X

Głośny łańcuszek w audi a4 1.8 t 97 r.

05 Apr 2012 16:18 GIgienek-renia
  • #1 05 Apr 2012 16:18
    gienek-renia
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam taki problem, wymieniłem napinacz łańcuszka ponieważ audi 1.8 t bardzo mocno hałasowało. Dodatkowo auto jest po wymianie całego rozrządu i płynów wraz z olejami jednak łańcuszek dalej hałasuje przy dodawaniu gazu i gdy np. utrzymuje się stałą prędkość obrotową 2000, 3000, i tak dalej. Jedynie na wolnych obrotach jest cichy. Proszę o pomoc gdzie tkwi problem.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam .
  • #2 05 Apr 2012 17:05
    kriss3000
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    Nie znam budowy tego silnika, ale może być to za słabo naciągający łańcuch napinacz, ewentualnie może to być brak gumowych prowadnic, przez co łańcuch ociera o silnik

Moderated By zeimp

Jest zasada. Nie wiem, nie znam się, nie zabieram głosu! Za tą podpowiedź nagradzam ostrzeżeniem.

• #3 05 Apr 2012 19:04
    steffy
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    To wada 20 zaworowych silników 1,8. Konieczna wymiana łańcuszka z napinaczem. Inaczej może trzeć o aluminium a opiłki zrobią swoje. Chyba na intercarsie widziałem zestaw. Będziesz miał orientacyjną cenę.
  • #4 06 Apr 2012 18:06
    gienek-renia
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam ponownie.
    Dziękuję za rady, dodam że wymieniłem pompę olejową i wszystko wróciło w miarę do normy lecz po całodziennej jeździe zapala się kontrolka ciśnienia. Wymontowałem sprawdziłem i ponownie zamontowałem i było dobrze ale po przejechaniu paru kilometrów sytuacja się powtórzyła. Dokonałem wymiany ale sytuacja się powtarza.
    Jaka może być przyczyna tej sytuacji i czy jest może jeszcze jakiś dodatkowy czujnik ciśnienia oleju a jak tak to gdzie.
    Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
  • #5 06 Apr 2012 18:09
    Dziarski Hank
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Zamiast bawić się w montaż/demontaż pompy, jedź do kogoś, to zmierzy ci ciśnienie oleju manometrem. Po zagrzaniu oleju, w czasie pracy silnika na jałowych obrotach oraz przy ok 2000-3000 obrotów.
  • #6 07 Apr 2012 23:13
    szajbus181
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    A czy przy wymianie pompy olejowej przeczyściłeś smok? Jaki olej wlałeś do silnika?
  • #7 11 Apr 2012 16:39
    gienek-renia
    Level 6  
    Witam.
    Tak wyczyściłem. A olej to castrol 10w40. Jeszcze tylko nie zmierzyłem ciś. oleju bo nie było kiedy. Ale dziwi mnie to że autem jechałem dość szybko i jest ok a gdy zwolniłem do 90 to się zapala kontrolka. Na postoju po odpaleniu jest ok można się wkręcać na obroty i nic. Świeci się tylko w czasie jazdy i to po około 15 min od startu. Z silnika nie dochodzą żadne niepokojące odgłosy. Góra jak i dół pracują cicho, nawet łańcuch się wyciszył.
  • #8 14 Apr 2012 22:18
    ravenlol
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    jalowe obroty 80 stopni oleju, cisnienie 1-3bar 3000 rpm 5-7 bar ,
    jeśli to zmierzysz i cisnienie oleju nawet przy 90 stopniach nie spadnie ponizej 1 b to chyba czujnik ciśnienia musisz zbadać, ale koniecznie zmierz ciśnienie , w mojej bylej 1,8t po rozgrzaniu oleju zaczynało turbo się odzywać ... ;/
    Ztego co pamietam kontrolka zapala sie dopiero po 1500 rpm jesli nie ma wymaganego ciśnienia na czujniku na jalowych nic nie pokazuje, ale tu moge sie mylic..
  • #9 19 Apr 2012 17:08
    gienek-renia
    Level 6  
    Ciśnienie jałowe 2 a powyżej 3 tyś 5. Wymieniłem czujnik według numeru vin w ASO i przestała się zapalać, lecz coś się dzieje z turbo, ponieważ zauważyłem oznaki oleju w przewodzie doprowadzającym do interccolera. Czy to oznaki końca turba.
    Pozdrawiam.
  • #10 19 Apr 2012 18:05
    ravenlol
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jeśli turbo ma około 200 tys przebiegu to nie dziw się że znajdziesz olej w przewodach, ja przy wymianach oleju zawsze odpinałem wąż od intercoolera i też spuszczałem z niego olej. Przyznaje, że miałem uszkodzoną turbosprężarkę. Dla pewności pojedź niech Ci fachowcy od turbo sprawdzą bo przez forum to ciężko coś powiedzieć.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products