Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Komputer wydaje zniekształcony dźwięk wychodzący z karty dźwiękowej ALC888.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Komputer wydaje zniekształcony dźwięk wychodzący z karty dźwiękowej ALC888.
Autor
Wiadomość
Gigaarmada
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 01 Kwi 2012 15:27   

Komputer wydaje zniekształcony dźwięk wychodzący z karty dźwiękowej ALC888.

Komputer wydaje zniekształcony dźwięk wychodzący z karty dźwiękowej.

Postaram się dokładnie opisać o co chodzi.

W trakcie odtwarzania muzyki czy włączenia radia internetowego tony wysokie są zniekształcone i okropnie syczą. Z radia słychać zakłócenia jakby nie było dobrego strojenia. O wokalu z piosenek już nie wspomnę.
Wygląda to tak jakby karta dźwiękowa nie odtwarzała wszystkich częstotliwości lub ścieżek audio. Gdy włączę grę komputerową, niektóre dźwięki są przytłumione jakby było włączone karaoke.
W trakcie wydobywania jakiegokolwiek dźwięku słychać po nim taki nieznośny zakłócający sekundowy szmer.

Nigdy przedtem komputer nie generował tego problemu i barwy dźwięku zarówno wysokich tonów jak i niskich były wyraźne i czyste. Żadnych zakłóceń w radiu czy w odtwarzanej winamp-em muzyce.
Jakość dźwięku zmieniła się nagle i nie wiem z jakich przyczyn to się stało. Nie dokonywałem żadnych zmian w konfiguracji sprzętowej.

Trzy razy robiłem reinstalację systemu z formatowaniem dysków. Wgrałem wszystkie stery z dedykowanej płytki dodanej do komputera i bez efektu. Stery próbowałem nawet ze strony producenta :link: i również bez efektu.
Już mnie szlag trafia bo dźwięk jest nieznośny i wciąż taki sam.

Wszelkie regulacje suwaków mixera i equalizera nic nie dają i efekt przesterowanie dźwięku wysokich tonów dalej jest. Jak wykonam nagranie dźwięku to jest wyraźnie przesterowany mimo nastawy najmniejszej czułości nagrywania.
Podłączyłem już pod tylne wyjście 3 rodzaje słuchawek wiec wykluczam możliwość uszkodzonych słuchawek, kabli + wtyczek jack.
Wykonałem test dźwięków w narzędziu diagnostycznym DirectX i nie wykrył on żadnych błędów co mnie dziwi.

Prawdę mówiąc to już nie mam pomysłów co dalej robić. Zastanawiam się czy czasem karta dźwiękowa nie jest walnięta lub może to chipset. Nie chcę kupować dodatkowej karty dźwiękowej.
Wcześniej z dźwiękiem było wszystko okay a jeżeli tak dalej pójdzie to za niedługo komp poleci za okno jak czegoś z tym nie zrobię.

Jeżeli ktoś zna dobrą witaminkę na te objawy to proszę o pomoc.
Pozdro.

Konfiguracja sprzętowa:

Operating System: XP ( sp3 )
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz (2 CPUs)
Memory: 3582MB RAM
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
NVIDIA GeForce 9800 GT
Display Memory: 512.0 MB

Karta dźwiękową Realtek HD Audio ALC888 zintegrowana z płyta główną.
Płyta główna GP35-DS3L Specyfikacja tu: :link:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2012 15:27   

Powrót do góry

Gigaarmada
Poziom 6
Poziom 6

Post#2 Post autora tematu 07 Kwi 2012 14:21   

Re: Komputer wydaje zniekształcony dźwięk wychodzący z karty dźwiękowej ALC888.

Poradziłem sobie.

Okazało się że zakłócenia były spowodowane przez kartę graficzną.
Po instalacji najnowszego sterownika karty graficznej problem z dźwiękiem ustąpił.

Temat do zamknięcia.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Komputer wydaje zniekształcony dźwięk wychodzący z karty dźwiękowej ALC888.
Strona 1 z 1