Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wykorzystanie całości gazu w butli lpg 11kg

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Wykorzystanie całości gazu w butli lpg 11kg
Autor
Wiadomość
zwir
Poziom 11
Poziom 11

Post#31 01 Kwi 2013 21:15   

Re: Wykorzystanie całości gazu w butli lpg 11kg

Mam słoneczko dwupanelowe do ogrzewania pomieszczenia. I irytowało mnie przy wymianie butli że, jest nieopróżniona do końca! Zawasze coś zostawało, czasem nawet sporo było czuć gdy rozbujało się butlę w rękach. Znalazłem sposób aby ją opróżniać do końca. Dotyczy to jedynie ogrzewania po przez słoneczko, lub być może w piecyku. Otóż ustawiłem zwykły wentylator , taki do ochładzania się podczas upałów letnich nad słoneczkiem. Skierowałem strumień powietrza tak aby zagarniał ulatujące, gorące powietrze w dół, do podłogi. Teraz mam ciepło w całej przestrzeni pomieszczenia i butla wypala się do końca. Myślę że, niewypalanie się tej resztki gazu jest spowodowane zbyt niską temperaturą dna butli.

EDIT: Tylko niech komuś nie przyjdzie do głowy podgrzewanie butli na np. piecyku elektrycznym!
Powrót do góry

jekab
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Biłgoraj

Post#32 01 Kwi 2013 21:55   

zwir napisał:
Mam słoneczko dwupanelowe do ogrzewania pomieszczenia. I irytowało mnie przy wymianie butli że, jest nieopróżniona do końca! Zawasze coś zostawało, czasem nawet sporo było czuć gdy rozbujało się butlę w rękach. Znalazłem sposób aby ją opróżniać do końca. Dotyczy to jedynie ogrzewania po przez słoneczko, lub być może w piecyku. Otóż ustawiłem zwykły wentylator , taki do ochładzania się podczas upałów letnich nad słoneczkiem. Skierowałem strumień powietrza tak aby zagarniał ulatujące, gorące powietrze w dół, do podłogi. Teraz mam ciepło w całej przestrzeni pomieszczenia i butla wypala się do końca. Myślę że, niewypalanie się tej resztki gazu jest spowodowane zbyt niską temperaturą dna butli.

EDIT: Tylko niech komuś nie przyjdzie do głowy podgrzewanie butli na np. piecyku elektrycznym!

Wystarczy że ogrzewasz pomieszczenie w którym oddychasz spalinami.
Smacznego
Powrót do góry

mirrzo
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: MOJE Miasto

Post#33 01 Kwi 2013 22:09   

zwir napisał:
Mam słoneczko dwupanelowe do ogrzewania pomieszczenia.

Poczytaj instrukcje tego słoneczka. Jest tam napisane, że zabronione jest używanie go w pomieszczeniach...
Powrót do góry

zwir
Poziom 11
Poziom 11

Post#34 01 Kwi 2013 23:42   

mirrzo napisał:
zwir napisał:
Mam słoneczko dwupanelowe do ogrzewania pomieszczenia.

Poczytaj instrukcje tego słoneczka. Jest tam napisane, że zabronione jest używanie go w pomieszczeniach...

To do czego ono służy? Do ogrzewania podwórka?
Od 10 lat ogrzewam się tak w warsztacie i nie mam problemów z oddychaniem. Wystarczy minimalna wentylacja wyciągowa w odpowiednim miejscu.
Powrót do góry

mirrzo
Poziom 25
Poziom 25

Post#35 02 Kwi 2013 00:07   

zwir napisał:
To do czego ono służy? Do ogrzewania podwórka?

Twoje życie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Kwi 2013 00:07   

Powrót do góry

partyzancik
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Tykocin

Post#36 01 Sty 2014 01:44   

Kombinujecie jak koń pod górkę . Również miałem problem nieopróżnianiem butli do końca przez urządzenia gazowe (przede wszystkim promiennik). Rozwiązaniem problemu okazało się bardzo proste. Wystarczyło postawienie butli do góry spodem i położenie promiennika na podłodze . Wszystka ciecz i syf które zostały na spodzie butli wypłynęły przez dyszę (jak spray) . Płomień był sporo większy. Zmienił kolor z niebieskiego na żółty i okopcił promiennik. Zawór do regulacji zwiększył opór przy obracaniu gałką.
Powrót do góry

mirrzo
Poziom 25
Poziom 25

Post#37 01 Sty 2014 13:52   

Dobrze, ze żyjesz. Po takich zabiegach "oszczędnościowych" można nieźle dać ciała.
Powrót do góry

irus.m
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Jelcz-Laskowice

Post#38 01 Sty 2014 16:13   

Sporo czasu spędzam na Mazurach. Tam użytkuję cztery butle. Zawsze mnie denerwowało pozostawanie resztek w butlach, Po latach doszedłem do wniosku, że zostają reszki niepalne/słabo palne i przy ponownym napełnianiu dystrybutor dolicza mi to do wagi netto, za co płacę. Teraz po wypaleniu butli odwracam ją do góry nogami i wylewam resztki-woda, syf- uwaga , bardzo śmierdzi , należy to robić na uboczu.
Przynajmniej ktoś, kto kupi gaz po mnie, nie zapłaci za syf, którego nie spali.
pozdrowienia Noworoczne
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#39 01 Sty 2014 16:34   

Po prostu w gazie jest pewna cześć innych związków niż propan i butan i one się agregują na dnie butli. Jak woda w kompresorze.
Raczej nie ma sensu tego wypalać na siłę bo nie wiadomo co to.
Pomysł z wylewaniem jest całkiem niezły ale jak kiedyś wylałem sobie to przed domem to śmierdziało jeszcze tydzień ;).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Sty 2014 16:34   

Powrót do góry

swornegacie
Poziom 8
Poziom 8

Post#40 01 Sty 2014 22:26   

Panowie niewypalanie się butli do końca spowodowane może być
1 tak jak w przypadku autora rzadko używa butli propan jest lżejszy idzie do góry i spała butan opada na dno sam butan słabo sie pali i bardziej śmierdzi zaradzić to można poprzez mieszanie gazu w butli podnieść ją i ruchami okrężnymi się wymiesza

2 czysty propan jest drogi dlatego niektórzy producenci bawią się proporcjami propanu butanem i pochodnych szczególnie latem można to zauważyć bo nic nie zamarznie, to samo ma zastosowanie w zbiornikach przydomowych jak zamówisz gaz latem to potrafią przywieźć byle co a zimą już nie mogą bo nie wypompują z cysterny jak jest kiepski gaz to zdarza się że i garnki są okopcone jeśli pkt 1 wykluczony to radzę zmienić punktów wymiany butli dołożyć te kilka złotych i mieć święty spokój
Powrót do góry

wnoto
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wrocław

Post#41 02 Sty 2014 09:10   

William Bonawentura napisał:
jekab napisał:
rafk napisał:
Przeprowadziłem przed chwilą mały test, oto rezultaty:
0.5l wody o temperaturze pokojowej, zagotowane w czajniku na optymalnie dobranym palniku.
Zużycie gazu ziemnego to trochę ponad 0,013 m³.

Koszt tego, uwzględniając koszt gazu i opłatę sieciową zmienną (stałą i tak bym płacił, więc pomijam) wynosi ok. 6,4 gr/litr.

Czy ktoś prowadził podobne obliczenia dla prądu? :-)

Mierzone -zagotowanie 1,7 litra wody =0,193 KWh

Czyli 1litr - 0,11kWh. Przy 65[gr/kWh] daje to 7,4[gr] za zagotowanie litra wody prądem.

Prąd jes tańszy niż napisałeś. Obecnie Wrocław kosztuje w G11 53,0 gr za kWh. (bez opłat stałych - bo te i tak są ponoszone na rzecz telewizora :)

Gaz w butlach potrafi być miernej jakości, z dodatkiem wody itp. Tak więc przejście na elektrykę to same plusy:
= brak koniecznych wymian butli
= wyrzucenieelementów gazu z domu
= podniesienie bezpieczeństwa

Możliwość przejścia na prąd II taryfowy - polecam. Jeśli kawa jest przed 7:00 to jeszcze na tanią taryfę można się załapać - 28 gr za kWh.

Dodano po 1 [minuty]:

pszjaqb napisał:
Panowie - zważcie butle puste i pełne!
Używam w domu do kuchenki butli "rzekomo" 11kg
Na butlach mamy jej wagę tara - po opróżnieniu się zgadza,
Ale zważyłem już 2 butle prosto od dystrybutora(zafoliowane itp) i niestety stwierdzam, że samego gazu jest tam.... 5kg
Za kilka dni czeka mnie kolejna zmiana - zobaczę ile będzie w następnej

Bardzo ciekawa informacja. Ciekawe ile z tych 5kg to gaz ...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2014 09:10   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Wykorzystanie całości gazu w butli lpg 11kg
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12