Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka WHIRPOOL AWO?D 4520/P

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Pralka WHIRPOOL AWO?D 4520/P
Autor
Wiadomość
susiee
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Józefów nad Wisłą

Post#1 Post autora tematu 09 Mar 2012 09:52   

Pralka WHIRPOOL AWO?D 4520/P

Witam. Mam problem. Otóż moja pralka nagle podczas wirowania zaczęła wydawać głośne dźwięki. Cos jakby bęben o coś zahaczał. Takie strzelanie. Dodam,że pralka ma 3 lata a podczas 2 lat gwarancji była naprawiana 6 razy : łożyska, elektrozawór, wymieniany cały układ piorący...Co to może być?
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 09 Mar 2012 09:52   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

~wac
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Rzeszow

Post#2 09 Mar 2012 10:00   

Re: Pralka WHIRPOOL AWO?D 4520/P

Całkiem prawdopodobne ,że znowu łożyska do wymiany.Z tego co wiem to po 5 lub właśnie 6 naprawach przysługuje wymiana na sprzęt nowy ,wolny od wad.Teraz niestety to już troche za późno.Nie polecam Whirlpoola.Jak chcesz dobrą i prostą pralke to polecam Boscha z serii WAE .Zaczynają się od około 1100 zł i są w pełni naprawialne i mało awaryjne
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Mar 2012 10:00   

Powrót do góry

susiee
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 09 Mar 2012 10:05   

Tak też właśnie zrobiłam . Przy ostatniej naprawie technik wypełnił protokół wymiany...jednak decyzja była odmowna. Z racji tego,że nie zaliczyli tej naprawy która była dokonana z winy technika kiedy to uszkodził mechanicznie elektrozawór.
A co do łożysk...nie było żadnych oznak zużycia. Poprzednim razem kiedy łożyska padły podczas wirowania pralka strasznie "wyła" a teraz tego nie było . Jedyne co to fakt,że dziwnie rzęziła podczas wypompowywania wody.
W ogóle ten złom od początku sprawia problemy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Mar 2012 10:05   

Powrót do góry

~wac
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Rzeszow

Post#4 09 Mar 2012 10:08pomocny post - solucja   

Być może wpadło coś między bęben a zbiornik np. stalka od biustonosza.Też potrafi tak się tłuc
Powrót do góry

susiee
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 09 Mar 2012 10:10   

A jak to sprawdzić? tak się akurat składa,że dokładnie takie rzeczy teraz prałam:)
Powrót do góry

atlantis2
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Racibórz

Post#6 09 Mar 2012 10:39   

susiee napisał:
A jak to sprawdzić? tak się akurat składa,że dokładnie takie rzeczy teraz prałam:)

Tak się składa, że ostatnio moja druga połowa również prała tego typu rzeczy i efekt był ten sam :)

W odpowiedzi na pytanie:

1) sprawdzić czy w którejś z bielizny nie brakuje "metalowych elementów"
2) poświecić latarką przez oczka bębna na jego spodzie i delikatnie go obracać - oprócz grzałki powinien być widoczny kawałek "przeskakującego" metalu w trakcie ręcznego obracania.

Jeśli nie uda się go w jakiś sposób wyjąć poprzez "oczka" w bębnie, to pozostaje serwis lub osoba, która się na tym zna. Niestety trzeba wtedy praktycznie rozebrać całą pralkę...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Pralka WHIRPOOL AWO?D 4520/P
Strona 1 z 1