X

Wykorzystanie całości gazu w butli lpg 11kg

01 Apr 2013 21:15 DOdorfo
  • #31 01 Apr 2013 21:15
    zwir
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Mam słoneczko dwupanelowe do ogrzewania pomieszczenia. I irytowało mnie przy wymianie butli że, jest nieopróżniona do końca! Zawasze coś zostawało, czasem nawet sporo było czuć gdy rozbujało się butlę w rękach. Znalazłem sposób aby ją opróżniać do końca. Dotyczy to jedynie ogrzewania po przez słoneczko, lub być może w piecyku. Otóż ustawiłem zwykły wentylator , taki do ochładzania się podczas upałów letnich nad słoneczkiem. Skierowałem strumień powietrza tak aby zagarniał ulatujące, gorące powietrze w dół, do podłogi. Teraz mam ciepło w całej przestrzeni pomieszczenia i butla wypala się do końca. Myślę że, niewypalanie się tej resztki gazu jest spowodowane zbyt niską temperaturą dna butli.

EDIT: Tylko niech komuś nie przyjdzie do głowy podgrzewanie butli na np. piecyku elektrycznym!
  • #32 01 Apr 2013 21:55
    jekab
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    zwir wrote:
    Mam słoneczko dwupanelowe do ogrzewania pomieszczenia. I irytowało mnie przy wymianie butli że, jest nieopróżniona do końca! Zawasze coś zostawało, czasem nawet sporo było czuć gdy rozbujało się butlę w rękach. Znalazłem sposób aby ją opróżniać do końca. Dotyczy to jedynie ogrzewania po przez słoneczko, lub być może w piecyku. Otóż ustawiłem zwykły wentylator , taki do ochładzania się podczas upałów letnich nad słoneczkiem. Skierowałem strumień powietrza tak aby zagarniał ulatujące, gorące powietrze w dół, do podłogi. Teraz mam ciepło w całej przestrzeni pomieszczenia i butla wypala się do końca. Myślę że, niewypalanie się tej resztki gazu jest spowodowane zbyt niską temperaturą dna butli.

EDIT: Tylko niech komuś nie przyjdzie do głowy podgrzewanie butli na np. piecyku elektrycznym!

Wystarczy że ogrzewasz pomieszczenie w którym oddychasz spalinami.
    Smacznego
  • #33 01 Apr 2013 22:09
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze
    Helpful post? (0)
    zwir wrote:
    Mam słoneczko dwupanelowe do ogrzewania pomieszczenia.

Poczytaj instrukcje tego słoneczka. Jest tam napisane, że zabronione jest używanie go w pomieszczeniach...
  • #34 01 Apr 2013 23:42
    zwir
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    mirrzo wrote:
    zwir wrote:
    Mam słoneczko dwupanelowe do ogrzewania pomieszczenia.

Poczytaj instrukcje tego słoneczka. Jest tam napisane, że zabronione jest używanie go w pomieszczeniach...

To do czego ono służy? Do ogrzewania podwórka?
    Od 10 lat ogrzewam się tak w warsztacie i nie mam problemów z oddychaniem. Wystarczy minimalna wentylacja wyciągowa w odpowiednim miejscu.
  • #35 02 Apr 2013 00:07
    mirrzo

Helpful post? (0)
    zwir wrote:
    To do czego ono służy? Do ogrzewania podwórka?

Twoje życie.
  • #36 01 Jan 2014 00:44
    partyzancik
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Kombinujecie jak koń pod górkę . Również miałem problem nieopróżnianiem butli do końca przez urządzenia gazowe (przede wszystkim promiennik). Rozwiązaniem problemu okazało się bardzo proste. Wystarczyło postawienie butli do góry spodem i położenie promiennika na podłodze . Wszystka ciecz i syf które zostały na spodzie butli wypłynęły przez dyszę (jak spray) . Płomień był sporo większy. Zmienił kolor z niebieskiego na żółty i okopcił promiennik. Zawór do regulacji zwiększył opór przy obracaniu gałką.
  • #37 01 Jan 2014 12:52
    mirrzo

Helpful post? (0)
    Dobrze, ze żyjesz. Po takich zabiegach "oszczędnościowych" można nieźle dać ciała.
  • #38 01 Jan 2014 15:13
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    Sporo czasu spędzam na Mazurach. Tam użytkuję cztery butle. Zawsze mnie denerwowało pozostawanie resztek w butlach, Po latach doszedłem do wniosku, że zostają reszki niepalne/słabo palne i przy ponownym napełnianiu dystrybutor dolicza mi to do wagi netto, za co płacę. Teraz po wypaleniu butli odwracam ją do góry nogami i wylewam resztki-woda, syf- uwaga , bardzo śmierdzi , należy to robić na uboczu.
    Przynajmniej ktoś, kto kupi gaz po mnie, nie zapłaci za syf, którego nie spali.
    pozdrowienia Noworoczne
  • #39 01 Jan 2014 15:34
    Tommy82
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Po prostu w gazie jest pewna cześć innych związków niż propan i butan i one się agregują na dnie butli. Jak woda w kompresorze.
    Raczej nie ma sensu tego wypalać na siłę bo nie wiadomo co to.
    Pomysł z wylewaniem jest całkiem niezły ale jak kiedyś wylałem sobie to przed domem to śmierdziało jeszcze tydzień ;).
  • #40 01 Jan 2014 21:26
    swornegacie
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Panowie niewypalanie się butli do końca spowodowane może być
    1 tak jak w przypadku autora rzadko używa butli propan jest lżejszy idzie do góry i spała butan opada na dno sam butan słabo sie pali i bardziej śmierdzi zaradzić to można poprzez mieszanie gazu w butli podnieść ją i ruchami okrężnymi się wymiesza

2 czysty propan jest drogi dlatego niektórzy producenci bawią się proporcjami propanu butanem i pochodnych szczególnie latem można to zauważyć bo nic nie zamarznie, to samo ma zastosowanie w zbiornikach przydomowych jak zamówisz gaz latem to potrafią przywieźć byle co a zimą już nie mogą bo nie wypompują z cysterny jak jest kiepski gaz to zdarza się że i garnki są okopcone jeśli pkt 1 wykluczony to radzę zmienić punktów wymiany butli dołożyć te kilka złotych i mieć święty spokój
  • #41 02 Jan 2014 08:10
    wnoto
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    William Bonawentura wrote:
    jekab wrote:
    rafk wrote:
    Przeprowadziłem przed chwilą mały test, oto rezultaty:
    0.5l wody o temperaturze pokojowej, zagotowane w czajniku na optymalnie dobranym palniku.
    Zużycie gazu ziemnego to trochę ponad 0,013 m³.

Koszt tego, uwzględniając koszt gazu i opłatę sieciową zmienną (stałą i tak bym płacił, więc pomijam) wynosi ok. 6,4 gr/litr.

Czy ktoś prowadził podobne obliczenia dla prądu? :-)

Mierzone -zagotowanie 1,7 litra wody =0,193 KWh

Czyli 1litr - 0,11kWh. Przy 65[gr/kWh] daje to 7,4[gr] za zagotowanie litra wody prądem.

Prąd jes tańszy niż napisałeś. Obecnie Wrocław kosztuje w G11 53,0 gr za kWh. (bez opłat stałych - bo te i tak są ponoszone na rzecz telewizora :)

Gaz w butlach potrafi być miernej jakości, z dodatkiem wody itp. Tak więc przejście na elektrykę to same plusy:
    = brak koniecznych wymian butli
    = wyrzucenieelementów gazu z domu
    = podniesienie bezpieczeństwa

Możliwość przejścia na prąd II taryfowy - polecam. Jeśli kawa jest przed 7:00 to jeszcze na tanią taryfę można się załapać - 28 gr za kWh.

Dodano po 1 [minuty]:

pszjaqb wrote:
    Panowie - zważcie butle puste i pełne!
    Używam w domu do kuchenki butli "rzekomo" 11kg
    Na butlach mamy jej wagę tara - po opróżnieniu się zgadza,
    Ale zważyłem już 2 butle prosto od dystrybutora(zafoliowane itp) i niestety stwierdzam, że samego gazu jest tam.... 5kg
    Za kilka dni czeka mnie kolejna zmiana - zobaczę ile będzie w następnej

Bardzo ciekawa informacja. Ciekawe ile z tych 5kg to gaz ...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products