X

Internet Satelitarny TP / Orange podejrzana promocja...

17 Apr 2012 20:50 RArafiseven
  • #1 17 Apr 2012 20:50
    rafiseven
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mieszkam na wsi i mam internet radiowy 1 Mb/s . Dziś rano zadzwoniła do mnie pani z propozycją podłączenia internetu satelitarnego...podobno był tylko dla firm ale jest promocja z okazji łączenia się TP z Orange.
    Narazie podziękowałem...
    Proponowała mi 39 zł opłate tylko za jakieś urządzenie odbiorcze a montaż i antena sat i cała reszta podobno gratis. Umowa na 3 lata, abonament coś pomiędzy 40-50zł. Prędkości od 6 Mb/s do 20 Mb/s. Dziwi mnie tylko że w internecie ani słowa o tej promocji... słyszał ktoś o tym i czy to działa? Bo z tego co mi wiadomo satelitarny net jest bardzo drogi i dla biznesu... ale żeby taka promocja dla klientów indywidualnych....hmm wg. mnie jakaś ściema...
  • #2 17 Apr 2012 20:52
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    rafiseven wrote:
    .hmm wg. mnie jakaś ściema...

99,9% to ściema. Co to za firma była?
  • #3 17 Apr 2012 21:00
    rafiseven
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Pani przedstawiła się jako przedstawiciel TP/Orange. Poprosiłem aby zadzwoniła jutro rano bo sam byłem ciekaw i postanowiłem poszukać w necie i ewentualnie ją przepytać :)
    Ale w sieci nic nie ma o tej "niby" promocji.
    Mój numer może mieć podejrzewam ze stronki gdzie można wpisywać czarne dziury internetu w naszym cudnym kraju albo losowo stacjonarny tp... Dotychczas korzystałem z usług UPC...ale życie wypędziło na wieś :) i tak poszukuje jakiejś alternatywy bo neostrada odpada...stara centrala, a większość ludzi wokół męczy Orange Freedom i inne badziewia...
  • #4 17 Apr 2012 21:04
    jimasek
    Helpful post? (0)
    rafiseven wrote:
    Pani przedstawiła się jako przedstawiciel TP/Orange. Poprosiłem aby zadzwoniła jutro rano bo sam byłem ciekaw i postanowiłem poszukać w necie i ewentualnie ją przepytać

Poproś o przesłanie oferty na e-mail lub czy mają takowa gdzieś na stronie internetowej.
  • #5 17 Apr 2012 21:11
    rafiseven
    Level 8  
    Jutro postaram się dowiedzieć więcej jak oddzwoni... Proponowałem jej oferte na maila to powiedziała mi że promocja jest od niecałych 2 tygodni a oferta jest nowością z powodu łączenia się tych firm i jeszcze nie mają ale na dniach będzie i podobno ma być reklama w mediach w najbliżyszym czasie.
  • #6 17 Apr 2012 21:21
    krzych66
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Zadzwoń 800202202 i popytaj porównasz oferty.
  • Helpful post
    #7 17 Apr 2012 21:40
    iamtheone
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Nawet jeśli to prawda, to taki internet to bryndza. Pomijając limity danych, jakie obowiązują w tego typu ofertach, internet satelitarny charakteryzuje się wysokim PINGiem.
  • #8 17 Apr 2012 23:53
    rafiseven
    Level 8  
    iamtheone wrote:
    Nawet jeśli to prawda, to taki internet to bryndza. Pomijając limity danych, jakie obowiązują w tego typu ofertach, internet satelitarny charakteryzuje się wysokim PINGiem.

Dzięki za rade właśnie poczytalem co nieco wlaśnie o tym i akurat tu masz całkowitą racje...lipa. Jutro opisze co za ciemnote chcieli mi jeszcze wcisnąć :)
  • #9 19 Apr 2012 13:26
    rafiseven
    Level 8  
    Jak się okazało wyglada to na ścieme i jak chciałem się więcej wypytać otrzymałem wymijające odpowiedzi a gdy ją poinformowałem że nie ma takiej oferty nawet w internecie gdyż dzwoniłem do TP i Orange pani mi podziękowała i się rozłączyła...
  • #10 19 Apr 2012 20:24
    iamtheone
    Level 25  
  • #11 19 Apr 2012 21:07
    rafiseven
    Level 8  
    iamtheone wrote:

Nie to nie to, tamta pani przedstawiała się i mówiła że dzwoni z TP a obecnie po przebrandowieniu to już jest Orange. Kiedyś mój znajomy też tak miał tylko jemu chcieli wcisnąć Orange CDMA...kolejny gniot z limitami transferu.
    Znalazłem podobną oferte tylko ceny nie te :) 4 razy drożej
    http://www.orange.pl/kid,4002234990,id,4002235344,title,internet-satelitarny,article.html
  • #12 08 May 2012 10:42
    Koneser1986
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam. Nie zgadzam się z przedmówcami. Zamówiłem w firmie Tp a aktualnie Orange internet satelitarny, wszystko co mówiła mi konsultantka przez telefon było zgodne z prawdą. Na poczatku nie byłem przekonany czytając to forum aczkolwiek zaryzykowałem i nie żałuje. Internet może nie osiąga 20mB/s ale osiąga zadowalającą mnie prędkość a co najważniejsze jest bez limitów. Modem z Orange do tego antenka i wszystko hula jak należy.
  • #13 08 May 2012 10:47
    hermes-80
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Pokaż czasy odpowiedzi do stron internetowych.
    CMD:
    ping onet.pl
    wklej wynik
  • #14 08 May 2012 12:43
    iamtheone
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Koneser1986 wrote:
    Witam. Nie zgadzam się z przedmówcami. Zamówiłem w firmie Tp a aktualnie Orange internet satelitarny, wszystko co mówiła mi konsultantka przez telefon było zgodne z prawdą. Na poczatku nie byłem przekonany czytając to forum aczkolwiek zaryzykowałem i nie żałuje. Internet może nie osiąga 20mB/s ale osiąga zadowalającą mnie prędkość a co najważniejsze jest bez limitów. Modem z Orange do tego antenka i wszystko hula jak należy.

Jeżeli bez limitów to może ta oferta nie jest taka zła, o ile pingi ma znośne. Możesz się pochwalić na forum ile Cię kosztuje ten internet na miesiąc?
  • #15 08 May 2012 12:53
    rafiseven
    Level 8  
    hermes-80 wrote:
    Pokaż czasy odpowiedzi do stron internetowych.
    CMD:
    ping onet.pl
    wklej wynik

Kolega ma racje.
    Poprosze jeszcze info jeśli nie jest to problemem na moje pytania:
    1.jaką osiąga predkość
    2.umowa na jaki okres
    3.jaki koszt zestawu odbiorczego i montażu
    4. jaka opłata miesięczna abonamentu
    bo to co mi przedstawiała również Pani telefonicznie to inna bajka z tym co widnieje na stronie Orange...
  • #16 08 May 2012 14:35
    Koneser1986
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Koszt tego internetu to 49zł prędkość ok 5 do 6 mB/s. A koszt tego odbiornika wraz z anteną to 79zł, jedynym minusem jest to że trzeba sobie samemu montować koło okna ten odbiornik ale z wgraniem tego oprogramowania nie miałem problemu bo jest płytka w zestawie i sam się praktycznie instaluje. Ogólnie jak na moje wymagania internet bardzo dobry, ale może ktoś jeszcze się wypowie?

Dodano po 2 [minuty]:

Aha umowa jest na 36-mc ale pisze, że mozna ją rozwiązać w każdej chwili.
  • #17 08 May 2012 15:28
    iamtheone
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Napisz jak z opóźnieniami (PING), najlepiej wykonaj test zalecony przez hermesa.
  • #18 08 May 2012 16:06
    janek1815
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Koneser1986 wrote:
    Aha umowa jest na 36-mc ale pisze, że mozna ją rozwiązać w każdej chwili.

Kolego możesz pokazać tę umowę jestem bardzo zainteresowany ale jeszcze nie widziałem umowy którą można rozwiązać w każdej chwili bez OPŁAT umownych.
  • #19 08 May 2012 16:48
    hermes-80
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Każdą umowę można rozwiązać w każdej chwili ale wiąże się to z konsekwencjami finansowymi ;).
  • #20 08 May 2012 18:21
    Koneser1986
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Tylko przekazuje to co jest tam napisane a jak jest w praktyce nie mam pojęcia jestem ciekawy opini innych posiadaczy
  • #21 08 May 2012 18:42
    Kostek7
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Oferta ze strony orange - Link . Ja tam nie widzę opcji za 49PLN.
  • #22 08 May 2012 19:22
    jimasek
    Helpful post? (0)
    rafiseven wrote:

Witam. Mieszkam na wsi i mam internet radiowy 1 Mb/s . Dziś rano zadzwoniła do mnie pani z propozycją podłączenia internetu satelitarnego...podobno był tylko dla firm ale jest promocja z okazji łączenia się TP z Orange

Tak jeszcze na marginesie dla informacji Link .
  • #23 08 May 2012 21:24
    rafiseven
    Level 8  
    jimasek wrote:
    rafiseven wrote:

Witam. Mieszkam na wsi i mam internet radiowy 1 Mb/s . Dziś rano zadzwoniła do mnie pani z propozycją podłączenia internetu satelitarnego...podobno był tylko dla firm ale jest promocja z okazji łączenia się TP z Orange

Tak jeszcze na marginesie dla informacji Link .
    no właśnie ja zaczałem wątek i powiem że zrezygnowałem z tej promocji w momencie gdy wykonałem telefony do Tp i do Orange i wyparli się takiej promocji...ciekaw jestem co kolega ma w umowie czyje logo i jakiego operatora...może rzeczywiście to naciąganie laików na radiówke bo kolega tamten pisze o jakimś nadajniku a potrzebny podobno jest talerz...tak mi mówili na infolinii TP. Swoją drogą dobra informacja bo jakoś umknęła mi o tych oszustach jak przeglądałem portal Orange.
  • #24 09 May 2012 09:16
    Koneser1986
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Na umowie mam logo Orange Polska, a ceny nie ma podanej ale faktura mi przyszła na 49zł z vatem. Talerza równierz nie posiadam tylko jakaś antena jest do tego ale tak jak wcześniej mówiłem nie ma żadnych problemów z tym internetem. Mam nadzieję że pomogłem tym niezdecydowanym.
  • #25 09 May 2012 09:30
    hermes-80
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Prosilibyśmy o zdjęcie tej anteny oraz screen z: ping onet.pl - coś mi tu brzydko pachnie jak nie ma talerza.
  • #26 09 May 2012 09:53
    iamtheone
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Koneser1986 wrote:
    Talerza równierz nie posiadam tylko jakaś antena jest do tego

Z tego co wiem, to orange w swojej ofercie nie ma radiówek, a jedynie internet mobilny, satelitarny i stacjonarny.
  • #27 09 May 2012 12:46
    ciastex
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Jak była promocja to trzeba było brać na okres próbny ;)
  • #28 09 May 2012 13:57
    witoj
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Koneser1986 wrote:
    alerza równierz nie posiadam tylko jakaś antena jest do tego

Zrób jej dobre zdjęcie i pokarz , się oceni co to jest.
  • #29 09 May 2012 22:01
    rafiseven
    Level 8  
    Dziś miałem telefon od Orange. Wypytałem przy okazji panią z infolinii która sprawdziła w systemie ....nie ma takiej promocji co kolega podaje. Prawdopodobnie wcisnęli mu internet CDMA radiowy z limitami transferu. Przez jakąś firme która współpracuje z TP i Orange, na infolinii potwierdzili że mają takich naganiaczy. A umowy są rzeczywiście z Orange...powiedzieli również o dużej ilości oszustw.
  Search 4 million + Products
Browse Products