Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy oplaca sie kupic teraz taki uzywany telewizor kineskopowy

16 Kwi 2012 11:28 3563 14
  • #1 16 Kwi 2012 11:28
    1188156
    Usunięty  
  • #2 16 Kwi 2012 11:52
    ciuqu
    Poziom 33  

Witam

Patrząc na ceny sprzętu który wybrałeś to opłaca się na pewno.
    Jeżeli będzie służył Ci do DVD i Polsatu to cyfryzacja ci nie grozi. Po prostu nie będziesz nic oglądał z anteny naziemnej i tyle.

"z tego co slyszalem to kineskopowe maja lepszy obraz niz lcd... "

I tu dobrze słyszałeś, dobry kineskopowiec gra 1000% lepiej od większości badziewia za 999zł z promocji. Za dobry obraz LCD czy LED trzeba zapłacić grubo ponad 2000zł
    Oczywiście na sklepowych półkach wszystko gra pięknie, cudowne kolory itp. jednak jest to wszystko magia oświetlenia i bardzo dobrego źródła obrazu.
    Po zakupie takiego sprzętu i zainstalowaniu w domu obraz jest paskudny zwłaszcza przy starych filmach nie nasyconych zbytnio kolorami, a obraz z naziemnej analogowej telewizji to po prostu porażka (na kineskopie wygląda dużo lepiej)

Sam kupiłem Quintrixa 32cale 100HZ gra już 4 lata i obraz jest piękny.
    Niestety o HD musisz zapomnieć jedyną różnicą na kineskopie to w HD obraz jest bardziej ostry.

Najlepiej kup coś co w czasach swojej świetności leżało na górnej półce
    100HZ przede wszystkim i mile widziane wszystkie gadżety poprawy obrazu
    ekspansja czerni, pixel plus itp.

Przede wszystkim przy zakupie zwróć uwagę na jakość obrazu, przebarwienia, geometrię, kontrast itp, możesz nagrać na płytę kilka obrazków typu jednokolorowy ekran, siatka (poszukaj w google) i przy zakupie obejrzeć jak to wygląda.

Pozdrawiam

• #4 16 Kwi 2012 12:45
    Trabi
    Poziom 36  

Jak już, to interesuj się tylko formatem 16:9. "Kwadratowe" wychodzą z użycia.
    Ja mam 16:9 Panasonic'a 28", model 'W28D4F', kineskopowego (inny niż pod podanymi adresami) i nie narzekam. Oprócz jednej awarii nic nie nawala poza tym. A pracuje po kilka godzin codziennie.

• #5 16 Kwi 2012 22:34
    Kpc21
    Poziom 22  

16:9 nie tyle dlatego, że 4:3 wychodzą z użycia, co dlatego, że w formacie 16:9 jest już nadawana większość programów i na 4:3 będziesz mieć prawie przez cały czas czarne poziome pasy.

• #6 16 Kwi 2012 23:01
    rangiz
    Poziom 15  

Ważnym pytaniem też jest jakie źródło sygnału? Jeśli będzie dekoder/multiroom Polsatu to nie ma problemu i cyfryzacja Cię nie dotyczy.
    Poza tym MUSI BYĆ 100Hz, format 16:9 no i więcej niż 200zł bym nie dał.

PS. Panasonic srebrny 100hz z tych serii które były dość duże objętościowo z tyłu - UWAGA! Prawie każda seria buczy w nocy i niesamowicie denerwuje, miałem z tym przeprawę jak kosztował z 15x tyle i oczywiście efekt żaden - żenada!

• #7 16 Kwi 2012 23:06
    Kpc21
    Poziom 22  

Jak w przyszłości będziesz chciał korzystać z TV naziemnej, będziesz musiał kupić tuner za jakieś 150 zł. Co i tak wyjdzie taniej niż kupno nowego telewizora.

• #8 17 Kwi 2012 01:32
    jacwie5
    Poziom 13  

Z wyżej wymienionych polecić mogę Panasonica TX-32PM11P, a jeśli udało by Ci się zdobyć, to serie PX np. TX-32PX1OP, TX-32PX15P, a najbardziej TX-32PX20P, nie polecam natomiast serii PS.

• #9 18 Kwi 2012 16:31
    MediaSklep_pl
    Poziom 10  

Witam na forum. Jeżeli chodzi o wybór TV to zastanowiłbym się także nad marką Samsung,ponieważ Panasonic jest zwyczajnie droższy,a parametrami poszczególne modele w niczym nie odstają.

• #10 18 Kwi 2012 22:52
    Trabi
    Poziom 36  

Nie masz ŻADNEJ pewności jak długo i czy długo Ci pochodzi. Kupowanie z drugiej ręki to zawsze ryzyko, bo sprzedający nigdy nie powie Ci co z nim jest, jak był użytkowany, ile godzin dziennie pracował itp; zawsze będzie zachwalał jaki to on jest super i w ogóle cacy.
    Dawno temu sam kupłem używanego Grundiga 29". Kineskop padł po 3 miesiącach. 200zł w plecy. Teraz mam używanego przez wiele lat przez inną osobę, ale znałem ten TV od zakupu nówki ze sklepu (sam go zresztą wiozłem z MM) i wiedziałem co z nim było, jak był użytkowany itp. Miał awarię, więc cały TV dostałem za free, naprawa to jakieś 120zł więc za 120zł mam fajny TV który idzie mi już parę lat bez szwanku. Ale..... wiedziałem jak był używany itp. Dlatego go wziąłem i naprawiłem.

• #11 18 Kwi 2012 23:08
    Kpc21
    Poziom 22  

Tyle że w takiej cenie raczej nie ma szans na nowy telewizor.

• #12 18 Kwi 2012 23:21
    2000070
    Usunięty  
  • #14 19 Kwi 2012 12:56
    Trabi
    Poziom 36  

Hmm....

tamten sprzedawca napisał:
    ...Leżak magazynowy
    TV posiada ryski, otarcia spowodowane złym magazynowaniem...

"Leżak" to raczej nieodpakowany towar w oryginalnym opakowaniu, który przeleżał w magazynie kupę czasu i nie został sprzedany, więc skąd te "ryski i otarcia" na obudowie? Taki z niego "leżak" jak ze mnie kaktus :D

• #15 19 Kwi 2012 21:14
    Pablo1964
    Moderator

Widzę, że Kolega strzelec007/tomasssz007 sam sobie odpowiada. Nieładnie, jeszcze zmieniać treść postu w celu zatarcia śladów.
    3.1.2-3.1.3. Zabronione jest rejestracja/korzystanie z więcej niż jednego loginu lub udostępnianie danych umożliwiających korzystanie z loginu Użytkownika osobom trzecim.

Do czasu wyjaśnienia sprawy zamykam temat.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme