Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Monitoring, zewnetrzny z kamerą 500m od domu i nagrywaniem dzień/noc.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Monitoring, zewnetrzny z kamerą 500m od domu i nagrywaniem dzień/noc.
Autor
Wiadomość
witek2009witek
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Gliwice

Post#1 Post autora tematu 12 Mar 2012 22:32   

Monitoring, zewnetrzny

Witam

Mam taki problem

Do mojego domu prowadzi droga polna,leśna 500 metrów i co tydzień dwa jakiś "człowiek" wyrzuca mi śmieci, gruz, płytki budowlane itp, ja to muszę zbierać i płacić za wywóz.

Chcę założyć tam monitoring aby go złapać i ukarać prawnie oczywiście.

Tylko nie wiem co kupić, aby było to lepiej bezprzewodowe i nagrywało w dobrej jakości też nocą aby tablice rejestracyjne było widać i aby mi ktoś tego nie ukradł, więc jakieś dyskretne.

Wiem, ze straż miejska ma takie kamery i zakłada w lasach aby łapać takich śmieciarzy

Dziekuje za pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Mar 2012 22:32   

Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 12 Mar 2012 22:41   

Re: Monitoring, zewnetrzny

Masz możliwość widzieć całą drogę z okna domu lub doprowadzić przewód do takiego miejsca, aby można było ustawić kamerę oraz lampę oświetlającą w podczerwieni?
Powrót do góry

witek2009witek
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 12 Mar 2012 22:51   

Drogi nie widzę, bo dom mam z boku, a doprowadzić przewód teoretycznie mogę, ale najlepiej taka bezprzewodowa jak ma straż miejska?
Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 13 Mar 2012 00:22   

Bezprzewodowe są i to nawet takie z wbudowanymi rejestratorami, które rejestrują tylko wtedy, kiedy wykryją ruch. Tylko co z oświetleniem? Tego już nie zrobisz z baterii, bo potrzeba kilkuset watów.
Powrót do góry

witek2009witek
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 13 Mar 2012 00:31   

ale oświetlenie normalne światło czy podczerwień? bo jak światło to odpada.

Kabel mogę pociągnąć

A wiesz jakie kamery ma straż miejska?

To tak kamera co reaguje na ruch z rejestratorem była bo ok tylko jaka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Mar 2012 00:31   

Powrót do góry

humek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#6 13 Mar 2012 09:48   

Witaj! Jeśli masz możliwość "zamaskowania" kamery gdzieś na drzewie ,innym miejscu to możesz podłączyć kamerkę z nadajnikiem Wi-Fi a odbiornik będzie w domu z rejestratorem. Łącze Wi-Fi zapewni tobie zasięg na odległość która podałeś ok 500m.Jednak koszt będzie wysoki kamera,rejestrator zestaw Wi-Fi ,anteny akumulator do zasilania kamery i nadajnika Wi-Fi. Jeśli ta droga prowadzi tylko do Twej posesji a masz czas na to by złapać intruza na "na gorąco" to ja zrobił bym coś innego. Wymogi to możliwość szybkiego dotarcia na miejsce (rower inny środek lokomocji) aparat foto i proste urządzenie w postaci układu z pętlą wykonaną z cienkiego drutu rozwieszonego tak by "intruz" wjeżdżając przerwał go.Wtedy nastąpi alarm i Ty powinieneś znaleźć się w możliwie szybkim czasie na miejscu z aparatem i telefonem komórkowym by wezwać policję. Wiadomo jest auto ,traktor z przyczepą najpierw dzwonisz podajesz numery rejestracyjne ,wzywasz pomoc potem fotka.Domyślam się że zazwyczaj jest to w nocy lub wcześnie rano.Wiesz monitoring jest w stosunku do mojego sposobu bardzo drogi.Tu potrzebujesz tylko kabel do połączenia początku drogi (gdzie jest pętla ) i układu opartego na przekaźniku i jednym tranzystorze w domu ,współpracującego z dzwonkiem lub syrenką która da Ci znać o tym że ktoś wjechał na początku drogi . Gdybyś miał problem z ukryciem kabla możesz zastosować radiolinię od systemu alarmowego np. o ile pamiętam RP-500 lub podobną o dużym zasięgu. Wtedy na początku drogi dajesz nadajnik radiolinii do zacisków wyzwalających nadawanie a odbiornik masz w domu w miejscu gdzie ma zasięg z nadajnikiem. do odbiornika dołączysz syrenkę i masz gotowy zestaw.Wydatek kilkuset złotych to nie kilku tysięcy.Zamiast pętli z drutu możesz zastosować ukryta barierę podczerwieni np od bramy garażowej zwanej tam "fotokomórką" ukryty akumulator 7AH /12V powinien wystarczyć na kilka dni.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Mar 2012 09:48   

Powrót do góry

witek2009witek
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 13 Mar 2012 13:33   

Re: Monitoring, zewnetrzny z kamerą 500m od domu i nagrywaniem dzień/noc.

Problem jest w tym, że dzik sarna to przerwie, w połowie tej drogi jest wjazd w las który prowadzi do leśniczówki, dlatego tylko kamery, pytałem leśniczego dziś i mogę kable po drzewach pociągnąć
Powrót do góry

dijej
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: warszawa

Post#8 13 Mar 2012 21:08   

Jeżeli i tak będziesz kładł kabel do zasilania to jeszcze daj skrętkę komputerową, lub nawet 2, koszt nieznaczny.
Następnie jak to ma być jedna kamerka to:
1 szt. rejestrator cyfrowy (4 kamerowy + dysk twardy)- podłącz sobie go do TV
1szt. Buzer do rejestratora - możesz zaprogramować by dawał sygnał w momencie wykrycia ruchu przez kamerę.
2 szt. aktywnych przetworników wizji na skrętkę.
1 szt. kamerka z oświetlaczem podczerwieni.
1 szt zasilacz 12V 1,5-2,5A w obudowie hermetycznej zamontować przy kamerze.

Dobór sprzętu w zależności od jakości od 2000 zł do 4000zł razem z przewodem.

Kamera z oświetlaczem w nocy jest widoczna (diody podczerwieni jak są załączone to widać )
Dobór sprzętu
Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 13 Mar 2012 22:59pomocny post - solucja   

Wszystko zależy czy te sytuacje zdarzają się w dzień czy w nocy?
Jeżeli w dzień to wystarczy kupić jakąkolwiek czułą kamerę o większej rozdzielczości http://www.dipol.com.pl/kamera_box_u-cam_600_dzien-noc_600tvl_sony_super_had_ii_0_01_lux__M11185.htm wraz z obiektywem o dużej ogniskowej (teleobiektyw) http://www.dipol.com.pl/obiektyw_jensen_5_-_50_mm_dc_ir_f1_6_M2158.htm i zamontować tak, żeby widział całą drogę. Ręcznie ustawisz kąt wizowania (ogniskową), aby widziała tylko drogę.
Montując ją na wysokości kilku metrów nad ziemią przy drodze, skierowaną wzdłuż drogi możesz uzyskać bardzo duży zasięg. Obserwując drogę z dużej odległości nikt nie zauważy nawet, że może być obserwowany.
Do takiej kamery musisz dokupić obudowę zewnętrzną http://www.dipol.com.pl/obudowa_zewnetrzna_marathon_mh-805-_230_rozsuwana_M5415.htm oraz jakiś uchwyt (to już sam sobie znajdziesz, który najlepiej będzie pasował).
Obudowę kamery można pomalować lub zamaskować jakimś materiałem, zbliżonym do tła (np. w kolorze kory lub liści drzew).

Do rejestracji możesz użyć dedykowanego rejestratora http://www.dipol.com.pl/oferta-monitoring-rejestratory,4475.htm lub komputera PC z kartą DVR http://allegro.pl/telewizja-przemyslowa-karty-dvr-16307 i oprogramowaniem. Oprogramowanie zazwyczaj jest dołączone do karty DVR.
Polecam też oprogramowanie polskiego producenta Ferro CCTV http://www.ferrocctv.com/ , który jest całkowicie darmowy bez ograniczeń w przypadku obsługi 1 kamery do celów niekomercyjnych.

Kamerę podłącza się specjalnym przewodem http://www.dipol.com.pl/przewod_cctv_camsetyar_pe_75-0_59-3_7_2x0_50_z_dwoma_przewodami_zasilajacymi_100m__M5997_100.htm lub skrętką komputerową poprzez specjalne transformatory BNC na UTP np. pasywne http://www.dipol.com.pl/transformator_video_tr-1m_z_wtykiem_bnc_do_skretki_utp_M16653.htm lub aktywne nadajnik http://www.dipol.com.pl/transformator_video_att-1_aktywny_nadajnik_M1673.htm i odbiornik http://www.dipol.com.pl/transformator_wideo_aktywny_odbiornik_atr-1_M1672.htm
Oczywiście potrzebny będzie także zasilacz 12V do kamery.

Zamiast standardowych kamer z wyjściem sygnału video można użyć kamery IP http://sklep.ivel.pl/p946,kamera-ip-2-0-mpix-ulticam-ds-2cd852f.html
Niestety są one droższe, ale można je podłączyć tanią skrętką komputerową bezpośrednio z komputerem PC poprzez kartę sieciową lub router domowej sieci i nie wymagają dodatkowych kart DVR. Oprogramowanie Ferro CCTV oraz inne programy tego typu obsługują takie kamery bezpośrednio.
W rejestratorach czy kartach DVR oraz w oprogramowaniu typu Ferro CCTV można ustawić funkcję nagrywania tylko po wykryciu ruchu, dzięki czemu niepotrzebny materiał nie zajmuje miejsca na dysku i ułatwia to przeglądanie materiału.

Problem zaczyna się, kiedy kamer ma rejestrować w nocy, ponieważ będzie potrzebny oświetlacz podczerwieni dalekiego zasięgu.
Niestety dostępne oświetlacze zapewniają zasięgi rzędu do 200m, przy zastosowaniu bardzo czułej kamery czarno-białej można ten zasięg poprawić prawie dwukrotnie.
http://www.e-alarmy.pl/2213p-15-il10---oswietlacz-podczerwieni.html
http://www.e-alarmy.pl/2219p-oswietlacz-podczerwieni-lir-ic88---180m---kat-40%C2%B0.html

Można też zastosować laser podczerwieni, ale cena chyba zbytni zniechęca
http://wibitech.pl/?lasery-ir-808-nm,7

Oświetlacze podczerwieni może być widać z daleka jako lekko świecącą lampę, ale przy dużej odległości nikt raczej nie będzie podejrzewał, że jest urządzenie działające przeciwko nim.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie mini kamery z wbudowanym rejestratorem http://www.youtube.com/watch?v=cXdZsUbQhLs + dodatkowy akumulator żelowy. Kamera taka musiałaby być ukryta przy wjeździe na tę drogę po to żeby uchwycić rejestrację samochodu. Druga tańsza kamera czarno-biała obserwowałaby z daleko co się dzieje na tej drodze.
Powrót do góry

humek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#10 14 Mar 2012 08:11   

Myślę że koszty "instalacji" Ciebie przerosną.500m odległości to jednak sporo a i sprzęt tylko po to by zdemaskować jednego (jak zobaczą na drodze gruz to się następny pojawi) no może dwóch sprawców.Gmina ,straż gminna ,nadleśnictwo -ci zainteresowani (oprócz Ciebie) liczą na wynik "podany na tacy" aby wykazać się do najbliższej nagrody lub premii jednak żadna z tych "stron" nie będzie chciała partycypować w kosztach zakupu urządzeń choć im by się taki zestaw przydał.Skoro chcesz dalej walczyć to proponuję jednak schowany akumulator 17Ah i nadajnik Wi-Fi jako tor przesyłowy sygnału kamery.500m kabli (skrętki,zasilanie itd) to dosyć długi i kosztowny odcinek a jeśli go znajdzie włóczęga zerwie zanim kamera go nagra ,wypali na polnym ognisku i zaniesie na złom by wypić za to ze dwa piwa.Taka prawda.Po za tym 500m skrętki to ze 2-3 wzmacniacze po drodze jak je zasilisz? Reasumujac trudna sprawa a niby taka prosta.
Powrót do góry

witek2009witek
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 Post autora tematu 14 Mar 2012 18:42   

Plumpi napisał:
W.

Ja myślę nad tym ( bo koszta mam ograniczone) co poleciłeś.

<http://www.action.one.pl/kamery-przemyslowe-kamery-rejestratorem-kamera-sportowa-20-mega-pixele-wbudowanym-rejestratorem-na-karty-micro-sd-wodoszczelna-na-rower-actio-ac13874-p-852.html>

Kupił bym dwie, jedną na tablice a drugą na drogę ( tam gdzie są wysypywane śmieci to odcinek max 100 metrów)
do tego podczerwień aby w nocy widać było.

Tylko jest jeden problem kamera ma akumulator na 70 minut, lepiej by było na kilka dni więc co dokupić? jak podłączyć?
ona nagrywa całą kartę i pozniej kasuje poprzednie dni i nagrywa na nowo sama?

Jeszcze mam jedno wyjście

Jest taka kamera aby było widać te całe 500 metrów wraz z tablicą rejestracyjną? wtedy bym mógł podłączyć pod prąd i przymocować do słupa na tej drodze, do słupa mam kilka metrów.

sam niewiem co mam zrobić a budżet to 1500 maxymalnie 2000
Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 14 Mar 2012 21:52pomocny post - solucja   

witek2009witek napisał:

Ja myślę nad tym ( bo koszta mam ograniczone) co poleciłeś.

<http://www.action.one.pl/kamery-przemyslowe-kamery-rejestratorem-kamera-sportowa-20-mega-pixele-wbudowanym-rejestratorem-na-karty-micro-sd-wodoszczelna-na-rower-actio-ac13874-p-852.html>

Kupił bym dwie, jedną na tablice a drugą na drogę ( tam gdzie są wysypywane śmieci to odcinek max 100 metrów)
do tego podczerwień aby w nocy widać było.

Tylko jest jeden problem kamera ma akumulator na 70 minut, lepiej by było na kilka dni więc co dokupić? jak podłączyć?
ona nagrywa całą kartę i pozniej kasuje poprzednie dni i nagrywa na nowo sama?

Niestety tu już Ci nie pomogę, bo nie zam tych kamer bliżej. Wiem tylko, że istnieją. Aby podłączyć pojemniejsze źródło zasilania to zapewne trzeba będzie zainwestować w większe akumulatory oraz dopasować napięcie zasilania.
Niestety brakuje tu specyfikacji jaki jest pobór mocy oraz jakie napięcie zasilające.

witek2009witek napisał:

Jest taka kamera aby było widać te całe 500 metrów wraz z tablicą rejestracyjną?

No to są takie kamery jakie Ci opisałem z oddzielnym obiektywem. Do takiej kamery dokupujesz obiektyw o dużej ogniskowej lub regulowany, taki jak Ci to opisywałem wcześniej. Kamera z obiektywem, obudową i uchwytem to koszt rzędu ok. 700zł.
Przypuszczam, że jakiś komputer stacjonarny w domu masz. Jeżeli nie to można kupić za 200zł. Koszt karty DVR wraz z oprogramowaniem to ok. 100-150zł.
Zamiast komputera możesz użyć najtańszego rejestratora ok. 500zł.
Przewody od domu do ogrodzenia w zależności ile metrów.
Promiennik podczerwieni załóżmy maks. 900zł.

Łącznie powinieneś się zmieścić w 2 tys. zł.
Może na początek nawet nie kupować promiennika podczerwieni - być może zwożą Ci ten gruz w dzień?
Można też się pokusić o zmontowanie takiego promiennika we własnym zakresie kupując reflektor (latarkę) z żarówką halogenową tzw. szperacz http://www.e-lunar.pl/Szperacz_halogenowy_JML2940_MacTronic-1282.html , http://www.sklep-presto.pl/product-pol-7544-Szperacz-halogenowy-ladowalny-Guardsman-MTG3308.html i zastosować dodatkowo filtr szklany przepuszczający podczerwień - choćby filtr fotograficzny http://www.ceneo.pl/10636749 i masz oświetlacz o zasięgu kilkuset metrów. Trzeba by tylko poszukać takiego szperacza o mniejszej średnicy odbłyśnika tak, żeby filtr pokrył cały odbłyśnik lub część odbłyśnika tej lampy przysłonić. Masz wtedy oświetlacz za 200-300zł.
Powrót do góry

witek2009witek
Poziom 4
Poziom 4

Post#13 Post autora tematu 14 Mar 2012 22:44   

Plumpi napisał:

No to są takie kamery jakie Ci opisałem z oddzielnym obiektywem. Do takiej kamery dokupujesz obiektyw o dużej ogniskowej lub regulowany, taki jak Ci to opisywałem wcześniej. Kamera z obiektywem, obudową i uchwytem to koszt rzędu ok. 700zł.
Przypuszczam, że jakiś komputer stacjonarny w domu masz. Jeżeli nie to można kupić za 200zł. Koszt karty DVR wraz z oprogramowaniem to ok. 100-150zł.
Zamiast komputera możesz użyć najtańszego rejestratora ok. 500zł.
Przewody od domu do ogrodzenia w zależności ile metrów.
Promiennik podczerwieni załóżmy maks. 900zł.

Łącznie powinieneś się zmieścić w 2 tys. zł.
Może na początek nawet nie kupować promiennika podczerwieni - być może zwożą Ci ten gruz w dzień?

Co znaczy z oddzielnym obiektywem? bo ja sie w ogóle nie znam

jak ją ustawie to będzie 500 metrów widać i sie nagra? a na kompie jak zbliże to tablice bedzie widać?

Dziś pojechałem do sklepu nie było mnie 15 minut wracam a tam gruz...normalnie a żadnych aut nie mijałem nic.

To co kupic jeszcze raz? sorki ale tam niewiem wyżej, jaki rejestrator kamere itp konkretnie?
dzieki o sorki za nudzenie
Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 14 Mar 2012 23:14   

Faktycznie nudzisz :)
Dostałeś wszystko jak na tacy i nie potrafisz z tego skorzystać. :)

Przeczytaj dokładniej moją wypowiedź o numerze 9 i pootwieraj linki, które Ci tam podałem.

Jedź do jakiegoś specjalistycznego sklepu, który handluje kamerami CCTV np. do Dipola w Katowicach ul. Kościuszki 227 współrzędne lokalizacyjne dla GPS:
N 50° 13' 31" , E 18° 59' 18"
Tam Ci doradzą i kupisz wszystko co potrzeba. Być może zaproponują jeszcze lepsze rozwiązania niż ja.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2012 23:14   

Powrót do góry

witek2009witek
Poziom 4
Poziom 4

Post#15 Post autora tematu 14 Mar 2012 23:28   

Plumpi napisał:
Faktycznie nudzisz :)
Dostałeś wszystko jak na tacy i nie potrafisz z tego skorzystać. :)

Przeczytaj dokładniej moją wypowiedź o numerze 9 i pootwieraj linki, które Ci tam podałem.

Jedź do jakiegoś specjalistycznego sklepu, który handluje kamerami CCTV np. do Dipola w Katowicach ul. Kościuszki 227 współrzędne lokalizacyjne dla GPS:
N 50° 13' 31" , E 18° 59' 18"
Tam Ci doradzą i kupisz wszystko co potrzeba. Być może zaproponują jeszcze lepsze rozwiązania niż ja.

ok ale mozesz odpowiedzieć na to?

Co znaczy z oddzielnym obiektywem? bo ja sie w ogóle nie znam

jak ją ustawie to będzie 500 metrów widać i sie nagra? a na kompie jak zbliże to tablice bedzie widać?

Powrót do góry

electricsystem
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: POLSKA

Post#16 15 Mar 2012 00:39   

Do witek
Wywody jak zrobić i co zamontować mogą być bardzo długie a jak już zamontujesz to wyniki mogą być dalekie od twoich oczekiwań bo my wypowiemy się technicznie a ty myślisz ekonomicznie. Najlepiej skontaktuj się z firmami na twoim terenie niech przyjadą każdy wyceni podpowie na miejscu jak on by to widział.Pamiętaj ze tanie to psy jedzą wsadzisz 2tys. a mogłes dać 3,4 i bylo by lepiej niz za 2. Na forum więcej jest więcej instalatorów niż sprzedawców.Instalator integrował wiele modeli i wie co jest lepsze a handlowiec będzie wpychał ci swój towar że najlepszy. Podzwoń do instalatorów z terenu przekaż jaką wiedzę na ten temat posiadasz i co oczekujesz.
Powrót do góry

sharp
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Wągrowiec

Post#17 15 Mar 2012 01:05   

Wystarczy już tego. Nie mam zamiaru dłużej tolerować tłumaczenia, co to jest kamera.
Temat zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Monitoring, zewnetrzny z kamerą 500m od domu i nagrywaniem dzień/noc.
Strona 1 z 1