Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki model TV kupić do 4000pln? Jaka matryca? I inne pytania...

MDhouse 28 Mar 2012 12:45 2706 7
  • #1 28 Mar 2012 12:45
    MDhouse
    Poziom 6  

Cześć wszystkim. Proszę Was o pomoc w wyborze nowego TV, który chcę zakupić do mieszkania.
    Odległość od ekranu ? 2,5 - 3m
    Jak słońce świeci w pokoju? Okno jest po lewej stronie patrząc na TV na wprost, ale nie ma problemu, roletki w oknach.
    Jak duży jest pokój? Ok. 15m kw (4,5x3,5m).
    Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam :) Wcześniej był 32-calowy Sony matowy.
    Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, programy TV, sport, xbox360 z kinect, filmy z laptopa po kablu HDMI.
    Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? Najczęściej po południu, wieczorem, w dzień też się zdarza, ale w weekendy jedynie.
    Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Z delikatnym oświetleniem zza głowy rozpraszającym nieco pokój.
    Wolisz obraz ostry czy łagodny? Żywe kolory, a nie mdłe.
    Matryca błyszcząca czy matowa? Wolałbym błyszczącą, ale matowa też może być.
    Preferowana wielkość telewizora? 40-46 cali.
    Czego nie lubisz w telewizorach? Szumu obrazu, niskiej jakości dźwięku (dobry, wyraźny dźwięk).
    Jakie urządzenia będą podłączone? Xbox 360 z Kinect, DVD, laptop po kablu HDMI, sygnał TV jest z TV kablowej.
    Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 60/40.
    siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost i z jednej strony nieco na boku (tak jest ułożony narożnik i nie ma jak zmienić).
    Czy ważne jest WiFi? Nie wiem, jeśli to jest coraz częściej wykorzystywane to może być, ale nie upieram się.
    Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem, co to.
    Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie jest to priorytet.
    Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie jest to priorytet, aczkolwiek może być.
    Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak.
    Ma mieć 3D? Nie upieram się przy tym.
    Ma mieć slot na karty SD? Nie wiem.
    Ma mieć tuner DVB-S? Ma mieć tuner DVB T/C, jeśli DVB-S jest konieczny w przyszłości to również:
    jakimi złączami? Raczej HDMI minimum 3;
    jaki masz sygnał? TV kablowa.
    Ma stać czy wisieć? Stać na stoliku.
    Jaka klasa cenowa? Bez szaleństw, ale myślę że max. do 4000PLN mogę przeznaczyć. Jeśli będzie model spełniający kryteria za 1600PLN, to też biorę :) (widziałem jakąś reklamę w MediaExpert Philipsa 42' za 1699, ale nie znam się na TV i nie wiem, czy dobry).
    Jaka firma? Nie chciałbym składaka z pseudoczęści - przecież nie kupujemy po to, żeby za 2-3 miesiące lecieć do serwisu z naprawą.
    Jaki rodzaj TV - LCD czy plazma? Nie wiem.

• #2 28 Mar 2012 18:30
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    Sądzę, że EX725 od Sony powinien sprawdzić się naprawdę dobrze. 40 calowy dostaniesz za mniej niż 3000zł, a 46 calowy powinien kosztować coś w okolicach 4000zł ( przy 3 metrach 46 cali moim zdaniem lepszym wyborem jest). Obraz moim zdaniem jest na nim bardzo ładny. Posiada 100Hz, co będzie przydatne podczas oglądania sportu.

• #3 29 Mar 2012 01:05
    MDhouse
    Poziom 6  

Sprawdzilem - 40 cali <3000pln a 46 cali ok. 4300-4400pln ...
    Fajny. Szkoda tylko ze mam jeden model....liczylem ze bede mial 2-3 do wyboru i miedzy nimi rostrzygne co wybrac...

• #5 29 Mar 2012 10:32
    MDhouse
    Poziom 6  

LOCOLOCO dzięki :)
    A możesz podesłać link do testów tego Panasonica? I mam pytanie - co sądzisz o tym SONY o któym wspomina kolega powyżej? Na razie chyba mi bliżej do tej Toshiby chociaż Sharp też niczego sobie...

• #7 08 Kwi 2012 20:37
    Fankis
    Poziom 2  

Mam do szprzedania tego Sonego tylko ex 720 46 cali,na 20 miesiecznej gwarancji..przeprowadzam sie do mniejszego mieszkania,i musze zmiejszyć cale..tv super..stan jak nowy..moze ktos mieszka w niemczech i jest zainteresowany??cena 650 euro..Fankis(malpa)op.pl

• #8 06 Lip 2012 08:55
    MDhouse
    Poziom 6  

Dzieki ale kupilem Panasonica 47 cali. Jestem bardzo zadowolony.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme