Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

HUAWEI E353s-2 czy E3131 do AERO2?

nemko 11 Kwi 2012 19:07
  • #1 11 Kwi 2012 19:07
    nemko
    Poziom 15  

Który z powyższych modemów jest lepszy do aero2. Ktoś mi mówił że obydwa mają identyczną elektronikę i różnią się tylko obudową.
    Słyszałem też, że w E3131 trzeba zmienić coś w ustawieniach aby uzyskać połączenie w aero2.
    Czy taka ingerencja nie spowoduje utraty gwarancji, bo chciałbym go nabyć w PLAY w opcji "Online na Kartę". Nie wiem też czy posiada simlocka. W salonach Play różnie o tym mówią.
    Czy warto inwestować w modem usb nokii 21m 02, który ma lepszą czułość ale jest droższy i nie ma wyjścia na antenę zewnętrzną?
    A może zaproponujecie jakiś inny lepszy modem, który za dwa trzy lata też będzie się nadawał np. do LTE?

• #3 11 Kwi 2012 21:12
    witoj
    Poziom 28  

I nie tracisz gwarancji jak użyjesz metody co polecił @Foxtrott

• #4 11 Kwi 2012 21:34
    nemko
    Poziom 15  

Ok, czyli według Was warto brać E3131 i nie szukać niczego lepszego?

• #5 11 Kwi 2012 21:46
    Foxtrott
    Warunkowo odblokowany

Na tą chwilę to najlepszy sprzęt = 21 DL 5 UP oczywiście zależy od sieci :) za 2 lata wszystko się zmieni ...

• #6 11 Kwi 2012 21:54
    nemko
    Poziom 15  

Skoro tak, to jutro pewnie go kupię, Dzięki :D
    Nie zamykam tematu póki co, może komuś się coś przypomni i dorzuci ciekawą wypowiedź.

• #7 11 Kwi 2012 22:02
    Foxtrott
    Warunkowo odblokowany

Wg mojego mniemania , do 1 roku nic się nie zmieni DL może wzrośnie do 10 ale UP nie liczył bym na to , biorąc pod uwagę naszych operatorów. Na tą chwilę nie ma co przepłacać za modemy , które dają nam LTE czyli 100 DL 50 UP bo jeszcze u nas nie ma tej technologii :) operator powie , ze w idealnych warunkach te prędkości zostaną zachowane (śmiech=10 m od BTS)

• #8 12 Kwi 2012 10:34
    kamilgorski6
    Poziom 2  

Witam. A czy ten modem HUAWEI E3131 z Play jest na 100% kat. 10 ?

• #11 12 Kwi 2012 11:26
    kamilgorski6
    Poziom 2  

Ok. Ale jak to dokładnie jest? Aero napisało że potrzebny jest terminal kategorii 10, obsługujący transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmo 8) lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500MHz (pasmo 38). Może być kategoria 14 ?

• #12 12 Kwi 2012 12:38
    witoj
    Poziom 28  

Może być szybszej kategorii modem, bo chodzi oto żeby nie był modem wolny w połączeniu z nadajnikiem pomimo iż "darmowy"jest wolny :)

• #13 12 Kwi 2012 15:12
    nemko
    Poziom 15  

Właśnie kupiłem E3131 i lipa. Nie udało mi się uzyskać połączenia na aero2.
    Zastosowałem się do liku podanego przez kolegę Foxtrott.
    W programie PM w okienku Opcje, Sieć, Typ sieci, po i przed wybraniem Typu sieci (Preferowane WCDMA) nie występuje zakładka Zakres.
    Użyłem więc programu TNI i po wybraniu połączenia uzyskałem komunikat jak na zdjęciu.
    http://obrazki.elektroda.pl/2364593100_1334236596.jpg

W PM aero2 widnieje jako zarejestrowane. I jeszcze jedno, kartę sim aero2 włożyłem do tego większego slotu.
    Co może być nie tak, coś źle zrobiłem czy może simlock? W salonie powiedziano że modem nie ma simlocka.

• #14 12 Kwi 2012 15:34
    witoj
    Poziom 28  

Wyłącz TNI i połącz się aplikacją play, w modemie świeci na niebiesko dioda ?

nemko napisał:
    zakładka Zakres

Tej zakładki nie ma .
    A w tym programie od play ustawiasz nowy profil ustawiasz go jako domyślny ?

• #15 12 Kwi 2012 16:03
    Foxtrott
    Warunkowo odblokowany

Nie używaj programu od PLAY do zestawiania połączeń , ponieważ Play blokuje częstotliwości. Użyj najnowszego Mobile Partner lub ten w linku. Gdy zastosowałeś się do rad w moim poście na bank masz odblokowany modem ( mówimy o freq i zakresach) Do połączeń Play używam bluconecta , ma odblokowane zakładki.

Załączniki:
  • #16 12 Kwi 2012 16:34
    nemko
    Poziom 15  

Już działa, dioda mruga na niebiesko. Pomogło utworzenie nowego profilu w programie od PLAY.
    Pomyliłem programy i pewnie stąd ten problem.
    Właśnie zasysam Mobile Partner i sterowniki. Transfer pobierania to ok 30KB/s. Dużo to czy mało jak na możliwości aero2?
    Zainstaluję i poprzyglądam się programom. Pewnie jakieś pytania jeszcze padną. Póki co dzięki Panowie za pomoc :D

• #17 12 Kwi 2012 16:39
    Foxtrott
    Warunkowo odblokowany

Aero ma ograniczenia na DL i UP więc nie sugeruj się tym ,że modem łączy się np 21,6 Mb a pobieranie ma się nijak do połączenia. Zrezygnuj z aplikacji PLAY a połącz się za pomocą MP lub NetInfo.

• #18 12 Kwi 2012 16:47
    witoj
    Poziom 28  

Foxtrott napisał:
    ponieważ Play blokuje częstotliwości

Ja kto ? przecież odblokował @nemko programem TNI częstotliwość i to za Twoją poradą i od tego momentu modem działa z każdym programem z aero2.
    nemko napisał:
    Właśnie zasysam Mobile Partner i sterowniki
    Zainstaluję i poprzyglądam się programom.

Radzę nie mieszaj w systemie , jak działa dobrze to poco to robić ?

• #19 12 Kwi 2012 16:50
    nemko
    Poziom 15  

Ok, zrobię to jak wszystko rozgryzę. Póki co jadę na PLAYu.
    Nie wiem gdzie się tworzy nowy profil w NetInfo, a PM jeszcze nie zainstalowany i też bym poprosił o podpowiedź.
    Transfer odczytałem z Mozilli.
    I jeszcze jedna sprawa. Komputer stacjonarny, od momentu zainstalowania modemu co parę sekund stęka (krótkie warknięcia) mi chyba HDD. Dlaczego?

• #20 12 Kwi 2012 16:53
    Foxtrott
    Warunkowo odblokowany

witoj napisał:
    Foxtrott napisał:
    ponieważ Play blokuje częstotliwości

Ja kto ? przecież odblokował @nemko programem TNI częstotliwość i to za Twoją poradą i od tego momentu modem działa z każdym programem z aero2.

Przepraszam ale tyczy się to aplikacji PLAY , gdzie nie masz wyboru - tylko w tym kontekście pisałem o tym , że blokuje = chcesz mieć większy wybór tego co robisz i jak się łączysz - łącz się za pomocą netinfo bądź MobilePartner.

• #21 13 Kwi 2012 07:54
    kamilgorski6
    Poziom 2  

Witam. Ja wczoraj kupiłem Huawei E3131 i wszystko pięknie działa więc polecam :D

• #22 13 Kwi 2012 14:42
    nemko
    Poziom 15  

Internet działa w miarę sprawnie (korzystam z oryginalnej aplikacji PLAYa), ale muszę ponownie poruszyć temat krótkich odgłosów (co ok 5sek) wydostających się z HDD. Odgłosy podobne pojawiają się jak przy instalacji lub deinstalacji programów, z tym że tylko kilka, a tu non stop.
    W menedżerze nie ma wykrzykników. Po odinstalowaniu sterowników i aplikacji PLAYa problem znika. Mam XP SP3.
    Co z tym fantem zrobić?

• #23 13 Kwi 2012 17:59
    witoj
    Poziom 28  

Jest to dysk albo stacja dyskietek ?

• #24 13 Kwi 2012 18:25
    nemko
    Poziom 15  

Chyba masz rację, raczej do odgłosy stacji dyskietek. Masz na to jakąś radę?

• #25 13 Kwi 2012 18:58
    jdanecki
    Poziom 22  

Pozbyć się oprogramowania Play Online i łączyć się za pomocą samego Windows, albo np. Top NetInfo.

• #26 13 Kwi 2012 19:07
    witoj
    Poziom 28  

nemko napisał:
    Masz na to jakąś radę?

W biosie wyłączyć jak nie potrzebujesz jej, włączyć zawsze można jak jest potrzebna.

• #27 13 Kwi 2012 20:05
    nemko
    Poziom 15  

witoj napisał:
    nemko napisał:
    Masz na to jakąś radę?

W biosie wyłączyć jak nie potrzebujesz jej, włączyć zawsze można jak jest potrzebna.

W biosie albo w ogóle odpiąć. Jak się czegoś od dawna nie używa, to i się zapomina :D
    Póki co pomogło kilkukrotne włożenie do napędu dyskietki. Ale dziwne że instalacja modemu miała na nią taki wpływ.

• #28 08 Maj 2012 11:36
    Adam_Rembak
    Poziom 10  

Wczoraj dowiedziałem się od konsultanta Playa, że ich modemy posiadają sim lock. Zatem albo zaczęli je zabezpieczać, albo jest informacyjny chaos.

Konkretnie mam na myśli

ten zestaw

, z którego modem chciałbym użyć do połączenia z Aero2. Czy ktoś potwierdza, że urządzenie z tego startera się nada?

• #29 08 Maj 2012 12:36
    witoj
    Poziom 28  

Nie mają sim locka chyba że od wczoraj zaczęli zakładać .

• #30 08 Maj 2012 12:51
    nemko
    Poziom 15  

Mam taki zestaw od niedawna i nie ma na nim simlocka. A konsultantów z Playa olej, są zwyczajnie niedoszkoleni, nie znają nawet połowy sieciowych regulaminów. Mówią co im ślina na język przyniesie.
    Do Aero2 musisz modem odblokować i będzie hulał.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty