X

Jak wyregulować parownik w instalacji gazowej?

11 Mar 2012 14:03 WLwladca240
  • #1 11 Mar 2012 14:03
    wladca240
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich wymieniłem ostatnio parownik w moim samochodzie golf III 1.8 i pojawił sie problem! Auto nie chodzi na wolnych obrotach gdy sie przełączy na gaz od razu gaśnie ale podczas jazdy jak nie trzeba sie zatrzymywać to jedzie elegancko nie wiem teraz jak mam go ustawić posiadam zdjęcie ale nie wiem czy uda mi sie je zamieścić proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • #2 11 Mar 2012 14:04
    ElpigazN
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    wladca240 wrote:
    Witam wszystkich wymieniłem ostatnio parownik w moim samochodzie golf III 1.8 i pojawił sie problem! Auto nie chodzi na wolnych obrotach gdy sie przełączy na gaz od razu gaśnie ale podczas jazdy jak nie trzeba sie zatrzymywać to jedzie elegancko nie wiem teraz jak mam go ustawić posiadam zdjęcie ale nie wiem czy uda mi sie je zamieścić proszę o pomoc
    Pozdrawiam

Trzeba zrobic regulacje. Jedz do gazownika.
  • #3 11 Mar 2012 14:12
    wladca240
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Instalacja na srube czy z krokowym?

Dodano po 3 [minuty]:

Dodano po 32 [sekundy]:

to zdjecie parownika na srube
  • #4 11 Mar 2012 14:13
    ElpigazN
    Helpful post? (+1)
    wladca240 wrote:
    Instalacja na srube czy z krokowym?

Dodano po 3 [minuty]:

Na wezu pomiedzy parownikem a mikserem masz krokowy czy srube do krecenia?
  • #5 11 Mar 2012 14:15
    wladca240
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+2)
    pisałem sruba jest do krecenia 10 pełnych obrotów sie wykreca jak jest na max przykrecona
  • #6 11 Mar 2012 14:19
    ElpigazN
    Helpful post? (0)
    wladca240 wrote:
    pisałem sruba jest do krecenia 10 pełnych obrotów sie wykreca jak jest na max przykrecona

Kolego jak chcesz wyregulowac gaz kiedy nie potrafisz odpowiedziec na proste pytanie. Na kazdym parowniku jest sruba. Ja sie pytam czy na wezu ktorym leci gaz od parownika do miksera masz:

srube - http://www.drypa.pl/produkt20_REGULATORY_GAZU_-_Regulacje_ze_srubka_-__-_Regulacja_dawki_gazu_metalowa_19mm___19mm.html

czy krokowy - http://www.drypa.pl/produkt1747_REGULATORY_GAZU_-_Silniki_krokowe_-__-_Silnik_Krokowy_AC_STAG_L_MINI_LAMBDA19_19.html
  • #7 11 Mar 2012 14:19
    elektryku
    Level 15  
    Helpful post? (+2)
    To jest śruba do redukowania ilości gazu na obciążonym silniku. Odkręć ją na 1/3 i przejedz się. Regulujesz na gorącym silniku. Jak czujesz,z ę go dławi, to stajesz i odkręcasz jeszcze, jak śmierdzi gazem, to skręcasz.
  • #8 11 Mar 2012 14:27
    wladca240
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic192994.html

Znalazlem na tej stronie jak ma byc wyregulowany ale troche sie roznia te parowniki i nie wiem czy ta sruba na imbus koło tej drugiej to ta sama co na tamtym 2 sruba tez na imbus

Dodano po 7 [minuty]:

widze ze trzeba pełnymi zdaniami pisac na wezu miedzy parownikiem a gaznikiem jest tylko śruba do krecenia w prawo lub w lewo ale jak nia krecilem to nie było żadnej zmiany obrotów dla tego chce sie dowiedziec jak mam ustawic parownik
  • #9 11 Mar 2012 14:40
    ElpigazN
    Helpful post? (0)
    wladca240 wrote:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic192994.html

Znalazlem na tej stronie jak ma byc wyregulowany ale troche sie roznia te parowniki i nie wiem czy ta sruba na imbus koło tej drugiej to ta sama co na tamtym 2 sruba tez na imbus

Dodano po 7 [minuty]:

widze ze trzeba pełnymi zdaniami pisac na wezu miedzy parownikiem a gaznikiem jest tylko śruba do krecenia w prawo lub w lewo ale jak nia krecilem to nie było żadnej zmiany obrotów dla tego chce sie dowiedziec jak mam ustawic parownik

Trzeba wyrazac sie jasno - napisales zdjecie parownika na srube.

Zdejmujesz waz gazowy z miksera. Podajesz napiecie na elektrozawory na wylaczonym silniku tak zeby z reduktora poszedl gaz. Krecisz sruba na reduktorze do chwili az syczenie gazu bedzie nieslyszalne. Potem dopiero regulacja sruba na wezu.
  • #10 11 Mar 2012 17:42
    wladca240
    Level 8  
    OKk jutro tak sprubuje dzieki za pomoc
  • #11 11 Mar 2012 18:19
    gondoljerzy
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    ElpigazN wrote:

Zdejmujesz waz gazowy z miksera. Podajesz napiecie na elektrozawory na wylaczonym silniku tak zeby z reduktora poszedl gaz. Krecisz sruba na reduktorze do chwili az syczenie gazu bedzie nieslyszalne. Potem dopiero regulacja sruba na wezu.

Trzeba by jeszcze do tej regulacji zakręcić obejście.
  • #12 11 Mar 2012 20:40
    ElpigazN
    Helpful post? (0)
    gondoljerzy wrote:
    ElpigazN wrote:

Trzeba by jeszcze do tej regulacji zakręcić obejście.

Tak, dokladnie.
  • #13 13 Mar 2012 15:47
    wladca240
    Level 8  
    Ustawiłem ten parownik chodzi bardzo dobrze na nim i ma wolne obroty dziekuje wszystkim za pomoc pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products