X

kia sorento 2.5 crdi brak mocy

04 Mar 2012 21:02 KAKarcherKing
  • #1 04 Mar 2012 21:02
    KarcherKing
    Level 5  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam problem z mocą w Kia Sorento 2.5 crdi 2003 rok. Automatyczna skrzynia biegów 4 biegowa bez tiptronic-a. Na sam początek po wizycie u mechanika kazano wymienić mi turbinę, ponieważ stara po ściągnięciu rury cała "ośka" w turbinie miała bardzo duży luz. Kupiłem używaną turbinę sprawną w 100%. Po założeniu turbiny zmienił się tylko dżwięk odpalonego silnika tzn. słychać świst jak dodaję gazu ale mocy nadal brak.
    Dokładniej ruszając i wciskając pedał gazu do końca, auto powoli się rozpędza i kiedy już po długim czasie dochodzi do wysokich obrotów zmienia bieg, ale przez chwilę czuć jak dostaje mocy trwa to może z 2 sekundy. I na każdym biegu tak samo. Wygląda to tak jakby turbo się nie załączało. Kiedy delikatnie wciskam gaz wszystko działa płynnie i bez zarzutu( najwidoczniej auto wtedy nie używa turbo). Na autostradzie maksymalna prędkość to 100-110 km/h .
    Na postoju mając włączony P-Parking wciskając gaz do końca wskazówka obrotomierza do 2500 obrotów idzie mozolnie , następnie trochę lepiej a koło 3500 tyś. obrotów jeszcze lepiej ale nie tak jak np. w zwykłym silniku 1.9 tdi 110KM VW. proszę o pomoc ponieważ odwiedziłem już kilku mechaników i nikt nie wie co może być powodem... Jeden mówi ze to wina pedału gazu (działa tylko do połowy), drugi zaś ze to wina starego oleju w skrzyni biegów. Zamierzam odwiedzić serwis KIA lecz jeszcze liczę na pomoc lub jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam
  • #2 04 Mar 2012 21:24
    kortyleski
    Level 38  
    Helpful post? (+1)
    najpierw rzetelna diagnostyka silnika i skrzyni wraz z podglądem i weryfikacją parametrów
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products