Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v
Autor
Wiadomość
szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Krzanowice

Post#1 Post autora tematu 14 Mar 2012 12:26   

Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v

Witam mam problem z dużym spalaniem gazu, posiadam Vectrę B 1.6 16V instalacja Landi reduktor Tomasetto At07. Po zakupie samochodu parę dni później strasznie wzrosło spalanie gazu, wcześniej wymieniłem kable i świece na NGK zalecane przez większość forumowiczów, dodam też że gaz czasami strzelał czego wcześniej nie było, podjechałem do gazownika wszystko po ustawiał ale dalej te same objawy. Postanowiłem założyć stare świece, rezultacie gaz przestał strzelać i lekko zmalało zużycie gazu, dodam że sombda działa poprawnie. Jedyne co zostało mi jeszcze to EGR, wywala błąd ale tylko podczas jazdy na benzynie. Czytałem tez na forumach żeby zaślepić go ale nie wiem czy to w czymkolwiek pomoże. Samochód pali gdzieś na dzień dzisiejszy około 16 litrów gazu. Jestem laikiem w tego typu sprawach ale pewne jest że gazownik i znajomy elektryk podpięte mieli komputery i nie pokazało żadnych błedów poza EGR-em, ale z tego co się dowiedziałem nie wpływa to na prace na gazie. Sam już jestem z tego pozakręcany. Jeszcze gdzieś wyczytałem że może być katalizator. Może jest ktoś wstanie pomóc. Z góry dzięki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2012 12:26   

Powrót do góry

KS2507
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: LOMZA

Post#2 14 Mar 2012 17:56   

Re: Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v

Odkręć EGR i zobacz czy nie ma pod nim już zaślepki,jeśli nie ma to możesz zaślepić ale i tak CHECK będzie się zapalał po rozgrzaniu silnika.
Nie szarpie ci silnik podczas spokojnej jazdy np; na trzecim biegu przy 40 km?
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 15 Mar 2012 00:49   

Na świecach NGK tak na tych co teraz mało kiedy. EGR był wykręcany już raz i jest oryginalna uszczelka, nie jest zaślepiony.
Powrót do góry

Cipun1
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 15 Mar 2012 02:20   

Sprawdź pracę gazownika.
Podłącz miernik pod sondę lambda, odpal przygazuj chwilę dla rozgrzania sondy, sprawdź na wysokich i na wolnych na gazie powinien zmieniać się odczyt od 0 do 1 volta, dla zużytych częściowo sond może być od 0,3 do 0,7V (ma się zmieniać) jak stoi w którymś zakresie to źle ustawił instalację zakładam że na Pb sonda chodzi czyli jest sprawna.
Napisz jaki model jest instalacji dokładnie.
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 16 Mar 2012 13:49   

Witam kolego sprawdzałem wszystko i jest ok, dodam że nawet założyłem ze znajomym nowa sonde i dalej to samo a wszystko działa poprawnie. Jak pisałem wyżej posiadam instalacje Landi z reduktorem Tomasetoo At07 100HP ale z dokumentacji wynika że oryginalny reduktor to LE98. Kupiłem samochód z reduktorem tomasetto więc ktoś już wcześniej coś kopał w instalacji.
Powrót do góry

Cipun1
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 17 Mar 2012 00:47   

Ostatnio obserwuję plagę uszkodzonych układów zapłonowych (moduł cewka ...)
Mam przyrządzik do sprawdzania i co drugi trzeci ma objaw dużo słabszej iskry na dwóch cylindrach. Na Pb nie będzie większych problemów na LPG będzie szarpał.
Tu i tu będzie dużo palić. Rada poszukać elektryka który potrafi zdjagnozować i ewentualnie wymienić cewki. Nie sugeruję nabywania specjalistycznych przyrządów bo drogo a innego sposobu na sprawdzenie nie znam (może ktoś inny zna). Ewentualnie zanim kupisz pożycz na podmiankę.

A tak zapytam może głupio jak wygląda filtr powietrza często się o tym zapomina.
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 17 Mar 2012 01:08   

Filtr powietrza jest ok, tego to pilnuje. Słyszałem też o cewce ale nie brałem tego pod uwagę by moja była uszkodzona. A jak ma się sprawa do świec, jedno czy dwu punktowe bo tu też są zdania rozbieżne. Rano wyciągnę katalizator i zobaczę jak wygląda. Miałem już parę samochodów LPG ale takiego ciężkiego przypadku jeszcze nie. A orientacyjnie ile taka cewka kosztuje i czy kupić nową czy używaną?
Powrót do góry

KS2507
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: LOMZA

Post#8 17 Mar 2012 16:03   

Jaką masz dokładnie instalację sekwencyjną czy II generację?najlepiej to wrzuć zdjęcie z pod maski,co do cewki WN jeśli byłaby uszkodzona to silnik by szarpał po rozgrzaniu podczas przyśpieszania.
Swiece takie jak producent silnika zaleca,nie jakieś tam do gazu.
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 Post autora tematu 17 Mar 2012 16:44   

Tak jak pisałem wcześniej katalizator też już wyczyszczony. Dodaje parę fotek i żeby to głupio nie zabrzmiało tam gdzie strzałki to proszę o info co to dokładnie jest

Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v
Powrót do góry

ociz
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Zełwągi

Post#10 17 Mar 2012 18:00   

Parownik za słaby, po za tym 2 generacja w nim to zło. Strzałka na fotce nr2 to zawór wtrysku powietrza do wydechu, fotka nr 4 czujnik temperatury powietrza, warto zawsze sprawdzić bo ten "głupi" sterownik nie umie rozpoznać jego usterki nawet jak całkowicie odłączysz i przelewa na benzynie, fotka nr 5 zaworek do kontroli ciśnienia paliwa.
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#11 Post autora tematu 17 Mar 2012 18:19   

A jest jakiś sposób żeby coś z tego było, nie wiem zmienić parownik na mocniejszy jak tak to jaki. Ogólnie jakieś inne mądre rady. Czujnik z temperatury na fotce nr 4 też wymienię ale to już w poniedziałek.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Mar 2012 18:19   

Powrót do góry

ociz
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#12 17 Mar 2012 18:54   

szybki13 napisał:
Czujnik z temperatury na fotce nr 4 też wymienię ale to już w poniedziałek.

Ale po co? Fakt że dość często padają, ale w ciemno nic się nie wymienia. Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto (na nowe nie potrzebne części) lepiej zapłacić komuś kompetentnemu za diagnozę i naprawę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Mar 2012 18:54   

Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#13 Post autora tematu 17 Mar 2012 19:01   

Problem jest taki że przebywam za granicą i chciałbym coś zrobić z tym spalaniem gdyż za niedługo wracam do kraju. A tutaj nie dam samochodu do serwisu bo mnie skasują jak za zboże. Ostatnio byłem to skasowali kasę posprawdzali i nic nie znaleźli, wszystko ok. Kolega z pracy również ma komputer i sprawdzał i wszystko pokazuje że jest ok. Jedynie dużo części mogę dostać z drugiej ręki, dlatego pytam co może być nie tak. Wolę opinie paru ludzi to wtedy może dojdę z tym do ładu.
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#14 Post autora tematu 21 Mar 2012 17:05   

Witam ponownie

Sprawa wygląda następująco byłem u gazownika, skasował dość sporo poustawiał wszystko(tak sądził) i dalej jest takie spalanie. Moje pytanie może to pomoże, mianowicie jeżeli ktoś wie mający też w vectrze reduktor tomasetto At07 to niech napisze jak ma ustawione śruby od reduktora chodzi mi o ile ma je wykręcone. Moje śruby teraz mają ustawienie, ta mała z góry wkręcona do samego końca (tego co ja wiem to tej śruby nie powinno się dotykać bo to ustawienie fabryczne producent, a ten gazownik nią kręcił) a ta duża czarna z boku jest wykręcona na 7 obrotów
Powrót do góry

ociz
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#15 21 Mar 2012 18:16   

Się ustawia tak żeby było dobrze, jeździsz i patrzysz na zachowanie sondy i attuatora.
szybki13 napisał:
tego co ja wiem to tej śruby nie powinno się dotykać bo to ustawienie fabryczne producent

W porządnych reduktrorach zazwyczaj nie ma potrzeby jej używać, w tomasetto się przydaje.
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#16 Post autora tematu 21 Mar 2012 18:32   

A chyba że tak ale problem z tym ze skasował i twierdzi że wszystko jest ok a te auto pali ciut więcej niż przedtem tego wręcz nie rozumie, jak ktoś jest w stanie pomóc z ustawieniem to będę wdzięczny
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#17 Post autora tematu 22 Mar 2012 19:16   

Koledzy przeglądałem internet i znalazłem coś takiego Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v może to pomoc na duże spalanie i jak się to ustawia???
Powrót do góry

ociz
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#18 22 Mar 2012 19:40   

Takie coś się wyrzuca do śmietnika. Wyposażone są w nie tylko najbardziej prymitywne, nie nadające się do niczego sterowniki niby II generacji.
Powrót do góry

stoki22
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Cze-wa

Post#19 22 Mar 2012 19:48   

Moim zdaniem jest dobrana nieodpowiednia instalacja lpg do tego silnika,i poszukałbym kompetentnego gazownika który to ogarnie.A co do tego silniczka krokowego którego znalazłeś na internecie to dałbym sobie z nim spokój.Tak jak kolega ociz oznajmia,poszukałbym fachowca od instalacji lpg który zna się na rzeczy.
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#20 Post autora tematu 22 Mar 2012 19:52   

to chyba to samo trzeba zrobić z moją instalacją, a jak by wrzucić sam register a krokowy wywalić jest taka możliwość, będzie to działać, jak nie to sobie dam spokój z tą instalacją
Powrót do góry

ociz
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#21 22 Mar 2012 20:02   

Policz sobie ile cie kosztuje niesprawność tej obecnej instalacji i jakie przebiegi robisz a potem pomyśl czy nie warto by było zainwestować w IV generację. Silnik naprawdę mało wymagający jeśli chodzi o sprzęt więc jeśli trafisz na fachowca który by to zamontował to będziesz się cieszyć z oszczędności.
Powrót do góry

Cipun1
Poziom 12
Poziom 12

Post#22 23 Mar 2012 02:29   

Jeszcze jedna sugestia
Jest to silnik dolnozasilany
Między przepustnicą a kolektorem jest odcinek gumy około 10 cm, jak będzie pęknięty a tak się lubi dziać to nikt ci go dobrze nie ustawi na LPG.
może to aż tak proste :) oby.
Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#23 Post autora tematu 23 Mar 2012 16:55   

jak się tam dostane to to zobaczę może akurat to jest przyczyną
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Mar 2012 16:55   

Powrót do góry

szybki13
Poziom 7
Poziom 7

Post#24 Post autora tematu 04 Kwi 2012 12:58   

Witam

Jestem po trasie NL-PL i PL-NL i autko znacznie mniej spaliło ale i tak jeszcze nie jest to. Odcinek gumy pomiędzy przepustnicą a katalizatorem jest ok. Zauważyłem że dzieje się coś takiego iż gdy silnik jest zagrzany to na gazie obroty strasznie wolno spadają (np. dojeżdżając do świateł) na benzynie wszystko jest ok w ten weekend zaślepiam EGR, przy okazji przeczyszczę silnik krokowy.
Powrót do góry

liteon_1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Zamość

Post#25 05 Kwi 2012 20:01   

potrzebuję takiego komputera-sterownika jak w temacie, wszelkie info poproszę na pw
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Duże spalanie gazu Opel Vectra B 1.6 16v
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.182 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony