Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Otwieram punkt ksero, nie wiem co kupić. KSEROKOPIARKI

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Bazar i Co kupić? -> Otwieram punkt ksero, nie wiem co kupić. KSEROKOPIARKI
Autor
Wiadomość
japan123
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: dasdad

Post#1 Post autora tematu 15 Kwi 2012 15:58   

Otwieram punkt ksero, nie wiem co kupić. KSEROKOPIARKI

Witam!
W niedalekiej przyszłości będę otwierał punkt ksero. Chciałbym nabyć dwie kserokopiarki. Jedna do ciągłego użytku, musi być wydajniejsza, druga zaś będzie alternatywna, w razie np. awarii pierwszej. W okolicy będę miał konkurencję, więc chciałbym też aby moje kserokopiarki były wystarczająco ekonomiczne, co pozwoli mi na tańsze wydruki i kserowanie (kolorowe jak i czarno-białe). Konkurencja kseruje za ok. 10 gr, a druk mają w cenie 20gr/stronę a4. Potrzebuję więc kupić sprzęt wydajny i tani w eksploatacji. Czy mógłby mi ktoś pomóc w wyborze sprzętu?? :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Kwi 2012 15:58   

Powrót do góry

ABLublin
Specjalista - kserokopiarki

Miasto: Lublin _ _ _ _ _ _ _ 601 918-370

Post#2 15 Kwi 2012 17:40   

Re: Otwieram punkt ksero, nie wiem co kupić. KSEROKOPIARKI

Canon iR8070 z wydrukiem B/W i kolorowa Konica Bizhub C450
Powrót do góry

japan123
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 15 Kwi 2012 23:44   

A zapomniałem dodać, że najlepiej by było, gdybym na dwie kserokopiarki przeznaczył do 14-16 tys. Czy ma ktoś może inne propozycje?? Ważne jest również to, aby sprzęt nie ulegał zbyt często awarii, żeby był solidny.
Powrót do góry

copyman

Post#4 16 Kwi 2012 00:04   

Richo Aficio 1060/1075 , 2060/2075 i do tego Aficio 2045/3045 jako zapasową. Kolor spokojnie Bizhub C250 albo jak kolega ABLublin sugerował Bizhub C450

C.
Powrót do góry

kbserwis
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Poznań

Post#5 16 Kwi 2012 10:20   

Konica- Minolta bizhub 600 a kolor Konica- Minolta buzhub c352 z fiera.
Powrót do góry

japan123
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 16 Kwi 2012 13:39   

Dzięki wielkie za propozycje.
Richo Aficio 1060/1075, czy Minolta bizhub 600 może Canon iR8070 ?? To byłyby kserokopiarki pierwszorzędne, ale którą z nich wybrać?? Najlepszą popularnością cieszy się chyba bizhub 600.
Wie ktoś może czy warto inwestować Konica Minolta Bizhub C550????? Jest to nowsza kserokopiarka i droższa, dlatego nie wiem czy jest sens przepłacać. Słyszałem też, że kserokopiarki kyocera są niezawodne i ekonomiczne. Jednak nikt nie wziął ich pod uwagę, dlaczego??
Sprzęt alternatywny byłby w porządku zarówno c250, c352 c450. Jest tańszy i cieszy się dobrą opinią.
Mam mętlik w głowie, czytam już pół dnia na temat tych kserokopiarek. Gdybym jednak chciał przeznaczyć od 10-13 tys. na ksero, to czy kupiłbym coś dużo lepszego niż, te wymienione jako priorytetowe??
Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
Powrót do góry

micchal26
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 17 Kwi 2012 22:27   

Ja zainwestowałbym w develop ineo +220 mniejsza prędkość jednak jakość ,koszt eksploatacji i NOWE . Co do koloru odradzam kupno używki bo większość materiałów będzie do wymiany .(wskazania zużycia będą takie jak chce zobaczyć klient jednak życie powie że jest inaczej)
Co do mono koloru to chyba ukłoniłbym się w 600 kup coś z tej "rodziny" jednak wiedz że ta maszyna nie lubi "zamienników" a na oryginałach jest niezawodna i materiały wytrzymują dwa razy tyle co przewiduje producent więc naprawde nie opłaca się kombinować bo to się mści w tej maszynie
pozdrawiam
Powrót do góry

japan123
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 18 Kwi 2012 16:58   

Wybiorę chyba Konica- Minolta bizhub 600 oraz 250. Jeszcze mam pytanie odnośnie HP 9050 MFP . Poleca mi ją kolega. Twierdzi, że jest tańsza w eksploatacji niż bizhub 600. Wspominał, że jak coś się popsuje w bizhub 600 to koszty naprawy są bardzo duże (cokolwiek to znaczy) a w HP śmiesznie niskie. Czy ktoś coś wie na temat tego modelu HP?? Za tą drukarką przemawia jeszcze dużo niższa cena.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2012 16:58   

Powrót do góry

guner
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łódź

Post#9 18 Kwi 2012 18:10   

Zobacz ile punktów ksero pracuje na BIZHUBIE 600 a ile na HP? Ta perwsza maszyna nie jest wcale jakość droga w eksploatacji. Deweloper na 250 tys, bęben na 500 tys. Tonery relatywnie tanie. Przelicz sobie to na kopie. Jak chodzi o koszty eksploatacji to ty sprawdź dobrze maszynę kolorową bo później serwis może Cie drogo kosztować.Tam niestety materiały są bardzo drogie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2012 18:10   

Powrót do góry

japan123
Poziom 6
Poziom 6

Post#10 Post autora tematu 23 Kwi 2012 15:06   

Hp 9050 ma bęben razem z tonerem i można używać zamienniki. Sam zamiennik jest w podobnej cenie co oryginalny toner w bizhub 600. Jednak w Bizhub 600 osobno są jeszcze bębny i developery co zwiększa cenę eksploatacji?? zgadza się??
Powrót do góry

Kserokop
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Białystok

Post#11 24 Kwi 2012 10:17   

Ogólnie wszystko można policzyć. Liczysz bęben, utrwalanie, toner i developer jeśli jest i masz cenę kopii orientacyjną bo nie jest tajemnicą na ile wszystkiego wystarcza. U mnie maszynki czarno-białe mają koszt kopii ok 1,5 grosza przy własnym serwisie.
Powrót do góry

japan123
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 Post autora tematu 24 Kwi 2012 10:43   

Na czym pracujesz? Ile wychodzi Ci za kolorową stronę?
Powrót do góry

Kserokop
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Białystok

Post#13 24 Kwi 2012 19:36   

Różnie od gp 405 do ir8070 canona. Z kolorem to bardzo względna opinia bo zależy ile koloru itp. ale myślę, że bizub c450 lub c250 byłby dobrym rozwiązaniem dzięki rozsądne cenie zakupu i kopii potem.
Jeszcze ważną kwestią jest dostępność dobrego serwisu w okolicy bo rozumiem, że zdajesz się na serwis zewnętrzny.
Powrót do góry

NEWPRINT
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Z Nalenyru

Post#14 24 Kwi 2012 22:16   

czarno biała to np bizhub 500 a kolor polecam bardziej maszyny z generacji c203/c253/c353 ta seria jest zdecydowanie lepsza niż maszyny c350/c450 c250/c252 itd, mniej awaryjna lepsza jakosc wydrukow, zamienniki tonerow juz są dobrej jakości. robie wszystkie te maszyny i polecam bardzo mała awaryjnosc.

jesli chodzi o ten bizhub 500 maszyna stara ale daje rade wytrzymuje ogromne naklady, tania w zakupie i tania w eksploatcji. jak kupisz maszyne w dobrym stanie to niepredko bedziesz wzywac serwis:) ewentualnie lepsza jest np bizhub 361 itd jest to nowsza generacja z rozwiazanymi problemami starszych wersji ale obawiam sie ze ich cena bedzie wyzsza bo malo kto sie pozbywa takich dobrych maszynek
Powrót do góry

neroxek
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#15 17 Maj 2012 23:32   

Ja ze swojej strony zaproponował bym jednak urządzenia marki ricoh (infotec, gestetner itp) posiadam 2 punkty xero w których mam maszynki tego producenta
Z wysoko nakładowych to serie 2105 (105kopii/min) bardzo dobrze działa na zamiennikach bębna(250zł na 350 tyś), oraz pieca (wałek teflonowy oraz dociskowy gumowy).
Tani developer w okolicach 150zł na 350tyś.

Posiadam tkaże Ricochy 1075 (75kopii/min) podobnie jak wyżej dobrze działa na zamiennikach tylko developer jest droższy bo okolice 300zł. No i maszyny te nie lubią zamiennego toneru- zaczynają sypać niestety.

Grunt to konserwacja tych sprzętów co 100-150tyś kopii
Plus dla tych maszyn to bardzo często występujące bogate opcje w sorterach.
Zszywanie i dziurkacz to norma , a bardzo częto także broszurownica.
Przydatne zabawki bo ostatnio nie musiałem sam dziurkować 5 tyś stron :)

W Konice za wszystko tżeba było słono płacić więc ciężej o takie bajery
W 600 podobno są problemy z uszczelniaczami developera który się później po całej maszynie rozsypuje.

Kolorowe to tak jak koledzy pisali seria c353 czy troszke starsza c352 jest ok na początek

Acha nie ma sensu bawić się w urządzenia typu ricoh 1045 - są bardzo wolne w przetwarzaniu plików pdf które czasem są rozpakowywane do druku nawet po 500mb. Po prostu stare oprogramowanie i procesor:/
Powrót do góry

guner
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łódź

Post#16 20 Maj 2012 13:19   

neroxek napisał:

W 600 podobno są problemy z uszczelniaczami developera który się później po całej maszynie rozsypuje.

:/

Akurat KM BH 600 ma poprawiony deweloping. Problem o którym piszesz miały maszyny 7272 lub 7165. Tam przez złe bushingi faktycznie uszkadzały się dewelopingi (ale całe maszyny się nie rozsypywały)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Maj 2012 13:19   

Powrót do góry

lokocool
Poziom 2
Poziom 2

Post#17 01 Cze 2012 05:59   

Zdecydowanie Xerox.
Maszyny proste w obsłudze, tanie w użytkowaniu, i trwałe.
Prorównajcie sobie wydruki z jakijkolwiek minolty a np. z Xeroxa seri wc 75xx.
Nie mówiąc już o urządzeniach czarno-białych. Widziałem maszynki które miały po 2-3mln kopii i nadal działają bez zarzutu...
Powrót do góry

Miszogun
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Katowice

Post#18 04 Cze 2012 09:55   

Kolejny naiwny któremu się zdaje że ceną wykosi konkurencję. A prawda jest taka że przez takich jak ty wszyscy uprawiamy dziadostwo. W górę idzie eksploatacja, podatki, prąd, czynsz, a ty powyżej 2o groszy nie podskoczysz bo jakiś pajac robi za szczyptę soli i nazywa to konlurencją. Policz sobie ile tych kopii po 20gr musisz stuknąć żeby - nie licząc eksploatacji - zwrócić sobie te 15tys któe planujesz wydać Policz to sobie i idź sprzedawać pieczarki. Bo to co się dzieje na rynku poligrafii to już nie jest konkurencja - to wzajemna wojna oblężnicza z jednym założeniem - wziąść przeciwnika głodem. Nie bój nic - twoja konkurencja też obniży ceny. W najlepszym wypadku obaj będziecie jedli chleb z margaryną. A jak on będzie bardziej wytrzymały - a raczej będzie - to postawisz sobie te maszynki w mieszkaniu i będziesz robił dla rodziny i znajomych. Bo możesz nawet robić po 1 groszu ale przyjdzie czas że ZUS i administrator lokalu przyjdą po swoje. A wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Powrót do góry

01_cezi
Poziom 14
Poziom 14

Post#19 04 Cze 2012 18:08   

Poniekąd kolega Miszogun ma racje ale.... Nie oczekuj obiektywizmu od kogoś kto sprzedaje maszyny i ma z tego kasę. Nie dziw się takim odpowiedziom bo albo będziesz robić tanio albo dobrze.
Jak tanio to polecam kolorowe kredki a jak dobrze to .....
Aby jednak uzyskać pomoc sam musisz być fair a kim jesteś i skąd jesteś to wielka tajemnica.
Taki post powoduje tylko zamieszanie i przebijanie przez kolegów jaka to marka jest naj.... a przecież każda jest dobr
Powrót do góry

gasior
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań/Newport

Post#20 04 Cze 2012 22:30   

Tutaj chyba sprawdza sie stara zasada - jak chcesz kupic sprzet tani i dobry to kup dwa: jeden tani, drugi dobry :)
Powrót do góry

misiekd15
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: kraków

Post#21 04 Paź 2012 09:12   

ja na punkt ksero wsadził bym HP 9065 , jest to połączenie kontrolera druku HP z konstrukcją (czyli bebechami) KM 7165 , czyli reasumując za małe pieniądze można mieć maszynkę tanią w obsłudze i do tego szybki wydruk (PDF) o wiele szybszy niż w bizhub 600 . Co do koloru to raczej c250 c252 przy niewielkich nakładach , c203 miły problem z laserami
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Bazar i Co kupić? -> Otwieram punkt ksero, nie wiem co kupić. KSEROKOPIARKI
Strona 1 z 1