Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej szwankuje

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej szwankuje
Autor
Wiadomość
tomashtoj
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Inowrocław

Post#1 Post autora tematu 07 Kwi 2012 10:37   

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej szwankuje

Witam,
Mam pewien problem z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej.
Zacznę od sprzętu. Na dachu mam zamontowaną antenę maclean MCTV-975, Następnie w domu do kabla podłączony jest zasilacz antenowy, który jest bezpośrednio podłączony do aktywnego rozgałęźnika antenowego ams ara-01a, który ma odcięty kabel zasilania. Następnie jeden kabel odchodzi do telewizora na górze, drugi kabel idzie do telewizora na dole.
A teraz o problemie. W dzień odbiór telewizji cyfrowej jest w miarę dobry. Pisząc w miarę mam na myśli to, że raz po raz występują zakłócenia sygnału, ale zdarza się to naprawdę rzadko. Co innego jest wieczorem i w nocy. Wówczas obraz naziemnej telewizji cyfrowej jest fatalny. Dźwięk również. Jakby występowały jakieś poważne zakłócenia. Obraz zmienia kolory, pojawiają się zielone/różowe pasy, dźwięk zanika. Postaram się w miarę możliwości załączyć zdjęcie z zakłóceniami.
Pozdrawiam
P.S. Jeśli to ma jakieś znaczenie, to mieszkam w Inowrocławiu, antena skierowana jest mniej więcej na północ.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2012 10:37   

Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 07 Kwi 2012 10:44   

Re: Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej szwankuje

tomashtoj napisał:
do kabla podłączony jest zasilacz antenowy, który jest bezpośrednio podłączony do aktywnego rozgałęźnika antenowego ams ara-01a, który ma odcięty kabel zasilania
To jak bez zasilania ma pracować aktywny rozgałęźnik :?:
Powrót do góry

tomashtoj
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 07 Kwi 2012 10:57   

Jestem totalnie zielony w tym temacie, ale mogę gdybać, że zasilacz który jest podpięty bezpośrednio do tego rozgałęźnika podaje mu prąd.

Regulamin pkt 3.1.17.
3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
[SP5ANJ]
Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 07 Kwi 2012 11:06   

Jak podaje prąd skoro napisałeś kolego, że zasilacz ma odcięty kabel zasilający.

To jak w końcu jest bo już nie rozumiem :|
Powrót do góry

tomashtoj
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 07 Kwi 2012 11:23   

http://www.eltrox.pl/zdjecia/akcesoria/zasilacz-antenowy_zs12v100ma_1.jpg takiego typu zasilacz podpięty jest do takiego rozgałęźnika http://multiservice.internetdsl.pl/img/p/217-218-large.jpg, który ma odcięty swój fabryczny zasilacz.

Dodano po 1 [minuty]:

drugi link nie działa, taki rozgałęźnik http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRNjOKwb-0Oh2pT061bLnnvIKfVDVJHzkNQGLrFHGcsT3J0U9jR_tfeen6f tylko, że zamiast trzech ma dwa wyjścia
Powrót do góry

p3st
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 07 Kwi 2012 11:45   

To jeszcze dopisz jak jest podłączony ten zasilacz do rozgałęźnika.
Rozrysuj całą instalację.

Wydaje mi się, że aktywne elementy nie są w ogóle zasilane. Niestety z dotychczasowego opisu jedynie można zgadywać, opisz wszystko porządnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2012 11:45   

Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 07 Kwi 2012 11:56   

p3st napisał:
Wydaje mi się, że aktywne elementy nie są w ogóle zasilane.
Sądząc po opisie tak może być bo z tego wychodzi, że wtyczka antenowa zasilacza nawet po podłączeniu zasilacza do sieci nie zasila aktywnego rozgałęźnika ams ara-01a.
Najlepiej byłoby odtworzyć odcięty kabel i zastosować odpowiedni zasilacz dla ams ara-01a
Powrót do góry

_cheetah_
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#8 07 Kwi 2012 12:11   

Wyjmij Arę i podłącz kabel od anteny bezpośrednio do jednego z kabli antenowych od odbiorników TV, tylko nie od tego, gdzie założona jest wtyczka antenowa zasilacza antenowego. Podaj, jaki poziom odbieranego sygnału oraz jakość odbieranego sygnału DVB-T pokazuje odbiornik.

! A jeśli wtyczka zasilacza antenowego jest na kablu antenowym od anteny, trzeba ją do próby zdemontować i zastąpić zwykłą wtyczką antenową.
Powrót do góry

tomashtoj
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 07 Kwi 2012 14:29   

Tak wygląda cała instalacja, jak na załączonym rysunku. Mam nadzieję, że wszystko w miarę wyraźnie i jasno rozrysowałem.
Jeśli chodzi o podłączenie pomijając arę, to przed chwilą podłączyłem antenę, aczkolwiek nie miałem czasu, żeby zdemontować wtyczkę od zasilacza. Efekt był taki, że obraz programów analogowych był zdecydowanie ładniejszy. Nie mogłem sprawdzić cyfrowych programów, bo telewizor na górze nie ma MPEG4 ani DVB-T.
Jeśli chodzi o siłę sygnału to teraz, kiedy są zakłócenia, wynosi ok. 65 jednostek.
Poziom błędów waha się od 500-800.
W czasie kiedy nie ma zakłóceń siła sygnału to ok. 75, poziom błędów od 90 do 110.

Przed chwilą raz jeszcze telewizor u góry podłączyłem bezpośrednio do anteny, ale zasilacz odłączyłem od prądu, obraz się nie zmienił, cały czas był tak samo ładny.

Poprzez edycję proszę poprawić załącznik/ link zgodnie z zasadami forum:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
PW
[_P_]

Załączniki:
Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#10 07 Kwi 2012 14:46   

Chyba kolego niedoczytałeś tego tekstu...
_cheetah_ napisał:
A jeśli wtyczka zasilacza antenowego jest na kablu antenowym od anteny, trzeba ją do próby zdemontować i zastąpić zwykłą wtyczką antenową.

Z twojego rysunku wynika, że ams ara-01a nie ma zasilania, a wzmacniacz w antenie i ams ara-01a tylko tłumi zamiast wzmacniać i zasilać.
Powrót do góry

tomashtoj
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 07 Kwi 2012 14:48   

Napisałem, że nie miałem czasu, żeby zdemontować wtyczkę, dlatego póki co sprawdziłem z podłączoną wtyczką zasilacza.

Zgadza się, ara nie ma zasilania. W takim razie rozwiązaniem może być zakupienie nowego rozgałęźnika ara, bądź domontowanie zasilacza do tego rozgałęźnika, z totalnym pominięciem zasilacza antenowego?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2012 14:48   

Powrót do góry

p3st
Poziom 18
Poziom 18

Post#12 07 Kwi 2012 15:00   

Czy antena z przedwzmacniaczem i zasilanie do przedwzmacniacza jest. Teoretycznie działa.
Rozgałęźnik zasilania nie ma, więc nie działa i mocno tłumi sygnał.
Wtyczki nie zdejmuj, zasilacza nie odłączaj, przedwzmacniacz bez zasilania nie będzie działał.
Chociaż tutaj też pewności nie mam co siedzi w puszce antenowej. Niby w przypadku symetryzatora zasilacz miałby zwarcie...

Należało by zaopatrzyć się z rozgałęźnik pasywny, przykłady takich rozgałęźników były wielokrotnie podawane.
Powrót do góry

tomashtoj
Poziom 3
Poziom 3

Post#13 Post autora tematu 07 Kwi 2012 15:14   

Dziękuję bardzo, dziś już raczej nie, ze względu na świąteczne okoliczności, ale we wtorek postaram się kupić pasywny rozgałęźnik i sprawdzę jak cała instalacja będzie działać.
Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej szwankuje
Strona 1 z 1