X

Excel VBA - drukowanie listy obecności.

02 Apr 2012 19:25 ALalvarofun
  • #1 02 Apr 2012 19:25
    alvarofun
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witajcie

Od wczoraj zacząłem się bawić VBA w Excelu, więc nie zdziwcie się iż moje pytanie dla niektórych może być banalnie proste

W pracy mamy listę obecności i jest wielki problem z tym zmienianiem danych i drukowaniem co miesiąc :(.

Postanowiłem temu zaradzić i wyskrobałem taki malutki skrypt w VBA.
    Co prawda to uprościło nieco pracę bo teraz wystarczy tylko wybrać miesiąc i po kolei imię i nazwisko pracownika i naciskać na przycisk drukuj i nowa karta zostaje wydrukowana, jednak mam problem z tym że coraz jest więcej pracowników.

Wiem że pewnie się wam nie chce, i chcecie żebym sam poszukał i sam sobie poradził, ale już naprawdę szukałem i straciłem cierpliwość.

Chciał bym wybrać miesiąc i żeby raz kliknąć drukuj a wszyscy pracownicy po kolei zostaną wydrukowani. Pomożecie ??

W załączniku dołączam plik tej listy.
    musicie sobie zmienić rozszerzenie na *.xlsm bo nie dałem rady dodać na forum :(

Miejcie choć odrobinę serca... proszę
  • Helpful post
    #2 02 Apr 2012 21:14
    walek33
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Wydaje mi się, że o wiele szybciej i prościej zrobiłbyś to w Wordzie korzystając z dobrodziejstwa korespondencji seryjnej.
  • #3 02 Apr 2012 22:05
    alvarofun
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    możesz mi to przybliżyć??? że niby jak by to było???

Dodano po 39 [minuty]:

ok przeglądnąłem filmik na youtube o korespondencji seryjnej, utworzyłem dobie bazę danych z imionami i nazwiskami i jest ok, daje drukuj i drukuje mi każdą kartkę z innym nazwiskiem.

Problem w tym że i tak co miesiąc będę musiał edytować sobie szablon, bo każdego dnia jest inna liczba dni miesiąca. Niema na to jakiejś rady??? na przykład wybieram z listy maj i szablon mam z 31 dniami, a już jak wybiorę czerwiec to będę miał szablon z 30 dniami, jak by to zrobić ???
  • Helpful post
    #4 04 Apr 2012 12:12
    Timi Monri
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Zobacz mój plik. Wprawdzie drukuje on zaznaczone adresy na kopercie
    ale możesz to sobie przerobić.

Aby drukowało ilość dni odpowiednich dla miesiąca zrób standardowe IF
    i przypisz że 31 ma miesiąc taki i tak a 28 i 29 Luty ,

Aby zmodyfikować obramowanie daj formatowanie warunkowe że jeśli
    komórka z dniem jest pusta to brak obramowania a jeśli jest to co tam chcesz

Spróbuj, a jeśli nie podołasz daj znać, odkopie plik z nadgodzinami w danym miesiącu
    tam właśnie zrobiłem tak jak napisałem powyżej

Pozdrawiam
  • #5 05 Apr 2012 15:26
    alvarofun
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    Fajny ten twój skrypt o tym adresowaniu kopert, zapisałem sobie go, na pewno mi się kiedyś przyda coś z niego, podpatrzeć czy coś, jednak mi chodzi właśnie o ten kalendarz, jeśli by ci się tylko chciało poszukać to z góry serdeczne Bóg zapłać. Będę Czekał.
  • #6 05 Apr 2012 20:51
    Timi Monri
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Zobacz formuły, powinny zawierać odpowiedzi na Twoje pytania
  • #7 05 Apr 2012 20:58
    Timi Monri
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Zobacz sobie jeszcze to, ma to funkcje chowania kolumn, oraz zlicza dane
    statystyczne , sumuje różne produkty i wpisuje do komórek , zadanie dla
    kandydatów do pracy na stanowisku specjalista zaopatrzenia :)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products