Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać telewizor 40 calowy do 2500

wojtekzu1 07 Mar 2012 10:51 2735 6
  • #1 07 Mar 2012 10:51
    wojtekzu1
    Poziom 2  

Witam wszystkich,

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze telewizora gdyż przyznaję się ekspertem nie jestem a nie chciałbym żałować zakupu. Otóż szukam telewizora 40 cali bez znaczenia LCD czy LED. Pokój ok.20 m2, bardzo jasny - dużo okien i słońce świeci praktycznie cały dzień. Na razie nie posiadam konsoli (być może docelowo). Mam telewizję cyfrową i to tego ma on służyć. Najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu i tutaj kieruje kolejne pytanie: w jaki prosty sposób można przetestować jakość w sklepie - wiadomo sklepy zmieniają ustawienia na jak najlepsze. Czy do bardzo jasnego pokoju plazma wchodzi w grę? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Zapomniałem dodać iż wstępnie planuje budżet do 2500zł.
    pozdr

• #3 07 Mar 2012 11:21
    wojtekzu1
    Poziom 2  

Dzięki za szybką reakcję. Szczerze mówiąc to nie brałem tych firm pod uwagę. Widzę, że są bardzo niedoceniane w Polsce :( Oczywiście muszę je sprawdzić. Widzę, że w tej samej cenie w jednym ze sklepów jest oklepany w Polsce Samsung model:UE40D5500. Warto się nad nim zastanawiać?

• #4 07 Mar 2012 11:28
    AxelNext
    Poziom 38  

wojtekzu1 napisał:
    oklepany w Polsce Samsung model:UE40D5500. Warto się nad nim zastanawiać?
    Jeśli zależy Ci na aplikacja internetowych to tak.
    Ja kupując TV patrzę na jakość obrazu, a nie na bajery internetowe które i tak nie dorównują możliwościami np. podpiętego przez HDMI laptopowi.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/78017-tv...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html
    Inna wielkość ale model podobny http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/73050-shar...0le635e-test-otwarty-60-cali-dla-kazdego.html

• #5 07 Mar 2012 14:38
    wojtekzu1
    Poziom 2  

Zgadzam się w telewizorze najważniejsza jest jakość obrazu. Dla mnie internet w tv to ostatnia rzecz na którą patrzę. Dzięki za linki.

Dodano po 32 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie jaka jest różnica między Sharp LE630 i LU630 bo w opisie nie mogę dojrzeć, chyba że sklepy mają błąd w nazwie.

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

A co z LCD już powoli wymierają z rynku? Może jest jakiś wart zainteresowania?

• #6 07 Mar 2012 23:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 08 Mar 2012 13:08
    AxelNext
    Poziom 38  

wojtekzu1 napisał:
    jaka jest różnica między Sharp LE630 i LU630
    Jest jeszcze LX.
    Różnią się kolorem obudowy w dolnej jej części, a konkretnie panelem dotykowym.
    LU jest w tym miejscu czarny.
    LX i LE zewnętrznie nie różnią się niczym bo mają ten panel srebrny ale wewnętrznie wersja LE posiada funkcję "pauzy na żywo: zapis w pamięci USB"
    Więcej różnic nie zauważyłem.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme