Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zamontować karton gips na nie równe ściany

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Jak zamontować karton gips na nie równe ściany
Autor
Wiadomość
ANDRZEJlodz1977
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: ŁÓDŹ

Post#1 Post autora tematu 24 Mar 2012 14:55   

Jak zamontować karton gips na nie równe ściany

Witam was piszę do was gdyż mam problem polegający na tym iż w kuchni podczas skrobania ścian odpadała farba razem z tynkiem ale tylko miejscami szczególnie koło zlewozmywaka i teraz sytuacja jest taka iż chciałbym położyć płytki tyle że do tego potrzebna jest równa ściana a znajomy podpowiedział by na karton gips położyć płytki tyle że nie wiem jak skoro pierw muszę jakoś sam ten karton gips przymocować do ściany i powstaje pytanie czy mam nie ubytki na ścianie jako tako załatać gipsem ? czy jak radzi znajomy skuć w kilku miejscach ścianę do cegły ,posmarować unigruntem w miejsca skute nałożyć klej do karton gipsu i przykleić ? jak przymocować karton gips na zniszczoną ścianę ? może po prostu kupić zaprawę zrównującą za pomocą której zrównać ścianę i na to płytki czy jak? tak jak już pisałem ściana koło zlewu ma sypki tynk , farba zdrapana , płytki planuję położyć od 85cm jakiś metr w górę do szafek wiszących
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2012 14:55   

Powrót do góry

Jaduda
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bytom

Post#2 24 Mar 2012 15:31   

Re: Jak zamontować karton gips na nie równe ściany

Moim zdaniem najlepiej skuć cały tynk, wyrównać powierzchnię zaprawą i na to położyć płytki.
Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#3 24 Mar 2012 15:48   

Najważniejsze to solidna podstawa. Zrób jak kolega wyżej ci poradził. Bo inaczej spadną ci te płytki i to płatami za rok razem z resztką tynku i zmurszałą cegłą. Płyta KG w kuchni i na niej płytki to zły pomysł. Kładzenie płytek na elastyczne i pracujące podłoże płyt KG zwłascza na łączeniach to dla mnie kiepski pomysł.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2012 15:48   

Powrót do góry

prezesAdammm
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wrocław (okolice)

Post#4 25 Mar 2012 18:52   

Ja na początek opukał stary tynk, bo może okazać się że tylko punktowo odpadł, jeśli tak to bym wyczyścił te miejsca szczotką drucianą, odpylił a następnie wyrównał gotową zaprawą tynkarską i po zagruntowaniu przykleił płytki. Jeśli okaże się że tynk w wielu miejscach odspaja się, lepiej będzie jednak usunąć stary i położyć nowy, więcej czasu to zajmie, ale zmniejszy to ryzyko odpadania płytek...

Płyty gipsowo-kartonowe przykleja się do ściany na placki, OK można na to spokojnie przykleić płytki klejem "bardziej elastycznym", ale trzeba liczyć się z tym że coś spowodowało te odpadanie tynku, a jeśli to wilgoć? Nawet zielone płyty G-K impregnowane (stosowane do łazienek) zaczną wchłaniać taką wilgoć, bo to tylko kawałek gipsu pokryty arkuszem papieru...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Mar 2012 18:52   

Powrót do góry

płetwa
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Garwolin

Post#5 25 Mar 2012 21:07   

http://ladnydom.pl/budowa/1,106589,2875702.html
http://ladnydom.pl/budowa/1,106586,2582787.html
http://www.youtube.com/watch?v=XwWzXwa0GKo
Powrót do góry

zybex
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Pomorze

Post#6 28 Mar 2012 12:18   

Gdybym to ja robił, to dałbym regips mocowany w kilku punktach na kołki rozprężne i w kilku miejscach placki kleju, aby lepiej to przylegało. Potem na takiej bazie glazura.
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#7 28 Mar 2012 13:26   

Szkoda, że nic nie wiemy o budynku. Podejrzewam, że chodzi o stary tynk wapienny. On tak się zachowuje z czasem. Generalnie jest miękki. Stosowanie płyty gipsowej w takiej sytuacji to spore nieporozumienie. To tak obecnie modne zakrywanie biedy dyktą. Dodatkowe koszty to inna sprawa. Ja jednak uzupełniałbym tynk słabą masą tynkarska. Poza tym i tak trzeba będzie ułożyć warstwę wyrównawczą. Pracy chyba nie będzie więcej, ale za bardziej fachowo.
Przypomniało mi się właśnie jak to pewien znajomy chcąc uniknąć właśnie wygładzania ścian zastosował płyty gipsowe na stelażu. W efekcie zmniejszył wydatnie powierzchnię pomieszczenia, dołożył sobie dużo roboty i kosztów. Efekt był właściwie niezauważalny poza mniejszą powierzchnią. Ale modnie.
Powrót do góry

minizebra
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: łódź

Post#8 28 Mar 2012 15:12   

PrezesAdamm poruszył najważniejszą kwestię, podstawą jest zlikwidowanie przyczyny odpadania tynku! Jeśli tego nie zrobisz, wszystkie twoje działania są bez sensu, bo i tak ściana będzie się sypać i zmarnujesz tylko pieniądze, bo zaraz potrzebna będzie kolejna naprawa.
Powrót do góry

ANDRZEJlodz1977
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: ŁÓDŹ

Post#9 Post autora tematu 15 Kwi 2012 16:21   

Najmocniej wam dziękuję
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Jak zamontować karton gips na nie równe ściany
Strona 1 z 1