Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

nokia N8. Nic nie wyświetla , wibruję

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Początkujący -> nokia N8. Nic nie wyświetla , wibruję
Autor
Wiadomość
Yuudai
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Gdańsk

Post#1 Post autora tematu 17 Kwi 2012 16:30   

Witam. Otrzymałem dziś nokię N8 (chcę ją zrobić dla siebie) Wyrwałem za małe pieniążki . Od razu mówię , że nie znam jej pochodzenia itp. Wiem tylko , że jest oryginalna z salonu orange (potwierdza imei)
Do rzeczy. Więc tak telefon otrzymałem i 1 co podłączyłem go całego do ładowarki , koło portu pojawiła się migająca dioda ! . Telefon nic nie ruszał . Włożyłem swoją baterię od noki E52 jakoś weszła :) ( + i - tak samo , troszkę większa ) i tak ! telefon zabrzęczał ale nic się nie pojawiło , 0 reakcji poza tym . TELEFON ma pęknięty wyświetlacz na 100% w paru miejscach . Więc zabrałem się za rozkręcanie . Rozkręciłem wszystko i zauważyłem 1 nie pokojącą rzecz . Mianowicie zauważyłem jakby klej na obudowie i wejściu od dotyku.
Drugą rzeczą która mnie zastanawia jest cyna na masie (która zresztą wokół troszkę jest odbarwiona , może to normalne) .
+ jeszcze lekka rdza na osłonkach co może świadczyć , że telefonik miał kontakt z cieczą .
W telefonia dokonałem pomiarów przy baterii BP-4L z nokii e52 ( napięcie 3.78 V)
Chciałbym jeszcze dodać coś na temat aparatu . Zauważyłem , że jest normalnie wyciągalny natomiast jest troche zagnieciony (jakby uderzony ) na obudowię również widzę wgniocik . Miejsce w którym "siedzi" aparat ma odlutowane wookół 2 złącza małe (odstają od cyny) z tego co zauważyłem .
Prosiłbym o ocenę możliwości zrobienia tego telefonu . Zastanawiam się nad wymianą wyświetlacza bo jest zbity cały ale nie musi być koniecznie on i właśnie nie wiem.
++ Posiadam wanienkę ultradźwiękową oraz cleansera IPA oraz benzynę ekstrakcyjną. Telefonu nie myłem bo nie wiem czy to będzie konieczne (może starczy wymienić wyświetlacz) . WSZYSTKIE luty wyglądają wmiarę dobrze.
Z góry dzięki za odpowiedź
Mogę wysyłać więcej zdjęć i możecie dorazdzać.
W temacie już trochę się obryłem.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

Proszę poprawić.

mod.fischer8

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2012 16:30   

Powrót do góry

grubas
Poziom 24
Poziom 24

Post#2 17 Kwi 2012 16:39   

Re: nokia N8. Nic nie wyświetla , wibruję

Moim zdaniem jest to złom.
Powrót do góry

Yuudai
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 17 Kwi 2012 16:46   

Myślisz , że nic nie da rady z tego zrobić ? Kompletne 0 ?
Mimo , że wibruje i miga z boku dioda ?
Może spróbuję podłączyć kabel od Tv do niego ? Kiedyś tak robiłem z 5800 w której nie działał wyświetlacz po zalaniu . Na TV było wszystko ok.
Powrót do góry

jayu0
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Gryfów Śląski

Post#4 17 Kwi 2012 17:02   

Gdybyś miał sprzęt serwisowy do hw/sw to mozna sie pobawić dla własnej satysfakcji, doświadczenia, ale w tym wypadku to nawet na dawce cieżko ją przeznaczyć :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2012 17:02   

Powrót do góry

Yuudai
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 17 Kwi 2012 17:04   

A co z napieciami na 4 zdjęciu ? Nie ma nikt pojęcia ile powinno wychodzić .
Luty przy elementach nie wyglądają źle , nawet dobrze wręcz .
+ udało mi się zmierzyć napięcie na wtyku od wyświetlacza na płytce ( 2.50 V na krancowym od lewej z dołu płytki patrząc oraz z prawej na dole ) na wejściu od dotyku z paru pomiarów największy miał nieco ponad 3.5 V
Może ktos wie jak to powinno być ?

Chciałbym dodać ze zostawiłem telefon na oryginalnej bateri pod ładowarką i po chwili usłyszałem charakterystyczne dla nokii pęknięcie ( ładowania ) po wyłożeniu sim rownież piknęło . Może opłaca się zainstalować nowy wyświetlacz ?
Zauważyłem ze stary ma naderwana taśmę
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2012 17:04   

Powrót do góry

tele_sim
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mazowsze

Post#6 17 Kwi 2012 20:12   

Ja na twoim miejscu podszedłbym do jakiegos komisu i może ktos by wstawił Ci wyświetlacz i byś zobaczył. Widać że telefon był naprawiany ( czy po zalaniu, czy ogólnie ale widać że ktoś ostro grzebał- cyna przy klawiszu blokady) Skoro tanio kupiłeś to wstaw lcd najwyżej później odsprzedaż czy coś :)
Powrót do góry

Yuudai
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 17 Kwi 2012 20:24   

Wiem , że było ostro grzebane . Dostałem go za stówkę co raczej nie jest aż tak wygórowaną ceną : ) . Ile mogą chcieć w komisie za sprawdzenie takiego wyświetlacza ?
Jutro będę miał oryginalny kabel TV do noki , Nie lepiej poczekać aby sprawdzić co na to nokia jak ją podepnę pod TV ? Kiedyś mi się udało zalaną sprawdzić przez taki kabel.
Powrót do góry

jayu0
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Gryfów Śląski

Post#8 17 Kwi 2012 21:40   

Najlepiej to kąpiel w ultradźwiękach, małe grzanie, na diagnostyke pod któryś z boxów ;)
To tak na początek by ogarnąć z czym mamy doczynienia :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2012 21:40   

Powrót do góry

Pocieszny
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Nowy Sącz / Kraków

Post#9 18 Kwi 2012 14:48   

Po zdjęciach widać, że korozja wżarła się już w płytę (plamy w laminacie koło elementów). To nie wróży niczego dobrego.
Powrót do góry

Yuudai
Poziom 6
Poziom 6

Post#10 Post autora tematu 18 Kwi 2012 17:48   

A więc tak : Dziś pofatygowałem się i poszedłem do komisu gsm gdzie dokonałem zakupu przejściówki na HDMI za 5zł :)
Podłączyłem telefonik do hdmi następnie dokonałem podłączenia i do Usb w komputerze po czym włączyłem telefon (zawibrował) i moim oczom ukazał się taki oto obraz :
Po chwili :
I w tym momencie moja praca się kończy gdyż nie mam dotyku i nie wiem w jaki sposób go włączyć. Co o tym sądzicie ? Wnosi to coś do sprawy ?
+ dodatek . Chwilkę się pobawiłem i uzyskałem takie oto coś :) :
Gra warta świeczki ?
Powrót do góry

l2afal
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#11 20 Kwi 2012 09:31   

Witam spróbuj podpiąć ładowarkę na micro usb.Wyczyść dotyk z kleju , zaklej taśmą ten kwadracik i elementy pod nim na taśmę idącej od dotyku.I przy okazji sprawdź czy styki na baterii nie są zbyt luźne.

Dodano po 1 [minuty]:

No i oczywiście wyświetlacz tez by się przydał
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Początkujący -> nokia N8. Nic nie wyświetla , wibruję
Strona 1 z 1