Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 18 Mar 2012 19:54
  zako
  Level 10  
  Helpful post? (0)
  Witam,kocioł saunier duval semia ,co jakis czas zacina sie metalowy trzpień z grzybkami sterowany przez silnik krokowy w miejscu gdzie jest uszczelniacz i prowadnica trzpienia przez co jednoczesnie grzeje cwu i co.Czyszczenie tego tłustego nalotu i smarowanie pomaga na krótko.I pytania:
  1)Jakimi środkami skutecznie to wyczyścić i naoliwić
  2)Czy jest dostepny jako czesc zamienna i możliwa wymiana tego uszczelniacza

  Proszę poprawić błędy pisowni
  mod - mirrzo
 • #2 27 Mar 2012 20:08
  zako
  Level 10  
  Topic author Helpful post? (+2)
  Rozwiązaniem problemu zacinającego sie zaworu okazała sie wymiana dwóch zużytych oringów w miejscu gdzie jest prowadnica trzpienia.Oringi te które mozna nabyć w sklepie z uszczelnieniami za kilkadziesiąt groszy są niedostępne w serwisach sauniera jako część zamienna.Serwis oferuje całą obudowę zaworu w cenie 589zł :D
 • #3 29 Mar 2012 16:28
  s_ice
  Level 14  
  Helpful post? (0)
  witam. Mam u siebie kocioł Saunier Duval Semia F21 i ten sam problem, silniczek krokowy co jakiś czas przeskakiwał jeśli puszcza się ciepłą wodę. Teraz nic nie słychać. wody bieżącej nie grzeje tylko obieg c.o. .Czy po odkręceniu silnika krokowego (gwintowana tulejka brązowa) trzeba demontować cały zawór do wymiany tych o-ringów? Jak się do nich dostać? Silnik krokowy po wykręceniu działa więc on nie jest przyczyną. Serwisant tylko przyjeżdża czyści kurze i kasuje 40zł a piec nadal szwankuje.
 • #4 29 Mar 2012 23:01
  zako
  Level 10  
  Topic author Helpful post? (0)
  Po kolei:zakręcasz zawór gazu,zakręcasz zawór zimnej wody zasilającej dom,wyciągasz wtyczke elektryczną zasilającą kocioł,demontujesz-wychaczasz z trzpienia silniczek krokowy,spuszczasz wodę z kotła (czarne pokrętło zaworu spustowego na dole na środku kotła-cisnienie na manometrze spadnie do zera-będzie tego ok 6 litrów wody),odkręcasz dwa wkrety na klucz torx mocujące gniazdo silniczka krokowego,, wyciągasz gniazdo razem z trzpieniem z grzybkami zamykającymi, na gnieżdzie będa dwa duże oringi, ostrożnie podważasz podkładkę w kształcie gwiazdki zabezpieczającą prowadniki i oringi trzpienia,wypychasz białe plastikowe prowadniki i dwa małe oringi trzpienia,wymieniasz te małe oringi i składasz wszystko w odwrotnej kolejności.Przy okazji możesz wyczyścić filtry w kotle.Po złożeniu wszystkiego odkręcasz na dole kotła niebieskie pokrętło zaworu zasilającego kocioł w wodę,dobijasz odpowiednie ciśnienie(obserwuj manometr)-musisz poluzować nakretkę odpowietrznika pompy wody(na górze pompy).I tyle
 • #5 24 Apr 2012 15:03
  fkalinski
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  Też mam ten problem z piecem Isotwin Condens. Do niedawna grzał mi kaloryfery podczas kąpieli, ale teraz nie grzeje już wcale. Wyświetla się ciśnienie 0.0 i błąd F09.
  Czy może to być powiązane z problemem z zaworem trójdrożnym?
 • #6 11 Oct 2012 00:27
  robert zjw
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  zako czy z TC Fas 18 tak samo postępować? U mnie serwisant skasowal 400zł i nic.. kazalem mu przeczyscic zawor trojdrozny i uszczelka mu wypadla teraz sie zastanawiam czy ja zamontowal bo po przeczyszczeniu pochodzilo 2miesiace i problem powrocil.,,..
 • #7 30 Jul 2013 10:49
  Marcelib
  Level 10  
  Helpful post? (0)
  Ja kiedyś przerabiałe czyszczenie tego zaworu trójdrożnego.

  Tutaj jest: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2186283

  W ogóle to trzeba by oczyścić jakoś tę wodę w obiegu c.o. z tego czarnego kamienia bo znowu sie osadzi na iglicy zaworu.
  Pozdrawiam,
  Marceli
  Search 4 million + Products
Browse Products