X

Zabezpieczenie silnika 3 faz od pompy, hydroforu

08 Mar 2012 22:16 FIfilej
  • #1 08 Mar 2012 22:16
    filej
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam posiadam hydrofor domowy z silnikiem 1,1 KW A 4,9/2,8 i proszę o pomoc w wykonaniu zabezpieczeń przeciwko zanikowi jednej fazy aby nie buczał . Ostatnio miał awarie i wiem że takowe zabezpieczenie powinienem wykonać , jakiś schemat i podpowiedź, byłem na paru stronach firmowych i wiem że takie komplety kosztują około 500 zł oryginał , może można taniej/

Proszę posługiwać się poprawnymi symbolami jednostek technicznych. Przypominam podstawowe:
    wat [W] - piszemy "watów"
    kilowat [kW] - piszemy "kilowatów"
    Proszę o poprawienie swoich błędów.[retrofood]
  • #2 08 Mar 2012 22:27
    warka2000
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Tu kolega znajdzie wszystko: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic540309.html
  • #3 08 Mar 2012 22:58
    1079413
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Wyłącznik silnikowy. Proszę wpisać na alle...o ok 100 zł kupi Pan. Są z wyzwalaczami termicznymi(zadziała przy braku fazy) albo dodatkowo z wyzwalaczem elektromagnetycznym( chroni od zwarcia).
  • #4 09 Mar 2012 09:16
    tehaceole
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Wyłącznik silnikowy + czujnik kolejności i zaniku fazy np CKF firmy F&F. Prawdopodobnie potrzebny będzie jeszcze stycznik (jeżeli załączenie wszystkich 3 faz odbywa się bezpośrednio przez łącznik ciśnieniowy hydroforu, bez dodatkowego stycznika).

Z rozwiązań "nie budżetowych" do zabezpieczenia pomp głębinowych stosowane są przekaźniki niedomiarowo - nadmiarowe np. FANOX reagujące na zmianę cos fi silnika (oprócz monitorowania parametrów zasilania), gdy ten pracuje na suchobiegu.
  • #5 09 Mar 2012 17:59
    karolas123
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Do zabezpieczenia silnia potrzebny jest jeszcze czujnik suchobiegu, lub choc licznik odłączajacy przy przekroczeniu czasu pracy.
  • #6 25 Mar 2012 21:14
    filej
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam, dzięki za wszelkie podpowiedzi i poprawiłem już błędy 1,1kW, zakupiłem już
    wyłącznik termiczny M 250 4-6,3 A wydaję mi się że trochę za duży jak na silnik z prądem 4,7/2,7 i 230/400V, ale mogę go wymienić , czy mogę liczyć na jakieś podpowiedzi, i może schemat tego podłączenia, dziękuję
    P.S. nie chcę już trzeci raz przewijać silnika , a winą braku fazy była awaria stycznika ciśnieniowego w hydroforze.
  • #7 26 Mar 2012 08:44
    czesiu
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    filej wrote:
    ...zakupiłem już wyłącznik termiczny M 250 4-6,3 A wydaję mi się że trochę za duży jak na silnik z prądem 4,7/2,7 i 230/400V, ale mogę go wymienić.

Wymień na zakres 2,5-4A, bo ten jest za duży.
  • Helpful post
    #8 26 Mar 2012 08:46
    tehaceole
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    tehaceole wrote:
    Wyłącznik silnikowy + czujnik kolejności i zaniku fazy np CKF firmy F&F. Prawdopodobnie potrzebny będzie jeszcze stycznik (jeżeli załączenie wszystkich 3 faz odbywa się bezpośrednio przez łącznik ciśnieniowy hydroforu, bez dodatkowego stycznika).
    przydałoby się zrealizować to właśnie w taki sposób :)
  • #9 26 Mar 2012 20:35
    filej
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam dzięki za pomoc, jutro postaram się o wymianę, tak silnik był podłączony poprzez bezpośrednie styki ciśnieniowego i tam właśnie zgubił jedną fazę ( wypadła jedna blaszka stycznika) a dodając dodatkowy stycznik jak by to połączyć?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products