Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV5 1020ew modding układu chłodzenia

szok5000 30 Mar 2012 13:09 3460 3
  • #1 30 Mar 2012 13:09
    szok5000
    Poziom 1  

Witam,

W zimowe wieczory postanowiłem coś zrobić z moim kaloryferem, a mianowicie Pavilionem DV5 1020ew. Postanowiłem wymienić pastę termoprzewodzącą, gdzie się da czyli CPU i GPU. Dodatkowo wykonałem modyfikację spodniej części. Film z wykonanej pracy oraz rezultaty zamieściłem na YT:

Link

Koledzy proszę o ewentualne sugestie, co by jeszcze zrobić/ulepszyć, aby zmniejszyć jeszcze temperaturę choć nie wiem czy jest na to możliwość, bo spadek temperatury w stresie CPU z 81 na 68 i GPU z 59 na 43 jest wynikiem chyba odpowiednim dla laptopa o słabo zaprojektowanym układzie chłodzenia. pozdrawiam

• #2 07 Kwi 2012 21:32
    gangsta529
    Poziom 14  

W niektórych obudowach laptopowych po pewnych modyfikacjach wejdzie wentylator od zwykłego PC lecz ze zwężoną ramką, gorzej z dostępem powietrza od spodu obudowy, prędzej polecałbym podstawkę chłodzącą. Postaraj się o dobrą cyrkulacje by zimne powietrze nie mieszało się z ciepłym i miało odpowiedni wylot poza zamkniętą obudowę.

• #3 10 Kwi 2012 09:33
    daavid117
    Poziom 42  

gangsta529 napisał:
    W niektórych obudowach laptopowych po pewnych modyfikacjach wejdzie wentylator od zwykłego PC lecz ze zwężoną ramką,
    Wentylatory PC mają zupełnie inną budowę (wciągają z jednej strony, a wypychają z przeciwległej) więc się nie nadają do laptopa, a poza tym są mniej wydajne. Podstawki chłodzące to mit. Chyba, że ktoś trzyma laptopa na kolanach cały dzień.

Do autora - popracuj nad angielskim...

• #4 10 Kwi 2012 18:06
    Karaczan
    Poziom 39  

Modyfikacja bardzo ciekawa, kolega zrobil kiedys podobna w jakims ThinkPadzie.
    Jedyne do czego bym sie doczepil to ze mozna bylo popracowac i sprobowac wygiac te siatki, zeby zrownaly sie z zewnetrzna obudowa laptopa. Ale to juz czyta estetyka tylko.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme