sygnalizująca podłączenie do zasilania, więc rozkreciłem obudowę okazało się że na płytce zasilajacej 2 z 8-miu kondensatorów były lekko wypukłe ale postanowiłem wymienić wszystkie. Po wymianie i dokonaniu pomiarów na wyjściu owego zasilacza (jest podłaczony z drugą chyba sterująca) powinno być 12V i 5V (tak jest opisana płytka) i takie wartości są zachowane. Szcześliwy że wszystko jest OK poskładałem wszystko do kupy i okazało sie że monitor nadal jest martwy. Wnioskuję z tego iż zasilacz jest dobry (może nawet był bo nie mierzyłem go przed wymiana kondensatorów) a problem nadal tkwi gdzies na 2 płytce chyba sterujacej. Zdjecia zapodam zaraz z rana bo swoje prace skończyłem około 01:10 w nocy. I prosze nie ignorować mojego problemu gdyż żeby napisać ten post to musiałem komputer zanieśc do drugiego pokoju i wpiąc sie w TV a żonie niezbyt sie to podoba. Prosze o odpowiedz.
Przeczytałem juz wszystkie posty na temat tego monitora i w każdym po wymianie kondensatorów wszystko było OK a w moim nadal zero reakcji.

Zapożyczone zdjecia zasilacza

http://obrazki.elektroda.net/16_1240429627.jpg

Dzisiaj rano po kolejnych prubach reanimacji monitora po dokładnym pomierzeniu napięc na wyjściach płytki zasilacza okazało się że zamiast 12V jest 11.7V a zamiast 5V jest 5.18V lecz niewiem czy taka tolerancja jest dopuszczalna. Pomiary dokonane miernikiem DT9205A.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2012 02:49   

Powrót do góry

dzimi
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: warm-maz

Post#2 03 Mar 2012 11:20   

Re: Monitor LCD Fujitsu Siemens L19-2 model L9ZA brak zasilania

Posprawdzaj tranzystory inwertera, czy dochodzi zasilanie do nich. Sprawdź czy nie ma bezpiecznika na zasilaniu +12V. Posprawdzaj czy jest zasilanie na płytce logiki ( za stabilizatorami). Posprawdzaj czy pojawia się napięcie ON/OFF z logiki na inwerter.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 03 Mar 2012 17:56   

Bardzo dziekuję za szybką odpowiedz lecz nie jest ona dla mnie do końca zrozumiała (dlatego umieściłem temat w dziale dla poczatkujacych) jedynie co udało mi sie zmierzyć to napiecie które wychodzi na sterowanie klawiszami monitora ( opisałem to na załączonym rysunku ).Prosze o kolejne rady (w miare mozliwości czytelne jak dla laika)

Monitor LCD Fujitsu Siemens L19-2 model L9ZA  brak zasilania
Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#4 03 Mar 2012 19:58   

Nie wiem dlaczego czepiasz się płytki elektroniki jeżeli kolega w poście wyżej pisze Ci abyś sprawdził dokładnie inwerter. Jest on na płytce zasilacza. To ten układ który podaje wysokie napięcie na lampy. Po stronie druku masz elementy smd takie jak tranzystory i takowe trzeba sprawdzić. Po podłączeniu monitora pod kompa, przyjrzyj się czy na tej czerni nie widać treści obrazu po podświetleniu ekranu latarką. Jeżeli wiesz jak to odłącz samo zasilanie na inwerter i zobaczysz czy monitor będzie się uruchamiał bez podświetlenia. W tych inwerterach przeważnie uszkadzały się mosfety na wskutek zimnych lutowań. Pomierz rezystancje uzwojeń trafka inwertera.

Dodano po 5 [minuty]:

Na pinie ADJ powinno pojawiać się napięcie sterowania inwertera w granicach 3,5V po załączeniu do pracy monitora.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 03 Mar 2012 20:15   

Nie rozumiem co mi da podłaczenie monitora do kompa i podświetlanie z boku matrycy skoro monitor jest martwy , wogule nie swieci się dioda STANDBY i nie działa wogule ON/OFF. Jeśli możecie to wytłumaczcie mi to.

Mierzyłem wszystko kilkakrotnie i tak jak pisałem zasilacz podaje prawidłowe wartości na płytke sterującą czyli 12V i 5V a z płytki sterującej taśmą jest podawane napiecie 3,3V na guziki monitora w tym na ON/OFF lecz monitor nadal nie wstaje, dioda standby nawet nie mrugnie. Zastanawiam sie nawet nad podmianą innej płyty sterujacej z innego LCD lecz niewiem jaka by była kompatybilna i czy wogule jest to mozliwe.Prosze o odpowiedz
Powrót do góry

dzimi
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: warm-maz

Post#6 04 Mar 2012 10:19   

Kolego, może póki zabierzesz się za naprawę tego monitora, a w może i w przyszłości innych, skorzystaj z poradnika naprawy monitorów. Przybliży Ci to troszkę sprawy związane z LCD:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1588929.html
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 04 Mar 2012 15:02   

A jednak tak jak napisał moderator dzimi brak zasilania na tranzystorze (zaznaczony na obrazku).Prosze w miare możliwości o dalsze wskazówki czy sam tranzystor jest walniety czy prawdopodobnie gdzies po drodze jest coś nie tak
Monitor LCD Fujitsu Siemens L19-2 model L9ZA  brak zasilania[/b]
Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 04 Mar 2012 20:32   

Zmusiłeś mnie do wygrzebania takiego zasilacza. Jeżeli robisz pomiary samego zasilacza bez podłączenia płytki elektroniki, to na pinach licząc od środka powinno być 12V, następne masa, potem 5V i dwa skrajne to on/of i blank. Na tych pinach napięcie powinno pojawiać się po wpięciu płytki elektroniki do której podłączona powinna być płytka sterowania. Po naciśnięciu przycisku power na tych pinach powinieneś mieć napięcie w granicach od 3,5 do 5V. Czy u Ciebie tak jest? Na tym zaznaczonym tranzystorze napięcie pojawi się gdy na inwerter podane będzie napięcie z płytki elektroniki, właśnie na pinie on/of. Czy masz podświetloną diodę sygnalizującą pracę monitora na płytce sterowania? Jeżeli napięcia z zasilacza masz takie jak podałem a nie pojawia Ci się napięcie na tych skrajnych pinach to masz uszkodzenie na mainie. Jeszcze lepiej jeżeli wulutujesz tranzystor Q1 i rezystor R12 i wtedy sprawdzaj czy na tych skrajnych pinach pojawi Ci się napięcie i będzie świeciła dioda pracy.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 Post autora tematu 04 Mar 2012 21:52   

Jukant jak mierze sam zasilacz bez podłączania płytki elektroniki to napiecia wychodzą 12V,GDN (masa) i 5V a te ostatnie piny jak nazwałes ON/OFF to ja mam opisane ADJ (wydaje mi się ADJUST) a gdy podepne płytke elektroniki i do tego Control Panel to na wyjsciech na CP jest napiecie 3.3V ale nie na wszystkich pinach (tak jak zaznaczyłem na rysunku) i dioda sygnalizująca pracę monitora wogule nie świeci nawe nie mrugnie (tak jak w innych przypadkach).Lecz zastanawia mnie jeszcze jedno czy z układu scalonego (zaznaczony na załaczonym rysunku) powinno wychodzic tylko jedno napiecie ? czyli 11.6V czy jeszcze jakieś 5V ? Nie potrafię odczytac tego elementu bo druk jest prawie niewidoczny dlatego nie moge znalezć schematu danej cześci.

Twierdzisz żebym wylutował tranzystor Q1 i rezystor R12 i wtedy sprawdził z czego wnioskuję że posiadasz schemat danego zasilacza.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Mar 2012 21:52   

Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#10 05 Mar 2012 11:17   

Teraz podpowiem Ci w jaki sposób wyeliminować uszkodzenie zasilacza i inwertera. Do punktu on/of dolutuj rezystor 820Ω do 1kΩ. Drugi koniec do punktu 5V. Odłącz płytkę maina a zostaw podłączone świetlówki. Włącz kabel zasilający i powinny zaświecić się świetlówki czyli matryca powinna zaświecić na biało. Jeżeli tak będzie to masz uszkodzenie na płytce maina. Jeżeli nie zaświecą się świetlówki to masz uszkodzenie na płytce zasilacza-inwertera. Fotka pokazuje sposób podłączenia rezystora.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 Post autora tematu 05 Mar 2012 19:43   

Jukant podłączyłem rezystor 1k (bo innego nie miałem ) i tak jak pisałeś obraz zrobił się biały czyli eliminuje to uszkodzenie zasilacza. W takim razie uszkodzenie jest gdzieś na drugiej płytce. Czy możesz mi dać jakieś wskazówki odnośnie naprawy uszkodzenia i czy wogule jest szansa i opłacalnośc naprawy tej części? Prosze o odpowiedz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2012 19:43   

Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#12 05 Mar 2012 20:38   

Na początek to mój nick jest Jakant. Widzisz wspólnymi siłami można wiele. Mamy wyeliminowany zasilacz. Teraz sprawdź na mainie stabilizator oznaczony jako U3. Popraw lutowanie jego i posprawdzaj wszystkie bezpieczniki oznaczone jako FB1..2..3 ...itd. Jakie masz napięcie na płytkę sterującą (ta z przyciskami).
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#13 Post autora tematu 05 Mar 2012 20:50   

Jakant wielkie Sory za przekręcenie nicka (piszę na tv i bajtel mi lata przed oczami).Na płytke sterującą wychodzą napiecia 3.3V (kilka postów wyzej jest zdjecie). Na zdjeciu mam 3V ale to błąd w opisie , faktycznie jest 3.3V ale nie na wszystkich łaczach.Bezpieczniki 1-6 ok, a na stabilizatorze U3 mam napiecia 1.25V i 1.18V
Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#14 05 Mar 2012 21:06   

Wychodzi napięcie na sterowanie ale czy tam jest obecne? A posprawdzałeś te elementy o których Ci pisałem?
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#15 Post autora tematu 05 Mar 2012 21:14   

Tak sprawdziłem bazpieczniki od 1 do 6 i są ok ,na stabilizatorze U3 mam napiecia1.25V i 1.18V i na taśmie z guzikami starującymi monitorem są napiecia 3.3V ale tylko na szesciu z dziewieciu
Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#16 05 Mar 2012 21:33pomocny post - solucja   

A 6 i 7 także dobre? A stabilizator nie ma zwarcia?
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#17 Post autora tematu 05 Mar 2012 21:44   

Może jestem slepy ale znalazłem bezpieczniki tylko do 6 sa jeszcze na wejściu audio ale te chyba nie maja znaczenia w tym przypadku.Wiem że masz mnie juz dosyc ale co do stabilizatora to niewiem czy ma zwarcie bo tak jak pisałem jestem prawie zielony w tych sprawach ale ambitny i zaraz zobacze czy ma zwarcie.Stabilizator niema zwarcia.

Po kolejnym dniu zmagań z płytką stującą i pomiarach okazało się że rezystory R57,R54 w okolicy stabilizatora U3 nie wykazują żadnych watrości jak i R60 zaraz obok TSUM56AK-LF-1 i R31,R32 obok wejścia zasilania na płytke starującą.Proszę o radę czy wymiana wyżej wymienionych rezystorów powinna rozwiązać mój problem.

Jakant podpowiedz mi co dalej bo widzę że się znasz na tych sprawach.

Widzę że temat umarł no trudno myslałem że ktos pociagnie ze mna problem do konca. Mimo wszystko dziekuje kolegom udzielającym się w moim temacie ,bardo mi pomogli naprowadzając na własciwy tor.
Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#18 07 Mar 2012 09:45   

Widzę że siadasz do kompa jak Ci czas pozwala. Tak samo jak inni i nie dziw się że można napisać jeden post na dzień. Mając z drugiej strony laika lepiej jest prowadzić go za rękę posługując się innym komunikatorem, takim jak np. skype. Nie posiadam schematu tego monitora i swoje podpowiedzi piszę na podstawie fotki, która jest nie zupełnie czytelna. Rezystory o których piszesz np. R32 i 32 mają po 10kΩ i nie wiem jak je mierzysz i czym. One są już na wyjściu sygnałów on/of i adj i zostaw je w spokoju. Jeżeli chcesz to skup się na napięciach na płytce elektroniki. Odlutuj ten stabilizator i pomierz napięcia na padach. Te co podałeś trochę mi nie pasują, chyba że po stronie wyjścia masz zwarcie. Taka usterka jest dla laika mimo ambicji, ciężka do naprawy. Trzeba zlokalizować gdzie jest zanik jakiego napięcia, a czasami sama pamięć uszkodzona może nie pozwolić procesorowi na załączenie monitora do pracy. Nie posiadam w swoich zasobach takiej płytki elektroniki, aby móc Ci podpowiadać jakie punkty mają jakie napięcie. Nie wiem czy nie prościej kupić dobrą płytkę, bo dalsza naprawa wymaga sprawdzenia zasilania procesora itd. Mój nick na skype to: anton521947.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#19 Post autora tematu 07 Mar 2012 21:51   

Jakant rezystory mierze normalnie tak jak sie chyba powinno mierzyć (choc ich nie wylutowuję) i na wyświetlaczu wykazują rezystancję 1 czyli brak przejścia lub pomiar poza zakresem (dlatego mnie to zaciekawiło gdyż inne wykazują ).Po odlutowaniu stabilizatora napiecie na płytce wynosi na wejściu stabilizatora 4.9V a na wyjściu 0v czyli chyba ok a po wlutowaniu jak wyżej napisałem wej 1.25V i wyj 1.18V. Czy aż taki spadek jest normalny? Rozumiem że na wyjściu jest małe napięcie (czy aż nie za małe) ale na wejściu po wlutowaniu stabilizatora tylko 1.25V ? Przeciez powinno być chyba takie samo 4.9V.

Jakant a co do zakupu nowej (sprawnej) płytki starowania to też już nad tym myslałem ale nie potrafię nigdzie takiej znalezć,juz myslałem czy by nie mozna jej zastąpić jakąś inną z innego monitora ale po oględzinach innych jakoś żadna mi nie pasuje albo gabarytowo albo wyprowadzenia inne itd.
Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#20 07 Mar 2012 23:07   

Odłącz tylko wyjście tego stabilizatora i zmierz jakie będzie napięcie na tej odłączonej nodze. Jeżeli będzie na wejściu 5V a na wyjściu ileś tam to szukaj co obciąża to napięcie wyjściowe. Już Ci pisałem abyś wymienił ten stabilizator bo to może być cały feler.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#21 Post autora tematu 10 Mar 2012 23:12   

Sory że się tyle nie odzywałem ale niestety nie było mnie w domu (taka praca). Jakant odnośnie wymiany tego stabilizatora to nie jest to takie proste, pytałem w 3 sklepach na śląsku i nigdzie nie mają takiego stabilizatora 6H2L1117L jest tylko 1117D ale jest wiekszy i powiedzieli mi że jest na 3.3V a ja niewiem jakie dokładnie ten mój ma parametry, bo zakup tego 1117D to groszowa sprawa ale niewiem czy po załaczeniu nie narobi więcej szkody miż pożytku
Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#22 11 Mar 2012 10:28   

Podaj wszystko co jest na nim napisane, zwłaszcza to po L.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#23 Post autora tematu 11 Mar 2012 15:21   

Własnie jest to tak dziwnie opisane

I teraz niewiem czy jak to czytać 6H2L1117L czy 1117L6H2L. A ten co mają w sklepach to:

TS1117
7K1 33

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2012 15:21   

Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#24 11 Mar 2012 19:17   

A robiłeś pomiary z odłączoną elektrodą wyjścia. Jakie wtedy jest napięcie na tej elektrodzie. Być może że obciąża sam procesor a stabilizator jest ok. Coś źle podajesz symbol tego stabilizatora. Wrzuć to w google i zobaczysz co Ci wyjdzie.

Dodano po 7 [minuty]:

Jeżeli nie wiesz jaki kupić to kup dwa na 1,8V i na 3,3V. Wstaw najpierw ten mniejszy i zobacz co się będzie działo. Jeżeli to nie przyniesie zmiany to wstawisz ten drugi i także dokonaj pomiarów.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#25 Post autora tematu 11 Mar 2012 23:37   

A więc tak, najpierw zdjęcie stabilizatora który był na płytce z widocznym symbolem:

A teraz pomiary.

Stabilizator 6H2L1117L:
Mierzone od masy na stabilizatorze
wyjście- 0,02V
wejście- 1,02V i wacha się (+,- 0,3V)

Mierzone od masy na pinach łączących obie płytki (zasilacz inwerter i main )
wyjście- 3,15V
wejście- 4,5V
wejście- 1V

Mierzone na pinach łączących obie płytki
wyjście- 3,48V
wejście- 4,5V

Takie pomiary uzyskałem na obu stabilizatorach ,lecz zastanawia mnie to dlaczego na GDN stabilizatorów wychodzą takie dziwne wartości ?
Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#26 12 Mar 2012 09:30   

Nie wiem już jak Ci tłumaczyć. Jeżeli wylutowałeś stabilizator to pomiary które Cię interesują powinieneś robić na padach tego stabilizatora. Nie zadałeś sobie nawet trudu żeby zobaczyć jak są usytuowane poszczególne elektrody tego stabilizatora. Popatrz tu.http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/138197/INTERPION/IP1117L-18.html.
Pisałem Ci abyś zrobił pomiar napięć na stabilizatorze z odłączoną nogą wyjścia. Jeżeli masz wymontowany stabilizator to podłącz dwa przewody do nogi GND i IN . IN przylącz do napięcia 5V, GND do masy z zasilacza i zmierz względem tej masy napięcie jakie masz na OUT. Jeżeli będzie ok to dowiesz się na jakie napięcie jest ten stabilizator. Omomierzem sprawdź na padzie wyjścia na płytce czy nie masz zwarcia względem masy. Jeżeli nie potrafisz dokonać takich prostych czynności to oddaj do serwisu ten monitor, albo kup nowy.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#27 Post autora tematu 12 Mar 2012 11:14   

Jakant i po co te nerwy widocznie mnie nie zrozumiałeś dokładnie albo ja dokładnie nie opisałem tego co chciałem przekazać. Oba stabilizatory na których mierzyłem napięcie w trakcie pomiarów były WLUTOWANE na płytkę raz jeden a raz drugi (tak jak prosiłeś żebym zrobił).A na stronie datasheet szukałem tego stabilizatora i są owszem ale różne 1117L lecz nie wiem dokładnie który opis pdf. tyczy sie mojego, a co do wyprowadzeń IN,OUT,GDN to wiedziałem od samego początku jak są usytuowane (datasheet, nie pierwszy raz tam czegoś szukam).Tylko tak jak pisałem wyżej gdy podłącze w trakcie mierzenia niezależny GDN to wyniki wychodzą OK a jak z miejsca w którym jest zamontowany stabilizator to wychodzi całkiem co innego więc prawdopodobnie musze szukać (jak pisałeś) jakiegoś zwarcia po stronie masy.A gdyby finanse mi na to pozwalały to kupił bym nowy monitor lub oddał do naprawy a nie siedział godzinami nad tym kawałkiem bakielitu.
Odpowiedz prosze jeszcze na moje jedno pytanie, skoro jest zwarcie gdzies na masie to czy nie moge na czas pruby przylutowac pewnego GDN czyli np. wychodzącego z zasilacza i pomijając to zwarcie sprawdzić działanie monitora?

Teraz na szybko przed pracą sprawdziłem jeszcze przejście miedzy wejściem GDN na płytke a innymi masowymi punktami a wiec tak: wszystkie punkty masowe wykazują prawidłowe przejścia jedynie miejsca wlutowania stabilizatora (stabilizator odlutowany) nie wykazuje przejścia czyji gdzieś jest przerwa lub zwarcie a mierzac omomierzem nastawionym na 2kΩ wszystkie punkty masowe wykazują 0 czyli brak oporności a punkty GDN wlutowania stabilizatora wykazują 500.Wiec Jakant poradz mi gdzie może byc coś z tą masą.
Pomiary wykonane od wejścia GDN na płytke z wylutowanym stabilizatorem i bez podania napięcia.
Powrót do góry

Jakant
Poziom 23
Poziom 23

Post#28 12 Mar 2012 12:41   

Niebieskim kolorem na swoim zdjęciu masz oznaczoną masę z zasilacza i ta masa powinna być na stabilizatorze. Jeżeli je nie ma to podłącz ją kawałkiem przewodu, bo może być przerwana ścieżka drukowana.
Powrót do góry

dawidmatiz
Poziom 6
Poziom 6

Post#29 Post autora tematu 12 Mar 2012 14:49   

Teraz to juz wogule niewiem co sie stało ,podłaczyłem masę z zasilacza bezpośrednio na stabilizator i na wejściu jest 4.5V a na wyjściu 0V (pin wyjściowy stabilizatora nie był przylutowany). Wszystko by wskazywało że jest też uszkodzony stabilizator ale prubowałem tak z dwoma , tym oryginalnym i z tym TS1117 7K1 33. Czyli co masa jest wadliwa i 2 stabilizatory ?
Powrót do góry

Richi
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Hindenburg O/S

Post#30 12 Mar 2012 17:23   

dawidmatiz napisał:
Teraz to juz wogule niewiem co sie stało ,podłaczyłem masę z zasilacza bezpośrednio na stabilizator i na wejściu jest 4.5V a na wyjściu 0V (pin wyjściowy stabilizatora nie był przylutowany). Wszystko by wskazywało że jest też uszkodzony stabilizator ale prubowałem tak z dwoma , tym oryginalnym i z tym TS1117 7K1 33. Czyli co masa jest wadliwa i 2 stabilizatory ?

Bo wystarczylo zajzec w datasheet.
Tam pisze wyraznie ze jest on Adjustable and Fixed.
A jezeli nie wiesz co to jest Adj, Fix, to obrazki (schematy) na pierwszej stronie datasheeta mowia za siebie.

Tu ci zalaczam tego Datasheet:

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Monitory Serwis -> Monitory Początkujący -> Monitor LCD Fujitsu Siemens L19-2 model L9ZA brak zasilania
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny