Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atomic 5W SE po mojemu

maskota94 15 Kwi 2012 14:37 8182 10
  • Atomic 5W SE po mojemu

Witam. Chciałem przedstawić moją nową zabaweczkę.

Plan był prosty - przebudować Ax84P1 (kiedyś tu go dodawałem) na coś innego z większym kopem. Trafa lampy (dokupiłem tylko jedną do preampu) i chassis wziąłem z Ax'sa. Oczywiście nie obyło się bez problemów, ale o tym później, teraz specyfikacja:

-Trafo zasilające Tsl 30/T01 (jak je kupiłem, to było przewinięte na trochę wyższe napięcie, z czego wynikają inne rezystory w zasilaczu);
    -Trafo głośnikowe TG2,5,1,666;
    -Lampy 2x 6n2p, 1x 6p14p;
    -Moc około 5W.

Schemat "oryginalnego" Atomica troszkę zmodyfikowałem:
    -inne wartości potencjometrów w korektorze;
    -w katodzie drugiej połówki pierwszej lampy preampu został dodany kondensator 1uF;
    -wejścia low i high;
    -wyjście "liniowe" do wyprowadzenia sygnału do np. komputera.

Do obudowy dorobiłem przednią i tylną ściankę, których wcześniej nie było. Przednia jest wklejona na stałe, za to tylna jest przykręcona, aby można było wydobyć chassis w przyszłości.

Schemat:

Atomic 5W SE po mojemu

Zdjęcia (fotki wnętrza wstawię później, zresztą nie ma zbytnio, czym się tam zachwycać, najładniej nie jest).

Atomic 5W SE po mojemu Atomic 5W SE po mojemu Atomic 5W SE po mojemu Atomic 5W SE po mojemu

Fajne!
  • #2 15 Kwi 2012 15:25
    Ważka260196
    Poziom 11  

Moim zdaniem obudowa jest delikatnie mówiąc... słaba. Jeżeli autorowi to nie przeszkadza to ok, ale ja jestem estetą i coś takiego kłuje mnie w oczy. Co do środka się nie wypowiadam bo nie mam jak. :)

Zamieści kolega jakieś próbki dźwiękowe? Jestem ciekaw brzmienia.

Pozdrawiam,
    Ważka260196

• #3 15 Kwi 2012 17:01
    maskota94
    Poziom 15  

Jasne że zamieszczę tylko jak tu wrzucić muzykę? Czy może wysłać linka na np. wrzute.pl? (ja się dopiero uczę grać i nie mam najlepszego mikrofonu a głośnik to GD30)

Dodano po 4 [minuty]:

Chyba znalazłem (nie jest to max. gain)

• #4 15 Kwi 2012 20:55
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

Nie ma takiej lampy jak 6n14n. Jest albo 6Π14Π albo 6P14P. Jak sie coś robi na lampach to może warto sie tego nauczyć?

• #5 15 Kwi 2012 23:40
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Kiepski pomysł z brakiem master volume. Z założenia 5W służy do grania w domu, bez MV masz albo ciche brzmienie czyste albo za głośny przester.
    Za mały otwór w tylnej ściance - jakby nie było, we wzmacniaczu wydziela się kilkanaście watów ciepła, które warto odprowadzić.
    Fotek wnętrza brak, bo dalej panuje tam taki bardak, jaki pokazałeś na Triodzie czy jest jakiś inny powód?

• #6 16 Kwi 2012 06:26
    painlust

Schematem to ja bym raczej się nie sugerował, bo według niego to zasilacz nie ma prawa działać, a działa bo jakieś piski przecież nagrał. MV zapewne jest bo ilość potencjometrów zgadza się.

• #7 16 Kwi 2012 06:51
    maskota94
    Poziom 15  

thereminator napisał:
    Kiepski pomysł z brakiem master volume. Z założenia 5W służy do grania w domu, bez MV masz albo ciche brzmienie czyste albo za głośny przester.
    Za mały otwór w tylnej ściance - jakby nie było, we wzmacniaczu wydziela się kilkanaście watów ciepła, które warto odprowadzić.
    Fotek wnętrza brak, bo dalej panuje tam taki bardak, jaki pokazałeś na Triodzie czy jest jakiś inny powód?

Dobrze pan zauważył zapomniałem umieścić na schemacie MV ale oczywiście w wzmacniaczu on jest.

• #8 16 Kwi 2012 11:05
    painlust

Jeśli miałbyś pokazać środek w tym stanie co pokazałeś na triodzie, to proszę cię nie rób tego... zbierzesz tylko kilka stron batów słownych. I popraw ten nieszczęsny schemat bo jeszcze ktoś pomyśli, że można tak zrobić i to będzie działać...

• #9 16 Kwi 2012 18:45
    wojtq125
    Poziom 9  

Ja już kończę w swoim atomie składanie flaków. Jako niedoświadczony w obróbce aluminium trochę spaprałem sprawę z chassis (trochę pognieciona wyszła). Powodzenia z wykończeniem projektu. Zamiast samego wyjście liniowego mogłeś zrobić pętlę efektów projektu Marvela. Miałbyś pętlę i wyjście liniowe w jednym.

• #10 06 Maj 2012 20:54
    maskota94
    Poziom 15  

Obiecane zdjęcie bebechów (przed skróceniem przewodów)
    Atomic 5W SE po mojemu

• #11 24 Maj 2012 19:58
    Kristof-72
    Poziom 13  

Fajny pomysł z drewnianą obudową. Tylko materiał mogłeś wybrać trochę lepszy. Zawsze można kupić okleinę jakąś egzotyczną i okleić nie jest droga na "alledrogo" . Przy tak małych powierzchniach można się pokusić o klejenie na żelazko np. klejem wikol. Można nawet się pokusić o wykonanie obłości krawędzi. Jak kleić okleinę ma podłoże które posiada łuk?. W skrócie tylko opiszę bo jest to proces który wymaga trochę staranności oraz manualnych zdolności przy łączeniu krawędzi ( w narożnikach). Wykonuje się pasek z mocnego płótna potem nabija się go mocno piaskiem. Tak wykonany pasek wkłada się pomiędzy okleinę a element ściskający. Wszystko wtedy ładnie dolega na radiusie łuku. Tę część jednak trzeba wykonać klejem kontaktowym który dobrze "złapie" i na zimno polecam Soudal-a. Przy odrobinie staranności można wykonać podobne cudo.

Atomic 5W SE po mojemu

Dla wprawnej ręki wystarczy tarnik i pilnik plus ewentualnie kawałek drewnianej listwy wykończeniowej o dobranym łuku. Naklejasz na łuk papier i "wiśta wio łatwo powiedzieć" Tylko papier sobie kup ten trochę droższy czyt. płótno na podłożu a nie papier z hipermarkietu za 2zł wielkości 2 m2 (czytaj papier) bo się wszystko rozleci i się urwie zanim cię zacznie ręka boleć od szlifowania. Extremalnie frezarka z frezem o odpowiednim "R" a materiałem wejściowym może być i MDF. Chyba że zamiar docelowy to tolex lub skay wtedy to zmienia postać rzeczy. Nie czepiam się już rzeczy stricte technicznych ale wizualnie przynajmniej się przyłóż ( jest takie coś jak kit do drewna zaszpachluj przynajmniej te szpary na łączeniach) i zrób to jak trzeba bo jak dla mnie poleciałeś stary po najmniejszej linii oporu i nie tłumacz się brakiem zaplecza narzędziowego bo to można zrobić bez tego tylko jest trochę trudniej ( czyt. więcej wiśta wio). Sorry za tyle edycji postu z mojej strony ale pisałem to na spontana.

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

Powiedz sam czy to ci wizualnie nie przeszkadza:
    Co to ma być ?

Atomic 5W SE po mojemu Atomic 5W SE po mojemu

Przy zastosowaniu skay-u czy tolexu ewentualne wady w jakimś stopniu zostaną skorygowane ale nie do końca. Jak widać na zdjęciach wszystko wchodzi prawie na ciasno. Teraz sobie wyobraź że doklejasz coś co ma np 1mm grubości. Na każdym wymiarze czytaj H x V dostajesz "nadwyższki" za chiny ludowe bez korecjii tego tam nie włożysz. Nawet na etapie projektowania samej obudowy takie rzeczy trzeba zawsze uwzględnić te +/-. Wogóle to się dziwię. Mnie osobiście byłoby wstyd takie coś pokazać naprawdę. Praca autora zasadniczo mówi coś o nim samym. Wiem że to DIY ale nie można tego jakoś schludnie obciąć nawet ręcznie. Boże widzisz i nie grzmisz. Zabaweczka to raczej nie tylko coś co musisz dokończyć. Reklama w stylu kup sobie wyrzynarkę i zostań bohaterem w swoim domu to tylko fikcja. Niestety !!!!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme