Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Coilgun 3-cewkowy zasilanie z baterii/sieci, ledowy woltomierz

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Coilgun 3-cewkowy zasilanie z baterii/sieci, ledowy woltomierz
Autor
Wiadomość
ZuNNeR
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 08 Kwi 2012 13:58   

Witam. Mam zamiar zbudować coilguna przenośno - sieciowego(dwa w jednym). Mam zamiar to rozwiązać po prostu jako dodatkowy układ zasilania który będzie powiększał napięcie z baterii 9V do 330V(cewka z lampy błyskowej?). Chcę się oprzeć na schemacie z myzlabu:

Jest jednak kilka problemów i nie jestem pewien rozwiązania:
1. Jak długo zajmie ładowanie z takiej baterii?
2. Jak dorobić tutaj dodatkowe cewki? Chciałbym to zrobić na fototranzystorach, bo podobno jest łatwiej niż na półcewkach. Mają być 3 cewki. Ale jak wpasować to w układ? Może ktoś mógłby dać jakiś schemacik lub chociaż wyjaśnić.
3. Jak zrobić ten układ zasilania? Czytałem, że niektórzy używali do tego cewki do ładowania kondensatora w lampie błyskowej.
4. No i ostatni problem. Chciałbym dorobić do tego coś w rodzaju miernika napięcia kondensatora i kolejny do pozostałej energii baterii. Miałoby to być na diodach, coś podobnego jak tutaj:

Link

Jest tam taki schemat:
Ale jak "wpasować" to w układ?

Bardzo proszę o pomoc.
Moderowano przez ANUBIS:

3.1.12. (10.1, 10.5) Zabronione jest publikowanie tych samych, lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum.

Zakres wiedzy podlegający ocenie, więc musi to być praca samodzielna.
3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 08 Kwi 2012 13:58   

Powrót do góry

ZuNNeR
Poziom 5
Poziom 5

Post#2 Post autora tematu 10 Kwi 2012 17:43   

Re: Coilgun 3-cewkowy zasilanie z baterii/sieci, ledowy woltomierz

Odświerzam temat, ponieważ jutro albo pojutrze jadę do miasta i chciałbym zakupić potrzebne częsci. Przepraszam, że post pod postem, ale niestety sytuacja mnie zmusza. Zrobiłem swój schemat( a właściwie zedytowałem tego z myzlabu). Niektórzy czasami pisali coś o jeszcze jednym fototranzystorze w środku cewki, ale nie wiem jakie to ma zastosowanie, skoro z tyrystorem można tylko zrobić, żeby prąd płynął, a nie można go nim zatrzymać. Czy jeżeli tak zrobię to będzie wszystko działać?(jest to sam coilgun, bez miernika napięcia i przetwornicy na 330V z baterii).

Przepraszam za estetykę, robiłem na szybko w paincie. Danych nie ma bo nie jestem pewien co powinienem dać(w rezystorach)

EDIT
Teraz zauważyłem, że na schemacie zapomniałem jednego węzła - tego od "+" na ostatnim obwodzie(z prawej).
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 10 Kwi 2012 17:43   

Powrót do góry

ZuNNeR
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 12 Kwi 2012 21:48   

Re: Coilgun 3-cewkowy zasilanie z baterii/sieci, ledowy woltomierz

Przepraszam, że odświeżam, ale naprawdę czas mnie goni. W następnym tygodniu chciałbym zaprezentować urządzenie przed klasą w technikum. Ale muszę się pośpieszyć.

Proszę, jeżeli nie 3 cewkowy to chociaż 2 cewki. Będę szukał kondensatorów ok. 2200 uF, cewki planuję zrobić samemu drutem emaliowanym ø 1mm 6x60 zwojów jedna. Proszę o pomoc chociaż ze zbudowaniem schematu na 2 lub 3-cewkowego coilguna. Z innymi rzeczami, myślę że sobie poradzę. Znalazłem taki schemat, bardzo podobny do tego z myzlabu:

Czy byłby on lepszy od tego z tego serwisu? Jak podłączyć do niego również 2 cewkę?
Zaznaczam, że coilgun 1-cewkowy potrafię zrobić, ale tym razem chciałem rzucić się na coś trudniejszego. Schemat, który dodałem wcześniej wątpię, żeby działał - zapomniałem o prądzie zasilającym 320V(sprostowany ~230V).

Proszę o jak najszybszą pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Coilgun 3-cewkowy zasilanie z baterii/sieci, ledowy woltomierz
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.05 seconds

elektroda.pl temat RSS