Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Hyundai I30 - potrzebny schemat oraz kilka innych pytan

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Hyundai I30 - potrzebny schemat oraz kilka innych pytan
Autor
Wiadomość
misiekdg
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 21 Kwi 2012 19:16   

Hyundai I30 - potrzebny schemat oraz kilka innych pytan

Tak jak w temacie, szukam schematu do Hyundaia I30 CW rocznik 2008 1,6 crdi.
Od niedawna posiadam to autko i pare rzeczy chciałbym zmodyfikować.

- autmatyczne domykanie szyb, nie wiem czy wystarczy zmodyfikować soft auta czy trzeba zakładać moduł

- nie działa mi ogrzewanie przedniej szyby, nie wiem gdzie jest połączenie szyby z zasilaniem

- kwestia alarmu, ze schematem można założyć go z głową bez wiekszych zniszczeń

- DRL (autmoatyczne włączanie świateł) mam puste miejsce na bezpiecznik ale na klapce oznaczone jest jako nieczynne, wiec nie wiem czy ten układ to dodatkowy moduł którego nie mam czy tylko mała modyfikacja instalacji

- nie mam kontrolki otwartej pokrywy silnika, krańcówka jest i działa, ale brak sygnału na desce.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Powrót do góry

ste
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 21 Kwi 2012 19:37   

Re: Hyundai I30 - potrzebny schemat oraz kilka innych pytan

Jeżeli nie znajdziesz gdzie indziej to Hyundai udostępnia na swojej stornie wszelkie dane serwisowe w tym schematy ale niestety trzeba sie zarejestrować i zapłacić: http://service.hyundai-motor.com/
Powrót do góry

prosiak22
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 21 Kwi 2012 19:45   

misiekdg napisał:
- DRL (autmoatyczne włączanie świateł) mam puste miejsce na bezpiecznik ale na klapce oznaczone jest jako nieczynne, wiec nie wiem czy ten układ to dodatkowy moduł którego nie mam czy tylko mała modyfikacja instalacji

ja Ci nie pomogę ale Ci podpowiem, że DRL nie włączaj bo przepala żarówki
jak wyłączyłem ( wyjąłem bezpiecznik ) przepaliła się 1 na rok z DRL przepalały się 1 w miesiącu a nawet potrafiły dwie naraz.

o co chodzi z tym podgrzewaniem przedniej szyby ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2012 19:45   

Powrót do góry

misiekdg
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 Post autora tematu 21 Kwi 2012 20:35   

W swojej wersji mam podgrzewaną elektrycznie przednią szybę. Działa to jak tylnia tyle że paski grzewcze na przedniej są niewidoczne.

A jeśli chodzi o DRL jak dokładnie to działa? Włącza światła np po paru sekundach od odpalenia czy może zależne to jest od innych czynników jak np wcisniecie gazu?
Powrót do góry

prosiak22
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 21 Kwi 2012 20:39   

włącza światła od razu jak przekręcisz kluczyk. ( gasną jak kręcisz rozrusznikiem a potem się znowu zapalają )
no to ja nie mam podgrzewanej z przodu :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2012 20:39   

Powrót do góry

altonserwis
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Rzeszów

Post#6 02 Maj 2012 10:27   

Witam, DRL to Daytime Runnig Lights, jak masz auto z kraju w którym obowiązuje jazda na mijania lub dziennych przez całą dobę to funkcja działa. W niektórych krajach dopuszczalne jest obniżenie napięcia na żarówkach mijania, i wówczas jest dodatkowy moduł. Pozdro.

W Hyundaiach była jeszcze funkcja AUTO, posiadam taką w XG30, wówczas czujnik światła na desce decyduje czy jechać bez świateł, czy właczyć pozycyjne, czy wreszcie mijania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2012 10:27   

Powrót do góry

satch0
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wrocław

Post#7 25 Sty 2013 21:47   

Witam !
Mam problem ze światłami mijania. Nie palą się po zapaleniu. Słyszałem ze jest możliwe ze wypieła sie jakaś kostka. Mógłby ktoś mnie uświadomić co się dzieje ?

Pozdrawiam !
Powrót do góry

fuelinyourblood
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Aberdeen

Post#8 25 Sty 2013 23:26   

Sprawdż przekaznik swiateł
Powrót do góry

bobber
Poziom 2
Poziom 2

Post#9 06 Maj 2013 21:45   

Kolego, czy może pomóc i podpowiedzieć gdzie znajduje się ten przekaźnik świateł?
Dzisiaj zmieniałem żarówkę i chyba rozłączyłem coś więcej niż tylko standardowe podłączenie, bo nie mam świateł mijania i postojowych :(
Powrót do góry

Mietek Wochniak
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Łódź

Post#10 08 Maj 2013 21:25   

Kolego Bobber myślę, że nie mogłeś niczego uszkodzić w przekaźniku świateł wymieniając żarówkę , przekaźnik znajduje się w skrzynce bezpieczników w komorze silnika, spróbuję jutro załączyć dokładny opis skrzynki. Poszukaj jeszcze raz w reflektorze - żarówki w i30 palą się dość często, miałem i takie przypadki jak całkowity brak świateł mijania i ... spalone obie żarówki,

Kolego misiekdg 1) domykanie szyb - podłączałem na zewnętrznym module 2) ogrzewanie szyby - nie może działać coś czego nie masz - przycisk z symbolem ogrzewanej szyby przedniej powoduje tylko przestawienie sterowania nawiewów w taki sposób by szyba maksymalnie szybko została odmrożona przez system wentylacji i nawiewów pojazdu - tak na marginesie zatopione druty grzejne szybie zawsze są widoczne sprawdzałem w wielu Fordach, ale również w MB S-klasie 3) alarm - załóż instalację z CAN-em i masz montaż prosty jak drut / w sumie 5 lub 6 kabelków:plus, masa, dwa do CAN-a i 1 na światła mijania lub 2 na kierunki w najprostszej wersji/ - w ASO montowane były alarmy EMG 4) DLR - funkcja na Polskę był realizowane poprzez automatyczne załączanie świateł mijania - opcja do załączenia diagnoskopem Hyundai 5) kontrolka otwartej maski - faktycznie otwarcie maski nie jest sygnalizowane przez kontrolkę i tak niestety już jest. Fakt, że posiadasz czujnik otwarcia maski sugeruje, że powinieneś też posiadać alarm obwodowy - tzn. taki, który działa tylko na nieuprawnione otwarcie drzwi, klapy bagażnika i maski.
Powrót do góry

bobber
Poziom 2
Poziom 2

Post#11 08 Maj 2013 21:39   

dzieki za wiadomosc!
rzeczywiscie mogło by byc ciezko :)
otworzylem dzis skrzynke i sprawdzilem bezpieczniki swiatel przednich (w sumie 3, wczesniej sprawdzilem te przy kierownicy - tez ok). znalazlem tam tez ten przekaznik (taki klocek), ale go nie wyjmowałem - nie wiem czy mozna na sile. czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy ten przekaznik dziala?

generalnie zarowki wymienialem w moim hyundaiu juz trzy krotnie - do tej pory bez problemu. tym razem przepalila sie prawa (lewa dzialala), zaczalem wymieniac, ale okazalo sie ze jest dobra, wiec wyjalem lewa zarowke (ktora dzialala), aby sprawdzic w dzialajacym lewym reflektorze zarowke z prawego. okazalo sie ze nie pali sie, ale co gorsza po powrocie zarowek do pierwotnych reflektorow nie dziala ani prawa, a i lewa przestala. jestem pewien ze obie zarowki sa ok - nie widac aby byly przepalone.

nie mam juz pomyslow, chyba bede musial zaprowadzic do jakiegos elektromechanika, chyba ze koledzy macie jakies rady. pozdr.

znalazlem bardzo dobry jak dla mnie amatora film na yt:
http://www.youtube.com/watch?v=uerxvIBODOE
Powrót do góry

krzychugas
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Jarosław

Post#12 24 Lip 2013 11:04   

Mietek Wochniak napisał:

2) ogrzewanie szyby - nie może działać coś czego nie masz - przycisk z symbolem ogrzewanej szyby przedniej powoduje tylko przestawienie sterowania nawiewów w taki sposób by szyba maksymalnie szybko została odmrożona przez system wentylacji i nawiewów pojazdu - tak na marginesie zatopione druty grzejne szybie zawsze są widoczne sprawdzałem w wielu Fordach, ale również w MB

Otóż dla ścisłości sa wersje z podgrzewaniem wycieraczek - mam taką z 2008 (włącznik po lewej stronie kierownicy koło regulacji wysokości świateł), właśnie szukam czy są też szyby do tego modelu w całości podgrzewane. Jeżeli ma ktoś taką wersję to proszę o informację bo nie wiem czy tracić czas na dalsze poszukiwania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2013 11:04   

Powrót do góry

rafalrn81
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Świętochłowice

Post#13 02 Wrz 2013 16:51   

Witam
od niedawna jestem posiadaczem hyundai-a i30 z 2009 roku. Wszystko byłoby OK gdyby nie fakt że moje autko nie miało pilota do centralnego zamka. Kupiłem sterownik do centralnego i udało mi się już zlokalizować kabelki z centralnego zamka i wszystko działa ale za chiny nie mogę zlokalizować kabelków odpowiedzialnych za kierunkowskazy które by migały przy otwieraniu i zamykaniu. Czy ktoś może pomóc gdzie szukać tej kostki od kierunkowskazów i jakiego koloru mogą to być kable??
Powrót do góry

tiger81mem
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Myszków

Post#14 15 Lis 2013 13:19   

prosiak22
DRL zapala światła po odpaleniu silnika, nie po włączeniu zapłonu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Hyundai I30 - potrzebny schemat oraz kilka innych pytan
Strona 1 z 1