Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Program do rysowania instalacji elektrycznych ETIPro v 1.1

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie PCB -> Program do rysowania instalacji elektrycznych ETIPro v 1.1
Autor
Wiadomość
blue_17
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kornatka

Post#1 Post autora tematu 10 Kwi 2012 12:52   

Witam chciałem się podzielić całkowicie darmowym programem przeznaczonym do rysowania instalacji elektrycznych.

Programu długo szukałem ponieważ mój znajomy chciał aby program był darmowy z odpowiednimi symbolami oraz miał interfejs w języku polskim

I całkowicie przypadkowo znalazłem program ETIPro v 1.1 udostępniany przez firmę ETI

http://www.etipolam.com.pl/wsparcietechniczne/oprogramowaniedlaprojektantw/programydlaprojektantw.aspx

Program doskonale nadaje się do rysowania schematów ideowych instalacji elektrycznych oraz posiada bogaty zasób bibliotek które można edytować

Dodatkowo po instalacji mamy dołączoną 30 stronicową instrukcje obsługi również w języku polskim

Dodatkowo schemat można zapisać do formatu .dxf więc można dołączyć go np do dokumentacji budowlanej

W programie spodobało mi się również automatyczne generowanie zamówienia czy jak kto woli zestawienia, oczywiście nikt nie mówi że musimy kupować w firmie A czy B ale z tego co zauważyłem taka lista zakupów do sklepu się przydaje

Drugim programem do rysowania schematów jaki testowałem to program Dia

http://dia-installer.de/

Całkowicie darmowy program wieloplatformowy na windowsa maca i linuxa

przeróżne symbole od sieci komputerowych po pneumatykę hydraulikę niestety nie tak bogaty w symbole typowo elektryczne które mnie interesowały
aczkolwiek bardzo ciekawa alternatywa biorąc jeszcze mnogość formatów do jakich możemy zapisać oraz automatyzować pracę ponieważ program może wykonywać skrypty Pythona

Mam nadzieję że nie będzie to brane za reklamę a z tego co zdążyłem zauważyć wiele osób szuka takiego programu

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Kwi 2012 12:52   

Powrót do góry

Kubaandcom
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Tychy

Post#2 10 Kwi 2012 23:44   

Re: Program do rysowania instalacji elektrycznych ETIPro v 1.1

Wielkie dzięki za posta. Masz racje wiele osób szuka takiego programu w języku polskim.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie PCB -> Program do rysowania instalacji elektrycznych ETIPro v 1.1
Strona 1 z 1