X
  • #1 27 Mar 2012 11:11
    elka2511
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    witam, mam pytanie, mam w domu na dachu zamontowaną kamerę obrazującą ogród, jest ona podłączona do skrzynki na strychu z antenami telewizyjnymi, obraz z kamery widzę w każdym telewizorze "na żywo" kiedy wciskam "0" na pilocie tv. Jednak obraz ten nie jest nigdzie zapamiętywany, chciałabym się dowiedzieć co mogę zrobić żeby obraz z kamery był również w laptopie i się zapisywał abym mogła odtworzyć co się działo np. podczas nieobecności w domu.
    Dziękuję za podpowiedzi.
  • #2 27 Mar 2012 11:28
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    Najprościej i najtaniej będzie wyposażyć laptopa w kartę telewizyjną i podłączyć do niej sygnał z instalacji antenowej.
    Do nagrywania możesz użyć np. darmowej wersji programu Ferro CCTV. Jeżeli dana karta telewizyjna ma normalnie napisane sterowniki to wszystkie programy nagrywające powinny mieć możliwość przechwytywania obrazu z karty telewizyjnej.
    Innym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniej karty DVR podłączanej do USB oraz demodulator telewizyjny, który odbiera sygnał z w.cz. z instalacji antenowej i konwertuje go do normalnego sygnału video.
    Musisz też sprawdzić czy ta kamera ma wbudowany własny modulator w.cz.
    Jeżeli tak, to możliwe, że oprócz sygnału w.cz. posiada ona wyjście z sygnałem video, który można podać bezpośrednio do karty DVR.
    Możliwe też, że modulator w.cz. jest poza kamerą, a z kamery wychodzi sygnał video. Wtedy potrzebny byłby aktywny rozgałęźnik video zamontowany zaraz za kamerą. Z jednego wyjścia rozgałęźnika sygnał trafiałby do instalacji antenowej poprzez modulator w.cz. zaś drugi bezpośrednio do karty DVR w laptopie.
    Jeszcze innym rozwiązaniem jest telewizor z podwójną głowicą i wbudowaną funkcją nagrywania na twardym dysku. Jeżeli masz nowoczesny telewizor to sprawdź czy nie posiada on takiej możliwości.
  • #3 28 Mar 2012 07:04
    elka2511
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję bardzo za tak wyczerpującą odpowiedź, teraz na pewno sobie poradzę i chyba wybiorę tą pierwsza opcję jeśli telewizor nie będzie miał takie funkcji. Pozdrawiam serdecznie!
  Search 4 million + Products
Browse Products