Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor z TV MPEG4 co wybrać?

bolinio3 06 Kwi 2012 08:15 2217 8
  • #1 06 Kwi 2012 08:15
    bolinio3
    Poziom 17  

Chce kupić monitor z tunerem telewizyjnym z DVB-T MPEG4. Nie mam miejsca zbytnio dlatego chce kupić 2 w 1. Może być 23" lub 24" zależy od ceny. Chce żeby miał USB z wbudowanym odtwarzaczem multimedialnym i można było oglądać filmy nie włączając komputera. Rozdzielczość najlepiej 1920x1080. Najlepiej matowa powierzchnia. Wcześniej miałem Samsung T220HD i byłem zadowolony zmieniam bo ten miał DVB-T MPEG2. I jeszcze jedno czym różni sie DVI-D od HDMI bo te nowe nie mają DVI-D(cyfrowy), a ja mam tylko jedno złącze HDMI w karcie graficznej GIGABYTE GeForce 9800GT a PC-Sub to analogowy a chce jeszcze telewizor z drugiego pokoju podłączyć do kompa przez HDMI. Mam parę modeli na uwadze jest to:
    - SAMSUNG T24A550
    - Samsung SyncMaster P2370HD
    - Samsung FX2490HD (ponoć ma najlepszy obraz)
    - LG M2450D-PZ
    - LG M2350D-PZ

Który z tych lub może macie inne modele? jest najlepszy i ma najlepszy obraz? Który polecacie najbardziej mi zależy na 24" bo mam tylko 46cm wysokość na biurku. Jak mierzyłem i patrzyłem to wszystkie te modele wejdą. I jeszcze jedno jak jest z gwarancją na pixele bo Samsung chyba nie daje a Lg daje tylko że słyszałem że LG daje tylko gwarancje na monitory a te z tunerem tv już nie jak to jest?? Bardzo proszę was o pomoc:)

• #2 06 Kwi 2012 21:31
    Kpc21
    Poziom 22  

bolinio3 napisał:
    I jeszcze jedno czym różni sie DVI-D od HDMI

HDMI przesyła dźwięk, DVI-D nie. Poza budową wtyczki i gniazda to jedyna różnica. Bez problemu można kupić kabel HDMI - DVI-D i bez problemu taki kabel powinien działać.

• #3 07 Kwi 2012 09:22
    bolinio3
    Poziom 17  

Aha dzięki a co do monitora to który lepiej?

• #4 16 Kwi 2012 15:25
    bolinio3
    Poziom 17  

Kupiłem Samsung T24A550 ale mam problem podłączyłem go do kompa przez hdmi i dziwny obraz jest najpierw obraz się nie mieścił w granicach monitora i kolory są dziwne i w ogóle jest nie wyraźne wszystko.

• #5 16 Kwi 2012 17:53
    Mylagos
    Poziom 19  

Na Twoim miejscu spróbowałbym wykorzystać D-Sub, sądzę, że to powinno pomóc.

• #6 16 Kwi 2012 18:29
    bolinio3
    Poziom 17  

strace na obrazie cyfrowym

• #7 16 Kwi 2012 22:26
    rangiz
    Poziom 15  

U mnie jakościowo nie ma różnicy czy jest DVI czy HDMi, natomiast jeśli HDMI to musisz ustawić w wyborze źródła na PC bo inaczej rozmywa wszystkie czcionki!

• #8 16 Kwi 2012 22:40
    Kpc21
    Poziom 22  

@rangiz - @Mylagos zaproponował D-Sub, a nie DVI. Tu różnica na jakości może być, chociaż niekoniecznie zauważalna.

Zmień rozdzielczość ekranu w systemie operacyjnym. W Windows z prawego klawisza na pulpit -> Właściwości -> ostatnia zakładka, ew. z prawego -> Rozdzielczość ekranu, zależnie od wersji.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme