Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakie tanie urządzenie {telefon, nawigacja, obojętnie} otworzy mi plik EXE.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Co kupić? -> Jakie tanie urządzenie {telefon, nawigacja, obojętnie} otworzy mi plik EXE.
Autor
Wiadomość
ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Liechtenstein

Post#1 Post autora tematu 06 Mar 2012 10:36   

Jakie tanie urządzenie {telefon, nawigacja, obojętnie} otworzy mi plik EXE.

Potrzebuje małego taniego i przenośnego urządzenia na które mógł bym zainstalować lekki program który działa na Win XP. Program ma tylko odczytywać za pomocą podczerwieni dane z urządzeń. Istnieje jakieś gotowe urządzenie {podczerwienią sam się zajmę} które zainstaluje mi plik exe. Może to być jakiś Azjatycki telefon, nawigacja albo cokolwiek.
Nie wiem gdzie umieścić ten temat więc proszę o przeniesienie.
Powrót do góry

chojinka
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 06 Mar 2012 13:26   

Re: Jakie urządzenie otworzy mi plik EXE.

na nawigacje śmiało możesz wszystko zainstalować, starsze modele są za grosze, wystarczy je odblokować i wsadzić kartę pamięci (czasami jest 2gb gratis) i jazda. Nie podam konkretnego modelu bo każda jest inna i nie każdemu będzie pasować.
Powrót do góry

ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Post#3 Post autora tematu 06 Mar 2012 13:38   

Na Win CE 5.0 nie można zainstalować bo wyskakuje błąd.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2012 13:38   

Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#4 06 Mar 2012 14:50   

ajpier napisał:
gotowe urządzenie..., które zainstaluje mi plik exe.

A tak konkretnie, to... co Autor ma na myśli? - Jakoś bowiem, wiem, że mam dość wysublimowane poczucie humoru, skojarzenia z myszą i klawiaturą nie jestem w stanie uniknąć.

Poważniej zaś - racz użyć konkretów, bo skończy się na paru stronach zgadywania. Nie pomagasz, w uzyskaniu odpowiedzi, pisząc
Cytat:
bo wyskakuje błąd.
i na tym wypowiedź kończąc.

PS.
Uzgodnij tytuł z treścią.
Powrót do góry

ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 Post autora tematu 06 Mar 2012 15:05   

Autor ma na myśli dokładnie to, co pisze. Mam program, który działa na XP, a chciałbym, żeby działał na jakimkolwiek tanim zwykłym urządzeniu. Dodam może jeszcze, żeby weszło do kieszeni, więc jakiś stary laptop odpada.
A jaki błąd wyskakuje? Oczywisty.
"Program is not a valid Windows CE application". Użyłem słowa "Program", bo dowolny, jaki chciałem uruchomić kończy się takim komunikatem.
Jakich więc, kolega Matuzalem, chce konkretów? Mam przesłać ten program?
Powrót do góry

DriverMSG
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Prowincja Liege

Post#6 06 Mar 2012 15:49   

Re: Jakie tanie urządzenie {telefon, nawigacja, obojętnie} otworzy mi plik EXE.

Skoro aplikacja kompatybilna tylko z XP, to nie masz co szukać nawigacji, czy tez telefonu.
Tu może się nadać coś klasy Sony VGN-U8C, lub Sony VGN-UX17GP.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2012 15:49   

Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#7 06 Mar 2012 15:58   

Daruj sobie złośliwostki, proszę.
Twój pierwszy post nie wskazuje na tożsamość "programu działającego na Win XP" i plików *.exe, które urządzenie ma otwierać.

"Przeróbka" na wersję portable i nawet pendrive spełni warunek bycia "urządzeniem otwierającym pliki *.exe".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2012 15:58   

Powrót do góry

ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 Post autora tematu 06 Mar 2012 15:58   

DriverMSG napisał:
Skoro aplikacja kompatybilna tylko z XP, to nie masz co szukac nowiigacji, czy tez telefonu.
Tu moze sie nadac cos klasy Sony VGN-U8C, lub Sony VGN-UX17GP.

Myślałem raczej o czymś w cenie tej baterii do VGN. Aplikacja działa pod XP, Vista i 7 ale myślałem też a jakimś emulatorze na jakimś lepszym telefonie Sony czy Nokia {nie wiem, nie znam się}. Jeśli by to działało to cenę jakoś przełknę.
Powrót do góry

wlw_wl
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Poznań

Post#9 06 Mar 2012 16:28   

Może jakiś PocketPC od Asusa czy podobny, ale nie wiem czy będzie taka prosta sprawa z dostępem swobodnym do IrDA.
Przeniesienie aplikacji na Windows Mobile z XP powinno być najprostszą konwersją.
Powrót do góry

452387
Gość

Post#10 06 Mar 2012 21:25   

Nie wiem czy mnie pamięć nie myli ale thinkpad x31 chyba miał port podczerwieni i do windows SP1 on działał - coś się psuło po SP2. Mój thinkpad T60 (t7300 procesor) też ma port podczerwieni - ale T61 już nie, więc trzeba pytać.
Co do pracy na baterii to jak się kupi nową to pracuje kilka godzin - a można jeszcze dokupić dolną, dodatkową - wtedy potrafi pracować do 8 godzin a zawsze można doładować ładowarką w samochodzie.
Koszty...
x31 na przykład http://allegro.pl/ibm-thinkpad-x31-1-40ghz-512mb-80gb-hdd-x09-i2110728794.html (ma irda) - od 230 zł są te notebooki, jak się kupuje nie od handlarza
x60 - na przykład http://allegro.pl/laptop-ibm-thinkpad-t60-w-super-stanie-wroclaw-i2163401829.html 800 zł
Można znaleźć i tańsze ale ludzie nie wypisują o porcie podczerwieni bo to dla kupujących nie jest zwykle istotne.
Tu za 333 zł x31 - a to i tak nie najtaniej, ale trzeba dopytać się o IRDę.
Powrót do góry

DriverMSG
Poziom 26
Poziom 26

Post#11 06 Mar 2012 21:58   

ajpier napisał:
Dodam może jeszcze, żeby weszło do kieszeni, więc jakiś stary laptop odpada.

Powrót do góry

452387
Gość

Post#12 06 Mar 2012 22:11   

Gdyby mógł być netbook to mam w domu naprawdę małego (choć są jeszcze mniejsze ale cena wyższa) asus 900 hd - ledwo można palcami pisać po klawiaturze. Ale niestety do kieszeni to on wciąż jest nieco za duży - ale mieści się w mojej najmniejszej torebce - takiej wizytowej i w dużej kieszeni mojej kurtki.
Wymiary: 23 cm x 17 cm x 3,5 cm. Czasami widywałam na Allegro. Tutaj na Ebayu: http://www.ebay.co.uk/itm/ASUS-Eee-PC-900HD-8-9-0-9-GHz-netbook-160-1-0-GB-/270928191652?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item3f149420a4 (Tyle że mój ma normalny HDD 160 GB a ten ma chyba tylko 4 GB flash i kartę pamięci).
Na Allegro widzę też HP Mini 1000 który ma wymiary 26.1cm × 16.7 cm × 3.0 cm cm.
http://allegro.pl/hp-mini-1000-jeden-z-najmniejszych-nootbookow-i2160677759.html
Są mniejsze urządzenia ale nie wiem ile kosztują.
Z kolei bałabym się chińskich wynalazków za 200 zł - bo są i takie ale jak one pracują to nie umiem powiedzieć.

Jeszcze mniejsze to Sagemcom Spiga, u810 (nie pamiętam jakiej to firmy), PC UMC MID. Jednak nie wiem ile kosztują.

Na Allegro widzę sporo Asusów 900 ale nie wiem czy wszystkie netbooki z tej serii były takie małe- trzeba by się dopytać.
http://allegro.pl/asus-eee-pc-900-warszawa-stan-bardzo-dobry-i2184376722.html
Powrót do góry

powerm
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 07 Mar 2012 01:39   

Się nie da WinCE to nie XP.

Programy pod XP są skompilowane na procesor x86 a w komórkach i PDA nie masz takowych.
Widziałem niedawno newsa że ktoś odpalił linuxa na komórce, a na niej postawił maszynę wirtualną i XP ale to nie będzie dobrze działać.

Zobaczymy co nam przyniesie Win8 bo ma działać na ARMach ale nie sądzę żeby stare Exe na nich działały (skoro porzucili programy 8 i 16bitowe na).

Napisz więcej co to za program i dlaczego ma być przenoszony, może są jakieś inne alternatywy.
np nieprzenośne ale małe
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2241353.html
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2012 01:39   

Powrót do góry

DriverMSG
Poziom 26
Poziom 26

Post#14 08 Kwi 2012 10:44   

Zamykam na życzenie autora.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Co kupić? -> Jakie tanie urządzenie {telefon, nawigacja, obojętnie} otworzy mi plik EXE.
Strona 1 z 1