Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 05 Kwi 2012 18:04
    arekpro
    Poziom 9  

Witam kolegów i koleżanki
    Byłbym wdzięczny za udzielenie porady
    W kuchence mastercook na zdjęciu poniżej(nie wiem niestety co to za model, wybaczcie)
    Jak ominąć popsuty zegar w kuchence mastercook - pytanie

popsuł się zegar/wyświetlacz,
    czasami zdarzy mu się załączyć jednak 70% czasu jest zawieszony i nie reaguje na żadne nasze akcje ;(
    Powiedzcie mi proszę czy da się ominąć ten zegar żebym mógł włączyć piekarnik?
    zdjęcia podłączeń zegara na zdjęciu poniżej:

Jak ominąć popsuty zegar w kuchence mastercook - pytanie

dziękuje wszystkim za pomoc

• #2 05 Kwi 2012 20:47
    630176
    Usunięty  
  • #3 05 Kwi 2012 23:54
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Bezpieczne jest na pewno zegar spełnia jedynie funkcję przekaźnika i informuje o godzinie nie spełnia funkcji termostatu musisz przełożyć zasilanie zegara na zasilanie przełącznika wyboru funkcji piekarnika .Na twoim miejscu sprawdziłbym zegar pod kątem tzw. zimnych lutów i wyschniętych kondensatorów być może da się go naprawić .

• #4 06 Kwi 2012 08:12
    arekpro
    Poziom 9  

Z pewnością da się go naprawić jednak próba wyciągnięcia samego zegara sprowadziła sie do połamania plastików a próba wyciągnięcia kondensatorów nie przyniosła skutku ;(
    niestety nie wiem jka trzeba przełożyć to zasilanie, jak ktos mam moze schemat tej kuchenki i podpowie będę wdzięczny

• Pomocny post
    #5 06 Kwi 2012 13:16
    zhudomel
    Specjalista AGD

Trzeba połączyć ze sobą przewody przy przekaźnikach: 1 z 1a, 2 z 2a (jeśli dobrze odczytałem ze zdjęcia).

• #6 14 Kwi 2012 11:30
    arekpro
    Poziom 9  

wczoraj przetestowane po powrocie ze świąt ;) DZIAŁA;)
    dzięki serdeczne. jeden przekaźnik odpowiada za piekarnik a drugi za jeden z palników.
    Jeszcze raz dzięki wątek można zamknąć zhundomel - rewelka dzięki

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty