Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

DVB-T jaka antena do odbioru w Bloku

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> DVB-T jaka antena do odbioru w Bloku
Autor
Wiadomość
mab0913
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Internetów

Post#1 Post autora tematu 14 Mar 2012 20:12   

Witam mieszkam w bloku aktualnie używam kablówki (Vectra) kupiłem dwa dekodery bo mam dwa starszego typu telewizory i teraz mam problem jaką antene kupić od miejsca zamieszkania do nadajnika w lini prostej na mapie jakieś 40 km
dodam ,że mieszkam na niskim piętrze i antena pokojowa byłaby mi na rękę ,ale jeśli to nie wypali to co będę wdzięczny za każdą podpowiedź bo to nie moja tematyka.

Dane o nadajnikach i miejscowości podaje w dalszym poście
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2012 20:12   

Powrót do góry

kizek
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#2 14 Mar 2012 21:33   

Re: DVB-T jaka antena do odbioru w Bloku

Czy po drodze między nadajnikiem a twoją lokalizacją są jakieś przeszkody np. wzniesienia? Jeżeli nie to możesz montować antenę zewnętrzną np. "DIPOL 16/21-69 DVB-T".
Powrót do góry

mab0913
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 14 Mar 2012 21:57   

Wzniesienia raczej są i jest to teren dość mocno zabudowany jeśli to ma coś do rzeczy.Podkarpacie - Drabinianka nadajniki z jakich mogę korzystać to :Baranówka 50°3'2.0"N 21°59'16.0"/Sucha Góra, Krosno 49°45'21.2"N 21°48'44.1"E
Powrót do góry

seba65310
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: niedaleko Częstochowy

Post#4 14 Mar 2012 22:20   

Proszę określić dokładnie gdzie kolego mieszkasz i najlepiej narysuj w Paint jak wygląda twoja sytuacja względem innych bloków itp.. Jaką możesz antenę największą zamontować?
Powrót do góry

krzychomaniak
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Małopolska

Post#5 14 Mar 2012 22:48   

Dokładnie jesli jest to teren mocno zabudowany najlepiej będzie założyć antenę zewnętrzna, mocną.
ps zeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto za antenę weź sobie firme je matująca i ustawiającą bedą odp. za odbiór tv na danej antenie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2012 22:48   

Powrót do góry

mab0913
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 Post autora tematu 14 Mar 2012 22:53   

Moja sytuacja względem innych bloków jest taka ,że w kierunku nadajnika nie ma żadnego ,ale za ścianą mam kolejne klatki więc kilka betonowych ścian ,a co do wielkości anteny to jeśli ma być zewnętrzna to taka z umiarem jeśli pokojowa to wielkość nie ma znaczenia byle działało.

Tu dodaje obrazek z Dvbtmap
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2012 22:53   

Powrót do góry

krzychomaniak
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Małopolska

Post#7 15 Mar 2012 02:03   

Na rys nie wygląda to zle uzyskałeś linie prostą bez przeszkód. Ale mimo wszystko dalej test to prawie 40 km
Powrót do góry

mab0913
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 Post autora tematu 15 Mar 2012 17:24   

A co myślicie o tej antenie pokojowej Link
Powrót do góry

seba65310
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 15 Mar 2012 21:14   

Popraw proszę Twój obrazek z dvbtmap, bo masz ustawioną wysokość anteny na 50m.:D(po lewej masz suwak taki). Z anteny pokojowej nie uzyskasz poprawnego odbioru.
Po drodze jest jakaś górka. Największym problem jest jednak MUX-1 z 18kW.
Najtańszym rozwiązaniem będzie : antena logarytmiczno-periodyczna 50,43zł + dobry kabel + mało stratny rozdzielacz.

Optymalnie jednak będzie jak zastosujesz: lepszą antenę oraz dobry kabel(nie lekceważ tego!!) + mało stratny rozdzielacz.
Powrót do góry

mab0913
Poziom 13
Poziom 13

Post#10 Post autora tematu 15 Mar 2012 22:09   

Z mux-1 nie ma problemu bo 3 km od miejsca zamieszkania mam nadajnik ,który nadaje mux-3 więc tylko ten mux-2 mi potrzebny przy ustawieniu na suwaku 3/4 itp. nadal o nic nie zaczepiam. Nie wiesz czasem czy będzie jakaś modernizacja anten zbiorczych na blokach bo jakoś tego nie widzę gdy ktoś na pierwszym/drugim piętrze wystawi antenę to znajdzie się miły sąsiad ,który sprawi ,że ona mu spadnie np. przed meczem w tv :) wiadomo jak to bywa.
Powrót do góry

seba65310
Poziom 18
Poziom 18

Post#11 15 Mar 2012 22:53   

Zapomniałem o Baranówce :D MUX-3 0,5kW ~3km

Mux-1 to Euro w HD,Eska TV, TTV, Polo TV oraz ATM Rozrywka, a co w przyszłości będzie ?!
Warto zainwestować kilkanaście złotych więcej i mieć spokój. Z antenami zbiorczymi to już różnie bywa, wszytko zależy od spółdzielni. Sprawdzałeś czy działa DVB-T na zbiorczej ??

A jak jakiś sąsiad zrzuci to się dzwoni pod 112 :D, Pozostaje jeszcze kwestia zgody zarządcy budynku na zainstalowanie anteny.

Dobrze zamontowana antena(z zestawu optymalnego) i taki malutki uchwyt, daje pewność, że jak sąsiadowi spadnie "przez przypadek" cegła to antena nie spadnie, co najwyżej lekko zniekształci.
Powrót do góry

mab0913
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 Post autora tematu 16 Mar 2012 00:08   

Nie sprawdzałem anteny zbiorowej bo w ścianie są jakieś inne wtyki i musiałbym kupić jakiś inny kabelek z odpowiednim złączem wole zadzwonić i popytać niż kupować coś co potem nie będzie mi potrzebne.Kwestia zgody na zamontowanie anteny to żeby na balkonie zamontować antenkę trzeba mieć zgodę ? To chyba nie dotyczy mieszkań własnościowych.Wiesz jak to jest z tym 112 :) popiszą ,popiszą a ze sprawcą i tak samemu trzeba się rozliczać no ,ale w ostateczności on też będzie miał antenę więc :).Mux3 ma te same kanały co mux1 chyba ,że czegoś nie zauważyłem.

Jeszcze dodam ,że mieszkam na pierwszym piętrze więc z tą cegłą to może być po antenie :P dlatego myślę o zbiorowej lub pokojowej.Leci pomógł za te linki i dyskusje ;) oczywiście ciągle czekam na wszelkie podpowiedzi i sugestie jeśli ktoś ma ciekawe pomysły.

Według tej strony Link jestem w zasięgu obu nadajników i wszystkich muxów :) może się komuś ta stronka przyda.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Mar 2012 00:08   

Powrót do góry

seba65310
Poziom 18
Poziom 18

Post#13 16 Mar 2012 21:30   

W takim razie zadzwoń do zarządcy budynku i dowiedz się co i jak z anteną zbiorczą, przede wszystkim czy odbierzesz DVB-T, bo jeśli odbiera analog to nie oznacza, że w tym systemie odbierze cyfrową TV.

Jak wspomniałem wcześniej, antena pokojowa nie sprawdzi się w Twoim przypadku. Antenę taką stosuje się do kilku km od nadaj nadajnika. (nie 40km)

Jeśli masz balkon to zastosuj
uchwyt balkonowy i gotowe. O sąsiadów bym się nie martwił, nie słyszałem o jakichkolwiek przypadkach niszczenia mienia sąsiada z piętra niżej.

Co do kanałów to :
MUX-1
DVB-T jaka antena do odbioru w Bloku Zamiast UTV Stavka jest TTV
MUX-3
W przyszłości kanały TVP z MUX-1 zostaną "wyrzucone", a na euro ma być nadawane z MUX-1 w TVP1 HD, TVP2 HD

Bardzo proszę abyś wszystkie obrazki poprawnie wkleił na serwer elektroda.pl w myśl zaleceń : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html .
[SP5ANJ]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> DVB-T jaka antena do odbioru w Bloku
Strona 1 z 1