X

Toshiba 28zd26p nie działa pilot

Bogdan40l 14 Mar 2012 11:18
  • #1 14 Mar 2012 11:18
    Bogdan40l
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    TV Toshiba 28zd26p nie reaguje na pilota. Oryginalny pilot trochę rozwalony ale w punkcie mi sprawdzali i podobno działa, wysyła sygnały. Kupiłem zamiennik też nie można nic zrobić. Dodam, że kłopoty z pilotem były od jakiegoś czasu. Pilot reagował na przyciski co któryś raz, aż w końcu przestał działać. Myślałem, że zalany lub brudny, ale po rozebraniu i czyszczeniu nic się nie zmieniło. Ręcznie TV można włączać stroić i wszystko by było OK, ale z panelu przedniego bez pilota nie umiem przełączyć na urządzenia zewnętrzne co dla mnie jest najważniejsze, bo z anteny mam duże zkłócenia. Proszę o pomoc!
  • #2 14 Mar 2012 11:59
    egon42
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    No to może telewizor szwankuje jeżeli piloty dobre. To nie nowość że tv się uszkadza i nie reaguje na pilota trzeba by posprawdzać stabilność napięć zasilacza i odbiornika IR no i wyeliminować możliwość zakłócania przez urządzenia domowe.
  • #3 22 Mar 2012 15:07
    Bogdan40l
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Był pan z serwisu i stwierdził, że to może być uszkodzony procesor. Wymieniał kolejno diodę i kondensatory na płytce sterowania, ale to nic nie dało. Pilot oryginalny był sprawdzany i co prawda nie wszystkie klawisze działały. ale te właściwe tak.
  Search 4 million + Products
Browse Products