X

Passat b5 fl 2001 skrzynia szarpie

15 Apr 2012 20:57 PApawel2306
  • #1 15 Apr 2012 20:57
    pawel2306
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam mam taki problem ze swoim paskiem Nie dawno zakupionym wymieniłem olej i szarpie mi na postoju przy przełączeniu z P na D i z P na R w trasie zmienia biegi płynnie nie mam pojęcia co się stało pomocy
  • #2 15 Apr 2012 21:39
    polonez15
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    A jaka skrzynia? Jak wymieniony olej? Nie ma tu jasnowidzów. Dynamicznie, statycznie?? Jakieś dane z VAGa??
  • #3 15 Apr 2012 22:21
    marekggg
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    W każdej automatycznej skrzyni jest też ważny właściwy poziom oleju -sprawdz czy jest ok.
  • #4 16 Apr 2012 18:22
    pawel2306
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Autko to VW Passat 2002 b5 fl skrzynia tip tronik. olej dolewałem na zapalonym aucie wlałem około 4 litry razem i jak zaczynało sie wylewać to zakręciłem korek. wyczytałem tez ze powinienem wlewać na "d" a ja wlewałem na "P" może jakbym wlewał na "d" weszło by więcej? miska była ściągana bo ciekło mi z niej co okazało sie była przy tarta i musiałem ja pospawać. w jaki sposób sprawdza sie olej w skrzyni? wiem ze nie mam tam bagnetu.

3.1.13 - Popraw pisownię w swoich postach, lub temat trafi do kosza. [MS]

Dodano po 1 [godziny]:

Dodam ze odkąd zaczeła szarpać tylko na postoju przy zmianie, włączyło sie asr pomarańczowe kółko z trójkątem w środku i wcale nie gaśnie . Vaga nie wykrywa błędu jedyny jaki był to w skrzyni i silniku... nie pamiętam dokładnie numeru ale mechanik powiedział ze to regulator napięcia na alternatorze. Wymieniłem i błąd dalej wyskakiwał,wiec powiedział ze problem może być w komputerze obecnie jestem w Niemczech auto jest u mechanika w Polsce wymieniam szklanki bo trochę klekotały dodam ze rano mi kopcił mechanik stwierdził że potrzebny zestaw naprawczy do pompowtryskiwaczy. W środę będzie gotowy wiec zadzwonię i zapytam jakie dokładnie błędy łapie.
  • #5 16 Apr 2012 22:42
    marekggg
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Z tego co piszesz to trzeba jeszcze raz skontrolować poziom .Nie wspomniałeś czy po tym spawaniu /filtr wymieniony i uszczelka?/ . Trzeba też po wlaniu przy zgaszonym silniku przełanczać po wszystkich pozycjach P N D a póżniej przy zapalonym silniku. Jaką masz skrzynie ?napisz -jak pytał kolega powyżej sprawdz po nr.
    Temperatura pomiaru to +- 40 oC ,silnik lekko ciepły ale napisz w środe jakie ma błędy. Spokojnie będzie dobrze.
  • #6 17 Apr 2012 17:42
    pawel2306
    Level 7  
    Uszczelkę założyłem nową filtr też. Powiadomiłem mechanika aby sprawdził poziom oleju jutro powinienem wiedzieć czy jest za mało ale wydaje mi się ze za mało. 4 tygodnie temu robiłem wymianę oleju filtra i uszczelki. Po powrocie z Niemiec zauważyłem że szarpie na postoju wiec pojechałem do kolegi okazało się ze miska uszkodzona (poprzedni mechanik wiem ze mi ją prostował widocznie uszkodził) więc zdemontowałem zaspawaliśmy i zalaliśmy olejem ale nie tak jak pan opisuje. Na wyłączonym weszło około 2 litry potem włączyliśmy silnik ustawiłem na P i dolewałem dopóki nie zaczęło się wylewać, i wtedy zakręciłem korek wlewu i to wszystko. I od tamtej pory tak szarpało. skrzynia nie mam pojęcia jaka tam jest nie znam symbolu jutro się dowiem.
  • #7 17 Apr 2012 22:02
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Moja propozycja to podłączyć porządny sprzęt i odpytać silnik i skrzynię na obecność błędów.I zmienić mechanika-bo ten nie ogarnia prostych rzeczy.
  • #8 17 Apr 2012 22:09
    polonez15
    Level 32  
    Helpful post? (+1)
    No ale np. zbyt małego poziomu oleju to nie zczyta niczym...
  • #9 17 Apr 2012 22:18
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    T5 wrote:
    bo ten nie ogarnia prostych rzeczy
  • #10 03 May 2012 17:39
    pawel2306
    Level 7  
    Witam nie dawno odebrałem autko od mechanika skrzynia już jest ok. wymieniłem ponownie olej tak doradził pan od skrzyń stwierdził że muszą być jakieś syfy w skrzyni a dokładnie na zaworach itd... a wiec działa. Ale mam kolejny problem, wymieniłem gumki na pompo wtryskach i nic nie pomogło autko jak postoi więcej niż 10 godzin jak odpalam np. Rano to strasznie kopci na biało i po minucie już jest ok tak jakby przez noc do Baniaków nalało się ropy i ta ropa się nie spala i kopci. Mechanik stwierdził ze zestaw naprawczy powinien pomóc ale niestety nie pomogło mam nadzieje że to nic poważnego bo takie nowe pompo wtryski trochę kosztują proszę o pomoc Pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products