Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi avant a4, b5, 1,9 TDI, 1997r. - Problem z odpalaniem.

LukaszGorzow 05 Mar 2012 15:34 5606 14
  • #1 05 Mar 2012 15:34
    LukaszGorzow
    Poziom 6  

3 dni po zakupie auta pojawił się problem, który na pierwszy rzut oka wygląda jak błąd immobilisera. Co któryś raz przy odpalaniu silnik wchodzi na obroty i natychmiast gaśnie wydaje mi się, że przez odcięcie paliwa. Kontrolka od immo nie mruga, a gaśnie po chwili od włączenia stacyjki więc wydaje się w porządku. Dziś auto wylądowało u elektryka który o dziwo nie mógł się połączyć komputerem z silnikiem, immobilizerem oraz płytą rozdzielczą (czy coś takiego). Z innymi podzespołami takimi jak poduszki itp połączyło. Może ktoś z was miał podobny problem ?

Dodano po 50 [minuty]:

Wiadomość od elektryka - po rozebraniu stwierdził, że nie ma żadnego alarmu i odcięcia, dalej nie może połączyć się z silnikiem, immobilierem i deską rozdzielczą.

• #2 05 Mar 2012 16:10
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

Kontrolka swiec sie zapala po przekręceniu stacyjki?

Jak nie, sprawdź przekaznik "109"

• #3 05 Mar 2012 17:09
    LukaszGorzow
    Poziom 6  

Jeśli to ta "sprężynka" to nie świeci :)

Dodano po 36 [minuty]:

Tzn świeci po przekręceniu stacyjki, po chwili gaśnie jak wszystko inne więc jest w porządku, na zegarach nie świeci się żadna niepotrzebna kontrolka.

• #4 05 Mar 2012 20:51
    wiesiek3d
    Poziom 28  

No to masz kolego problem, a fachowiec jest dobry czy amator, bo bez diagnozy to nie wiadomo od czego zacząć.
    Najpierw skontrolował bym wiązkę skoro brak komunikacji z sterownikami.

• #5 05 Mar 2012 20:53
    T5
    Moderator Samochody

Dobry fachowiec-tylko auto nie dobre bo komputera nie można podłączyć.
    Takie usterki ogarnia się w półgodziny.

• #6 06 Mar 2012 08:55
    badyl666
    Poziom 16  

T5 masz znowu na myśli jakiś pstryczek elektryczek na zasilaniu komputera?
    Na pewno jest taki przekaźnik 109 w audi a4 b5? Mam takie auto i szukać mi na próżno.

• #7 06 Mar 2012 09:16
    cordoba_2004
    Poziom 27  

jeśli ten problem pojawił się po zakupie to zleć porządną gruntowną diagnozę , bo nie wiadomo co tam siedzi w tym silniku

• #8 06 Mar 2012 22:27
    LukaszGorzow
    Poziom 6  

Dziś odebrałem auto od mechanika za bagatela 200zł !!! Oto co powiedział mechanik - elektryk. (wydaje się ogarnięty)

Tylko raz udało mi się połączyć z silnikiem, pokazało za słaby sygnał od immobilizera. Zwiększyłem go zatem.
    Brzmi jak bajka, ale fakt, że dziś odpalał bez problemów za każdym razem. Jednak nie jest zadowolony, ponieważ wciąż nie można połączyć się z tymi podzespołami, a próbował 4 różnymi komputerami. Podejrzewa, że alternator, który był robiony jakiś czas temu lub odpięcie aku na włączonym silniku mogło zrobić spięcie i uszkodzić komputer.

Problem mam nierozwiązany, choć póki co odpala normalnie...

• #9 07 Mar 2012 08:10
    cordoba_2004
    Poziom 27  

kto odpina aku na wyłączonym silniku ?

• #10 08 Mar 2012 09:39
    LukaszGorzow
    Poziom 6  

Nie wiem, na pewno nie ja, ktoś mógł to zrobić wcześniej i poszło jakieś spięcie.

Dziś problem się powtórzył, znów jakby odcięcie paliwa i nici z odpalania. Nie wiem co mam robić

• #11 08 Mar 2012 10:34
    badyl666
    Poziom 16  

Takie pytanie już padło ale czy jak nie chce zapalić to kontrolka od świec zaświeca się na chwilę? Przy szybie w czarnym pudełku komputera jest przekaźnik 219 . Rozbierz go i zobacz czy nie jest uszkodzony (zimne, popękane luty).

• #12 08 Mar 2012 20:06
    T5
    Moderator Samochody

Jak chcesz się połączyć ze sterownikiem silnika to wypnij kostki z radia.

• #13 08 Mar 2012 20:20
    daw2
    Poziom 18  

Sprawdż bardzo dokładnie kostkę stacyjki..

• #14 08 Mar 2012 20:59
    pakier
    Poziom 12  

Witam!!!
    Jeśli odpięcie kostki od radia nie pomoże przy połączeniu to posprawdzaj czy auto nie ma dodanych żadnych niefabrycznych odbiorników. Jeśli coś ma to po kolei odłączaj przed próbą połączenia.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme