Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piszcząca ładowarka, tablet nie ładuje się

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Piszcząca ładowarka, tablet nie ładuje się
Autor
Wiadomość
smooglerpl
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Piotrków Trybunalski

Post#1 Post autora tematu 04 Kwi 2012 10:35   

Piszcząca ładowarka, tablet nie ładuje się

Witam.
Szukałem na forum jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Otóż posiadam tablet który powinien być ładowany Uniwersalną ładowarką USB 2A. Jednak znalazłem gdzieś starą ładowarkę do Nokii z wyjściem idealnie pasującym o parametrach.

Cytat:
INUPUT: AC 100 - 240V
50-60 Hz, 150 mA
OUTPUT: DC 5V, 550 mA

Zawsze podczas ładowania tabletu piszczała (kiedy podkręciłem w nim jasność, piszczała mocniej) czasami bywało tak że restartował się. W tablecie podczas ładowania piszczał głośnik kiedy bardziej podkręciłem jasność ekranu.

Nie wiem czy jest możliwość ratunku ale tablet stoi na 1% baterii od razu kiedy go włączę uruchamia się i rozpoczyna procedurę zamykania systemu. Kiedy podpinam ładowarkę zapala się w nim dioda ładowania ale chyba go nie ładuje a on wyłącza się jak gdyby nie był podpięty pod ładowarkę.

Co z tym teraz zrobić. Proszę o pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Kwi 2012 10:35   

Powrót do góry

domellus
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: gorlice

Post#2 04 Kwi 2012 10:50   

Re: Piszcząca ładowarka, tablet nie ładuje się

Pomoc w Twoim przypadku wygląda następująco:
- skożystać z ładowarki od kolegi/koleżanki celem naładowania baterii
- udanie się do sklepu celem zakupienia nowej ładowarki o odpowiednich parametrach (2A to nie 550mA ;) ).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Kwi 2012 10:50   

Powrót do góry

smooglerpl
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 04 Kwi 2012 11:31   

Kamień z serca jednak mam wątpliwości bo czemu wcześniej ładował się do pełna a teraz nie chce. Czy nie uszkodziłem tabletu i elektroniki w nim ? Czy ta moja ładowarka którą ładowałem była za mocna czy za słaba ?

Muszę jeszcze dodać że przed tą akcją (zanim wszystko przestało działać) zostawiłem tablet do ładowania na noc jak zawsze) rano był naładowany do pełna, wtedy odłączyłem go i wyszedłem do pracy. Wieczorem kiedy wróciłem bateria była na 1%.

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Kwi 2012 11:31   

Powrót do góry

smooglerpl
Poziom 10
Poziom 10

Post#4 Post autora tematu 05 Kwi 2012 10:34   

Post pod postem bo muszę coś dodać.

Teraz jest jeszcze lepiej niż było. Kiedy podłączało się tablet pod ładowarkę zawsze się uruchamiał. Teraz kiedy podłączony jest przez kabel USB do komputera wyświetla swoją nazwę jak zawsze lecz w momencie kiedy ma się uruchomić system ekran rozbłyskuje i gaśnie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Piszcząca ładowarka, tablet nie ładuje się
Strona 1 z 1