X
  • #1 10 Apr 2012 12:52
    blue_17
    Level 32  
    Positive voted Helpful post? (+9)
    Witam chciałem się podzielić całkowicie darmowym programem przeznaczonym do rysowania instalacji elektrycznych.

Programu długo szukałem ponieważ mój znajomy chciał aby program był darmowy z odpowiednimi symbolami oraz miał interfejs w języku polskim

I całkowicie przypadkowo znalazłem program ETIPro v 1.1 udostępniany przez firmę ETI

http://www.etipolam.com.pl/wsparcietechniczne/oprogramowaniedlaprojektantw/programydlaprojektantw.aspx

Program do rysowania instalacji elektrycznych ETIPro v 1.1

Program doskonale nadaje się do rysowania schematów ideowych instalacji elektrycznych oraz posiada bogaty zasób bibliotek które można edytować

Dodatkowo po instalacji mamy dołączoną 30 stronicową instrukcje obsługi również w języku polskim

Dodatkowo schemat można zapisać do formatu .dxf więc można dołączyć go np do dokumentacji budowlanej

W programie spodobało mi się również automatyczne generowanie zamówienia czy jak kto woli zestawienia, oczywiście nikt nie mówi że musimy kupować w firmie A czy B ale z tego co zauważyłem taka lista zakupów do sklepu się przydaje

Drugim programem do rysowania schematów jaki testowałem to program Dia

http://dia-installer.de/

Całkowicie darmowy program wieloplatformowy na windowsa maca i linuxa

przeróżne symbole od sieci komputerowych po pneumatykę hydraulikę niestety nie tak bogaty w symbole typowo elektryczne które mnie interesowały
    aczkolwiek bardzo ciekawa alternatywa biorąc jeszcze mnogość formatów do jakich możemy zapisać oraz automatyzować pracę ponieważ program może wykonywać skrypty Pythona

Mam nadzieję że nie będzie to brane za reklamę a z tego co zdążyłem zauważyć wiele osób szuka takiego programu

Pozdrawiam
  • #2 10 Apr 2012 23:44
    Kubaandcom
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Wielkie dzięki za posta. Masz racje wiele osób szuka takiego programu w języku polskim.
  Search 4 million + Products
Browse Products