X

Lark 43.1 (43.0) wymiana baterii - zamiennik

marekzieba 30 Mar 2012 23:26
  • #1 30 Mar 2012 23:26
    marekzieba
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Może się komuś przyda. W Lark 42.1 spuchła mi bateria ze zbyt mocnego wyładowania (zapomniałem jej wyłączyć na długi czas) - wybuliło tylną ściankę urządzenia i pojemność baterii mocno spadła.
    W miarę dobra bateria wysyłkowo, to koszt ok 45 zł. Ja miałem pod ręką baterię od Nokii BL-4D (telefon zniszczony). Zakup nowej, albo dobrej używanej baterii BL-4D również będzie korzystniejszy (max 35 zł). Dolutowałem kabelki do baterii i podłączyłem (+) do (+) i (-) do (-) do płyty - 3 złącze pozostało wolne.
    Wg moich obserwacji bateria zachowuje się prawidłowo: ładuje się (nie przegrzewa się), wyłącza się po ładowaniu.
    Bateria od Nokii była oryginalna i używana w zwykły sposób ok 2 lata, jej pojemność 1020 mAh. Na włączonym Windowsie (maksymalna jasność), nawigacji nie włączałem, bateria trzyma ok 5 godz. To lepszy wynik niż oryginalnej (max 4 h).
    Lark 43.1 (43.0) wymiana baterii - zamiennik
  • #2 06 Jun 2013 17:30
    shazza
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Hej próbuje robić to samo z Larkiem 50.3 niby chodzi ale nie zapala sie lampka gdy podłączam do ładowarki i chyba nie ładuje.U Ciebie wszystko działa?
  • #3 07 Jun 2013 00:30
    marekzieba
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Mało używam nawigacji, ale kilka razy była ładowana i rozładowywana i wszystko jest OK. Wyłącza się po ładowaniu, diodki świecą odpowiednimi kolorami podczas ładowania.
    Może u Ciebie przy okazji coś padło - np. gniazdo ładowania (usb), albo ładowarka zdechła ?
  • #4 07 Jun 2013 06:32
    shazza
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Ladowarka jest ok.Podobny efekt jest po podłączeniu urządzenia do USB czyli żaden
    ...Może rzeczywiście padł układ ładowania...da sie to naprawić samemu?
  • #5 07 Jun 2013 09:33
    marekzieba
    Level 9  
    Znaleźć jakiego rozbitka za grosze i przełożyć płytkę, albo coś przelutować - tylko trzeba wiedzieć "co".
    Może podłącz z powrotem na chwilę starą baterię, żeby wykluczyć że to nowa bateria nie chce współpracować.
  • #6 07 Jun 2013 10:59
    shazza
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Tyle ze stara bateria calkowicie padla i wogole nie reaguje dlatego wlaczylem Nokie...
  • #7 07 Jun 2013 11:01
    marekzieba
    Level 9  
    Ale jak rozumiem, nowa też "nie reaguje" ? To może obie baterie dobre, a padło co innego ?
  • #8 07 Jun 2013 11:24
    shazza
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    mozliwe ze tak....uklad ladowania bo nie swieci sie czerwona lampka jak podlaczam do ladowarki...
  • #9 01 Jul 2015 18:46
    visx
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Czy problem z ładowaniem został rozwiązany? Ja wymieniłem akumulator na 2200 mA teoretycznie dedykowany do larka freeb. 35.7. Piszę teoretycznie bo to zamiennik chiński. Aku trzyma bardzo długo na włączonej nawigacji, ok 1h 40 min, ale ładuje się tylko wyłączony.
  • #10 03 Jul 2015 06:51
    shazza
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Padł mi układ ładowania więc zrezygnowałem z Larka i mam teraz smartfona:)
  Search 4 million + Products
Browse Products