Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta micro sd nie daje się formatować ani wyczyścić, pomocy

blacksadangel 08 Kwi 2012 20:37 7916 4
  • #1 08 Kwi 2012 20:37
    blacksadangel
    Poziom 2  

Witam, mam problem z kartą micro sd. Problemem tym jest to, że nie mogę nic z niej usunąć karta została kupiona około pół roku temu (8gb Global Technology), co więcej nie mogę jej sformatować na komputerze a gdy chce z niej coś ręcznie usunąć komputer ciągle próbuje "wykrywać" i nic nie usuwa a gdy anuluję akcję się zacina i przechodzi mu po wyciągnięciu karty. Problem zauważyłem gdy telefon zaczął mi się notorycznie zacinać po włączeniu, gdy karta była w środku problem zniknął kiedy kartę wyciągnąłem.

Edit: Gdy przesuwam "zamek" na sam odczyt nie ma problemów z kopiowaniem czegokolwiek z karty.

• #2 09 Kwi 2012 14:29
    weight
    Poziom 16  

Tak samo miałem.
    Spróbuj kartę sformatować np w telefonie czy w aparacie.
    Też skanowałeś kartę programem np hdtune może ma błędy.

• #3 09 Kwi 2012 19:20
    blacksadangel
    Poziom 2  

Skanowałem ją programem HD Tune i nie wykrył żadnych uszkodzeń w telefonie nie mogę jej sformatować ponieważ mi się wiesza gdy ją tylko wykryje z laptopem mam to samo aktualnie nie mam pod ręką aparatu żeby sprawdzić i na nim

• #4 16 Lip 2012 14:08
    KamilMce
    Poziom 10  

Proponuję spróbować jeszcze HDD Regenerator - mnie w przypadku jednej karty msd 8GB pomogło - niestety mam także inną - 4GB Aplatinet z którą nie mogę sobie poradzić - z karty mogę niemalże wszystko przerzucić - bez względu na adapter (blokada wyłączona) jednak mimo tego nie mogę ani jej sformatować ani telefon mi jej nie czyta - LG gt540, do tego kartę komputer widzi jedynie gdy podłączę ją przez czytnik kary - adapter na sd który został sprawdzony - jak i inne adaptery sprawiają że karty komputer w ogóle nie widzi... Miał ktoś podobny przypadek? Jeśli tak to proszę powiedzieć czy jest jakaś możliwość ocalenia karty?

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME