Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Software -> Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.
Author
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post from the author of the topic 17 Apr 2012 20:27   

Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.

Witam,
Będę starał się napisać w miare jasno, gdyz problem jest bardzo dziwny.

Mam sluchawki Creative Fata1ity Gaming. W jednej sluchawce jest wejscie na mikrofon (jack) gdyz jest on doczepiany. Karta dzwiekowa Realtek HD Audio, Windows 7. Do komputera mam rowniez podlaczone glosniki, wiec w tym samym momencie moge sluchac na sluchawkach jak i na glosnikach. Gdy podlacze mikrofon do sluchawek i zadzwonie do kolegi na Skype, on mnie nie slyszy. Gdy wlacze glosniki, wejde np. na google translate i karze przegladarce przeczytac jakis napis, to kolega to uslyszy lecz mojego dalej glosu nie. Troche juz o tym czytalem i niektorzy pisali, ze wystarczy wylaczyc miks stereo - mam go wylaczonego . Najciekawsze jest to, ze gdy odlacze mikrofon od sluchawek i podlacze go bezposrednio do tylu komputera to wszystko ladnie dziala. Jest to dla mnie dziwne, bo na poczatku pomyslalem, ze zepsul się Jack, ale gdy zobaczylem z tą akcja na translate google to juz mnie calkowicie zatkalo. Nie mam pojecia jaka moze byc tego przyczyna.

Bede wdzieczny za pomoc Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 17 Apr 2012 20:27   

Back to top

sosarek
Poziom 25
Poziom 25

Post#2 17 Apr 2012 20:55   

Re: Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.

Domyślam się że korzystasz z głośników 5.1, a na płycie głównej masz kartę obsługującą tylko ten standard. Wyjaśnij w jaki sposób teraz masz podłączony kabel mikrofonu do karty dźwiękowej.

Helpful message? + -

Back to top

marcino888
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post from the author of the topic 17 Apr 2012 21:19   

W karcie dzwiekowej mam 3 wejscia z tylu. Kupilem sobie takie dwie złączki, ktore z jednego wejscia robią dwa i tam podlaczylem 3 kable od glosnikow oraz 2 od sluchawek.

Dodam, że jeszcze przed chwila wszystko działało poprawnie, a teraz znow mnie nie slychac..

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 17 Apr 2012 21:19   

Back to top

sosarek
Poziom 25
Poziom 25

Post#4 17 Apr 2012 22:19   

No i w tym połączeniu tkwi problem, bo zamiast mikrofonu jeden z głośników (centralny lub subwoofer) spełnia jego funkcję. Przestaw konfigurację na stereo, wyłącz głośniki i wtedy sprawdź mikrofon.

Helpful message? + -

Back to top

marcino888
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post from the author of the topic 17 Apr 2012 22:39   

Też nie pomaga i w dodatku teraz, nawet gdy odlaczylem calkowicie glosniki i zostawilem tylko sluchawki bez zadnych kombinacji, rowniez mnie nie slychac.

Helpful message? + -

Back to top

sosarek
Poziom 25
Poziom 25

Post#6 17 Apr 2012 22:42   

Ustaw konfigurację głośników na 2 głośniki, oraz włącz mikrofon w regulacji głośności.

Helpful message? + -

Back to top

marcino888
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post from the author of the topic 21 Apr 2012 18:47   

Hmm. Teraz zrobilem tak, ze glosniki są podlączone z tylu, a mikrofon i sluchawki z przodu komputera. Głosniki dzialaja, sluchawki dzialaja, ale mikrofon juz nie. I znow jest tak, ze jezeli podlacze go do sluchawek to mnie nie slychac, a kolega slyszy dzwieki mojego komputera, a jezeli podlacze mikrofon bezposrednio do przedniego panelu to wszystko jest OK. Sprawdzam juz tez ustawienia, kombinuje i dalej nie wiem co jest.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 21 Apr 2012 18:47   

Back to top

sosarek
Poziom 25
Poziom 25

Post#8 21 Apr 2012 20:35   

Sprawdź gdy ustawisz tryb stereo, i odepnij na ten czas głośniki z wejścia mikrofonowego.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Software -> Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.
Page 1 of 1
Similar topics
Nie słychać mnie na skypa, tylko dzwieki z komputera.. (5)
Nie słychać mnie lecz dzwięki z komputera [mikrofon] (5)
Mikrofon - nie slychac mnie. (25)
Nie dziala dźwięk a dzwonienie na skype slychac :) (10)
Mikrofon - słychać innych lecz mnie nie. (8)
Skype - ja ich slysze oni, mnie nie (11)
Osoba do ktorej dzwonie nie słyszy mnie-Skype ? (12)
Skype - osoba, z którą rozmawiam mnie nie widzi (7)
Windows Vista i Skype - mój rozmówca mnie nie słyszy (7)
lenovo G530 4446 - słabo mnie słychac na skype, nie działa gniazdo sluchawek (5)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.036 seconds

elektroda.pl topic RSS feed