Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mikrofony bezprzewodowe - jakie najlepsze?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Nagłośnienie -> Mikrofony bezprzewodowe - jakie najlepsze?
Autor
Wiadomość
jazon1964
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Słupsk

Post#1 Post autora tematu 10 Kwi 2012 10:44   

Mikrofony bezprzewodowe - jakie najlepsze?

Witam! Muszę wybrać zestaw mikrofonów bezprzewodowych (minimum 2 sztuki) do szkoły. Będą one używane na auli 18x14m głównie do prowadzenia apeli itd., a także czasami do wokalu. Możecie doradzić coś do 1000zł?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Kwi 2012 10:44   

Powrót do góry

dj-MatyAS
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#2 10 Kwi 2012 11:34   

Re: Mikrofony bezprzewodowe - jakie najlepsze?

Szkoła? - Nie ważne co i za ile kupisz. Po kilku imprezach i tak będą zniszczone. A jak będą drogie - nie dostaniesz kasy na nowe. Niestety, ale z doświadczenia wynika że w takich zastosowaniach ( gdzie nieważna jest zbytnio wysoka jakość, a priorytetem jest cena) najlepiej się sprawdzają "jednorazówki" - zestawy nie naprawialne i niezbyt drogie jednocześnie. Nawet jak nikt nimi nie rzuci, to na pewno ktoś mądry wcześniej czy później zostawi w nich na kilka miesięcy zwykłe baterie, które po wylaniu skutecznie zeżrą wszystko w środku... Widziałem w kilku szkołach (od podstawówek po licea) jak ie "kolekcje" się przewalają po szafkach na zapleczu. Rekord to sześć zestawów mikrofonów bezprzewodowych (od taniutkich wynalazków po Shure) - każdy niesprawny, lub połamany.

Moje artykuły: (Dodaj)
04 Marzec 2014 Podstawy lutowania - część druga, rozszerzona. PORADNIK dla amatora
04 Marzec 2014 Radio-supeł... Podstawy o systemach radiowęzłowych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Kwi 2012 11:34   

Powrót do góry

jazon1964
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 10 Kwi 2012 12:20   

No akurat to taka dziwna szkoła, że jest dość duży nacisk na sprzęt. Mikrofony nie walają się po szafkach itd. Wszystko ma swoje miejsce i jest zamontowane na stałe łącznie z mikserami (są 2) i wzmacniaczami. Baterii nikt nie ma prawa zostawić w mikrofonach, bo jest 6 szt. akumulatorów 9V. Do całego sprzętu mam dostęp tylko ja, więc nie boję się o takie przypadki. Na razie mamy Sekaku WR-222DR, ale to trochę mało. Chciałem zaproponować dobre przewodówki, ale jak był remont to poprzedni dyrektor pożałował i w ścianach są jakieś kable mikrofonowe wątpliwej jakości w dodatku ułożone razem z kablami sieciowymi 230V, więc chyba nie muszę mówić co się dzieje :/

1. Co najlepiej wybrać w tej cenie (do 1000zł za 2 szt.), żeby to jakoś w miarę działało?

2. Potrzebuję też (ale to już dla siebie) 2 mikrofonów bezprzewodowych, krawatowych w cenie max. 600zł, które są mi potrzebne do nagrywania wywiadów do telewizji internetowej, więc nie musi być żadnej super jakości ;) Co polecacie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Kwi 2012 12:20   

Powrót do góry

hirogen
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Żabno

Post#4 10 Kwi 2012 15:55   

Za 1000zł to nie ma za dużo do wyboru w zasadzie tylko AKG WMS40 mini
Powrót do góry

jazon1964
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 10 Kwi 2012 16:26   

A coś z mocowaniem do rack'a? Najlepiej, żeby był 1 odbiornik po prostu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Nagłośnienie -> Mikrofony bezprzewodowe - jakie najlepsze?
Strona 1 z 1