Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.
Autor
Wiadomość
marcino888
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łobez

Post#1 Post autora tematu 17 Kwi 2012 20:27   

Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.

Witam,
Będę starał się napisać w miare jasno, gdyz problem jest bardzo dziwny.

Mam sluchawki Creative Fata1ity Gaming. W jednej sluchawce jest wejscie na mikrofon (jack) gdyz jest on doczepiany. Karta dzwiekowa Realtek HD Audio, Windows 7. Do komputera mam rowniez podlaczone glosniki, wiec w tym samym momencie moge sluchac na sluchawkach jak i na glosnikach. Gdy podlacze mikrofon do sluchawek i zadzwonie do kolegi na Skype, on mnie nie slyszy. Gdy wlacze glosniki, wejde np. na google translate i karze przegladarce przeczytac jakis napis, to kolega to uslyszy lecz mojego dalej glosu nie. Troche juz o tym czytalem i niektorzy pisali, ze wystarczy wylaczyc miks stereo - mam go wylaczonego . Najciekawsze jest to, ze gdy odlacze mikrofon od sluchawek i podlacze go bezposrednio do tylu komputera to wszystko ladnie dziala. Jest to dla mnie dziwne, bo na poczatku pomyslalem, ze zepsul się Jack, ale gdy zobaczylem z tą akcja na translate google to juz mnie calkowicie zatkalo. Nie mam pojecia jaka moze byc tego przyczyna.

Bede wdzieczny za pomoc :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2012 20:27   

Powrót do góry

sosarek
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#2 17 Kwi 2012 20:55   

Re: Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.

Domyślam się że korzystasz z głośników 5.1, a na płycie głównej masz kartę obsługującą tylko ten standard. Wyjaśnij w jaki sposób teraz masz podłączony kabel mikrofonu do karty dźwiękowej.
Powrót do góry

marcino888
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 17 Kwi 2012 21:19   

W karcie dzwiekowej mam 3 wejscia z tylu. Kupilem sobie takie dwie złączki, ktore z jednego wejscia robią dwa i tam podlaczylem 3 kable od glosnikow oraz 2 od sluchawek.

Dodam, że jeszcze przed chwila wszystko działało poprawnie, a teraz znow mnie nie slychac..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2012 21:19   

Powrót do góry

sosarek
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 17 Kwi 2012 22:19   

No i w tym połączeniu tkwi problem, bo zamiast mikrofonu jeden z głośników (centralny lub subwoofer) spełnia jego funkcję. Przestaw konfigurację na stereo, wyłącz głośniki i wtedy sprawdź mikrofon.
Powrót do góry

marcino888
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 17 Kwi 2012 22:39   

Też nie pomaga i w dodatku teraz, nawet gdy odlaczylem calkowicie glosniki i zostawilem tylko sluchawki bez zadnych kombinacji, rowniez mnie nie slychac.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2012 22:39   

Powrót do góry

sosarek
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 17 Kwi 2012 22:42   

Ustaw konfigurację głośników na 2 głośniki, oraz włącz mikrofon w regulacji głośności.
Powrót do góry

marcino888
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 21 Kwi 2012 18:47   

Hmm. Teraz zrobilem tak, ze glosniki są podlączone z tylu, a mikrofon i sluchawki z przodu komputera. Głosniki dzialaja, sluchawki dzialaja, ale mikrofon juz nie. I znow jest tak, ze jezeli podlacze go do sluchawek to mnie nie slychac, a kolega slyszy dzwieki mojego komputera, a jezeli podlacze mikrofon bezposrednio do przedniego panelu to wszystko jest OK. Sprawdzam juz tez ustawienia, kombinuje i dalej nie wiem co jest.
Powrót do góry

sosarek
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 21 Kwi 2012 20:35   

Sprawdź gdy ustawisz tryb stereo, i odepnij na ten czas głośniki z wejścia mikrofonowego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Nie slychac mnie na skype, lecz dzwieki komputera owszem.
Strona 1 z 1