X
  • #1 20 Apr 2012 23:25
    Karesma
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam dzisiaj podczas grania w Diablo 3 usłyszałem, że moja karta graficzna/procesor strasznie głośno pracują. Sprawdziłem temperatury i wynosiły one tyle:
    Procesor 80 stopni
    Karta graficzna 70-80 stopni

Dodam, że u kolegi, który ma komputer bardzo podobny temperatura wynosiła zaledwie 60 stopni.

Po wyłączeniu gry temperatura wróciła do normalnego stanu: karta graficzna 40stopni, a procesor 45stopni. Mógłby mi ktoś poradzić co można zrobić, żeby zaradzić takiemu skokowi temperatur? Chciałbym dbać o swój komputer dlatego proszę o pomoc.

Mój sprzęt to:
    Karta graficzna: GeForce GTX 560 Ti 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E
    Procesor: CORE i5-2500 4 x 3,3 GHz
    Zasilacz: Super Cichy zasilacz typu Silent 620W

Jeśli będzie trzeba podać coś jeszcze proszę dać znać.

PS Mógłby podać ktoś temperatury do jakich powinno maksymalnie dochodzić w czasie obciążenia?
  • #2 20 Apr 2012 23:53
    1010011010
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    "Super Cichy zasilacz typu Silent 620W " Dobre :)

Aby zmniejszyć temperatury... nie uwierzysz... komputer się czyści i konserwuje.
    Sprawdź czy kurz nie zalega w radiatorze zapychając go i powodując złe odprowadzanie powietrza. Jeśli po wyczyszczeniu temperatury nadal są wysokie zmień pastę termo przewodzącą na nową (arctic silver 5).
  • #3 21 Apr 2012 00:20
    Karesma
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak miałem napisane na kartce, którą otrzymałem z komputerem :P A nie wiedziałem czy to ma jakieś znaczenie więc napisałem :) Jutro przeczyszczę komputer i dam znać czy temperatury były takie same.
  • #4 21 Apr 2012 01:09
    Wojtek(KeFir)
    Level 40  
    Helpful post? (-2)
    Oho! Komputer z supermarketu, czuję problemy. Właściwa temperatura dla procesora i karty graficznej w spoczynku to coś w okolicach 38stC, pod PEŁNYM obciążeniem nie powinna przekraczać 52stC. Ile ci brakuje do tego stanu, i jak dużo będziesz musiał zainwestować to już inna kwestia.
  • #5 21 Apr 2012 05:25
    Radysh
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Diablo trzymasz? A skąd?

Temperatury znośne jak dla tego sprzętu. Może komputer masz w jakiejś wnęce (biurkowa dziura) gdzie nie ma przepływu powietrza?
  • #6 21 Apr 2012 06:20
    Kasek21
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Radysh wrote:
    Diablo trzymasz? A skąd?

Może stąd:
    http://www.purepc.pl/rozrywka/otwarte_beta_testy_diablo_iii_juz_od_dzis_do_poniedzialku
  • #7 21 Apr 2012 06:24
    Radysh
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Kasek21 wrote:

Dlatego grzecznie się pytam.

Temat główny: Zostaje bez odpowiedzi.

Pozdrawiam
  • #8 21 Apr 2012 07:22
    Dra98
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Karesma wrote:
    Procesor 80 stopni

Zdecydowanie za wysoka temperatura dla CPU.
    Karesma wrote:

Pod obciążeniem temperatura w normie.
    Karesma wrote:
    Mógłby mi ktoś poradzić co można zrobić, żeby zaradzić takiemu skokowi temperatur?

Zbyt mało danych - może należy zamontować dodatkowe wentylatory - nadmuchowy z przodu i wyciągowy z tyłu.
  • #9 21 Apr 2012 07:29
    Radysh
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Dra98 wrote:
    Karesma wrote:
    Procesor 80 stopni

Zdecydowanie za wysoka temperatura dla CPU.
    Karesma wrote:

Pod obciążeniem temperatura w normie.
    Karesma wrote:
    Mógłby mi ktoś poradzić co można zrobić, żeby zaradzić takiemu skokowi temperatur?

Zbyt mało danych - może należy zamontować dodatkowe wentylatory - nadmuchowy z przodu i wyciągowy z tyłu.

Zdecydowanie normalne temperatury. Chyba kolega nie widział, jakie radiatory obecnie są umieszczane na sprzęcie jak powyżej ...przez producenta...
  • #10 21 Apr 2012 12:58
    Karesma
    Level 12  
    Dzisiaj rozkręciłem komputer, okazało się, że moja stara karta sieciowa zakrywała połowę wentylatora od karty graficznej. Teraz zamówię sobie kartę na usb a starą wykręcę.

Tak komputer stoi w obudowie biurkowej ( z dwóch stron otaczają go ścianki odległość między ściankami a komputerem wynosi około 4cm.

Czy wymiana karty sieciowej pomoże obniżyć temperaturę w stresie? Bo to jak karta graficzna wczoraj chodziła to masakra, nawet mój kolega słyszał ją przez skype'a jak rozmawialiśmy.

Edit: Mógłby mi ktoś doradzić jakąś dobrą kartę sieciową bezprzewodową na usb? Wolałbym sam nie kupować w ciemno jakieś słabej karty.
  • #11 21 Apr 2012 13:29
    wariato
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Jakie masz chłodzenie na tej grafice ? Jaką masz obudowę ? Czy posiadasz dodatkowe wentylatory w tej obudowie ?
    Komputer przede wszystkim trzeba wyciągnąć z wnęki biurka bo nie ma praktycznie czym "oddychać", masz tam zastój powietrza i robi się szczelny piekarnik.
  • #12 21 Apr 2012 15:06
    Karesma
    Level 12  
    Na grafice mam wentylator (czyli chłodzenie aktywne?). Obudowa jest to TRACER TORNADO TRO-403 Seria X.
  • #13 21 Apr 2012 15:12
    wariato
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Obudowa tandetna. Ponoć ma standardowy wentylator z przodu. Przydałby się jeszcze jeden z tyłu który by wyciągał gorące powietrze.
  • #14 21 Apr 2012 15:47
    Karesma
    Level 12  
    Ok jak będę miał więcej pieniędzy to zamontuje dodatkowy wentylator, żeby odprowadzał powietrze :) Dziękuję wszystkim za pomoc temat do zamknięcie :)
  • #15 21 Apr 2012 16:14
    daavid117
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Radysh wrote:
    Zdecydowanie normalne temperatury. Chyba kolega nie widział, jakie radiatory obecnie są umieszczane na sprzęcie jak powyżej ...przez producenta...
    BOXy na procesorach Intel są w stanie spokojnie utrzymać temperaturę do 50 - 55 stopni pod pełnym obciążeniem przy takim i5. Temperatura jest więc stanowczo za wysoka.

Cóż począć, kolejny marketowy badziew, który powoduje problemy.
  • #16 21 Apr 2012 16:56
    t.luk
    Level 19  
    Helpful post? (-3)
    daavid117 wrote:
    BOXy na procesorach Intel są w stanie spokojnie utrzymać temperaturę do 50 - 55 stopni pod pełnym obciążeniem przy takim i5.

50-55 stopni pod obciążeniem na boxie? Niezły joke :P
  Search 4 million + Products
Browse Products