Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zasilacz-ładowarka samochodowa na kilka telefonów

pietrucha1972 07 Mar 2012 18:36 3347 8
REKLAMA
  • #1
    pietrucha1972
    Poziom 2  
    Witam, jestem tu nowy więc z góry przepraszam jeśli taki temat już był albo nie w tym temacie, jeśli trzeba proszę o przerzucenie w odpowiedni dział. Chciałbym zrobić sobie ładowarkę do ładowania telefonów w samochodzie, niby temat prosty, kupujesz ładowarkę na allegro i masz, ale że ja nie lubię ułatwiać sobie życia więc chciałbym zrobić ładowarkę impulsową która na wyjściu będzie miała ok. 3-4A Bedzie wstawiona na stałe do auta i podłączona na stałe do zasilania, natomiast wyprowadzone 5V będzie przeciągnięte za równo dla pasażerów z tyłu jak i z przodu auta, tak żeby można było podłączyć kilka telefonów za pomocą kabli USB. Miałem pomysł żeby zrobić coś takiego na stabilizatorach L7805 i super wyszło, ale pojawił się problem, telefon rozpoznał że nie jest to ładowarka impulsowa czy tam przetwornica i pobierał tylko 400mA tak jak by był podłączony pod USB kompa. Problem polega na tym że do poprawnego działania telefonu w którym uruchomiona jest navi, i do tego jeszcze inne aplikacje potrzebne jest minimum 1A. Jeśli taki temat juz był to po proszę o wklejenie linku albo ew. schematu jakiejś przetwornicy której zasilanie było by ok. 12v a na wyjściu miała 5V i ok. 3-4A. A może ktos się gdzieś spotkał z takim urządzeniem, gotowym do kupienia. Dzieki bardzo
  • REKLAMA
  • #2
    arem
    Poziom 39  
    Sam stabilizator nie da rady wytrzymać takiego prądu. Musisz zastosować jako urzadzenie wykonawcze jakiś tranzystor mocy , który wytrzyma taki prad. Z urządzeniem ładującym impulsowo , to już trzeba zastosować więcej elementów żeby to wykonać.
  • REKLAMA
  • #3
    pietrucha1972
    Poziom 2  
    arem napisał:
    Sam stabilizator nie da rady wytrzymać takiego prądu. Musisz zastosować jako urzadzenie wykonawcze jakiś tranzystor mocy , który wytrzyma taki prad. Z urządzeniem ładującym impulsowo , to już trzeba zastosować więcej elementów żeby to wykonać.


    Zgadzam sie że nie wytrzyma, sprawdziłem i przy podlaczonej żarówce podał 1,2A ale telefon nie chciał takiego prądu pobrać z tego właśnie powodu że telefon rozpoznaje że nie jest to ladowarka impulsowa czy tam przetwornica (nie wiem jakie są ladowarke standardowe), jeśli ma ktoś pomysł jak zrobić taki zasilacz to bym był bardzo wdzięczny. Pozdro
  • #4
    jayu0
    Poziom 37  
    A może warto pomyśleć nad stabilizatorem napięcia zrealizowanym na tranzystorze?
  • REKLAMA
  • #5
    ZAHYR
    Poziom 32  
    pietrucha1972 napisał:
    prawdziłem i przy podlaczonej żarówce podał 1,2A ale telefon nie chciał takiego prądu pobrać z tego właśnie powodu że telefon rozpoznaje że nie jest to ladowarka impulsowa czy tam przetwornica

    Zazwyczaj telefon rozpoznaje typ ładowarki sieciowej poprzez zwarcie pinów d+, d- lub odpowiednią konfigurację pinu identyfikacyjnego.
  • #6
    pietrucha1972
    Poziom 2  
    ZAHYR napisał:
    pietrucha1972 napisał:
    prawdziłem i przy podlaczonej żarówce podał 1,2A ale telefon nie chciał takiego prądu pobrać z tego właśnie powodu że telefon rozpoznaje że nie jest to ladowarka impulsowa czy tam przetwornica

    Zazwyczaj telefon rozpoznaje typ ładowarki sieciowej poprzez zwarcie pinów d+, d- lub odpowiednią konfigurację pinu identyfikacyjnego.


    Hmmm nie zgodze sie z tym że telefon rozpoznaje typ ladowarki poprzez jakieś zwarcie pinow, a stąd moje wnioski że tak jak pisalem nie lubie rzeczy prostych i wykorzystałem stara ladowarke zmieniając tylko wtyczke na pasującą do mojego fona, czyli micro USB, oczywiście telefon rozpoznał zasilacz i ładuje maksymalnym prądem jaki może dać ta ładowarka a w menu telefonu rozpoznana ładowarka zostaje jako zasilacz, tak jak oryginał. Nie wierze nikt nie wpadł do tej pory żeby zrobić jeden porządny zasilacz na kilka telefonów żeby nie wozić w aucie kilku ładowarek
  • #7
    jayu0
    Poziom 37  
    To zrób tak samo z motorola v3 czy l6 i podziel się doświadczeniami.
  • REKLAMA
  • #8
    pietrucha1972
    Poziom 2  
    jayu0 napisał:
    To zrób tak samo z motorola v3 czy l6 i podziel się doświadczeniami.


    nie wiem jak jest w tych telefonach ponieważ nigdy ich nie miałem, Piszę o moich doświadczeniach jakie mam z moim telefonem i o tym że chciałbym zrobić ładowarkę do auta wstawić ją na stałe gdzieś w pobliżu bezpieczników i przeprowadzić 5V w kilka punktów auta, żeby było to nie na zwykłych stabilizatorach tylko żeby to była ładowarka impulsowa. Tak jak już pisałem nie jestem jakoś tam biegły w sprawach elektroniki ale jednak co nie co wiem i potrafię sam polutować układ potrzeba mi tylko jakiegoś schematu na taki zasilacz
  • #9
    ZAHYR
    Poziom 32  
    pietrucha1972 napisał:
    Hmmm nie zgodze sie z tym że telefon rozpoznaje typ ladowarki poprzez jakieś zwarcie pinow

    Nie musisz :)

    pietrucha1972 napisał:
    potrzeba mi tylko jakiegoś schematu na taki zasilacz
    pietrucha1972 napisał:
    ja nie lubię ułatwiać sobie życia

    Chyba jednak lubisz, skoro ciężko ci użyć wyszukiwarki i znaleźć schemat prostej przetwornicy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2039070.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2144888.html
REKLAMA