Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ford Puma 1.7 16v złe obroty silnika

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Ford Puma 1.7 16v złe obroty silnika
Autor
Wiadomość
krzysiekdg
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#1 Post autora tematu 21 Kwi 2012 22:49   

Ford Puma 1.7 16v złe obroty silnika

Mam mały problem z obrotami silnika a mianowicie obroty na benzynie falują.
Sytuacja wygląda tak:
Na benzynie gdy auto się porusza prędkością nawet ok 5h obroty falują między 1400 -1800 obr. na wcisniętym sprzęgle nie ważne czy na biegu czy luzie, dzieje się tak gdy tylko wcisne sprzegło. Obr falują przez ok 5s i się stabilizują na 1000 podczas postoju, podczas jazdy falują nieco dlużej i też się stabilizują ale wolniej.

Na gazie sytuacja wygląda nieco inaczej:
Podczas jazdy czy postoju obroty same wzrastają nawet do 3tys i utrzymują się do póki auto jedzie, jak tylko się zatrzymam to powoli obroty się stabilizują na 1000 ale już nie falują.

Stało mi się to gdy ruszyłem filtr powietrza i nie wiem czy coś ruszyłem czy urwałem? przejrzałem wtyczke od filtra która do czegoś dochodzi zaraz przed wkładem filtru powietrza 4piny, był urwany jeden kabel, polutowałem jak trzeba ale problem nie zniknał.

Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać to proszę o pomoc.

[size=18][color=red]Przede wszystkim proszę natychmiast poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2012 22:49   

Powrót do góry

DarkSnakee
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Ełk

Post#2 22 Kwi 2012 14:35   

Re: Ford Puma 1.7 16v złe obroty silnika

Możliwe że potrzebujesz adaptacji silnika krokowego wolnych obrotów ..
W wielu autach polega to na odłączeniu akumulatora na 30 min .. potem go podłączasz , przekręcasz kluczyk na pozycje zapłon ale nie uruchamiasz silnika .. zostawiasz tak na 5 min ..
po tym czasie wiele błędów komputera jest resetowane, a główka silnika krokowego sprawdza maksymalne położenia.

Przy okazji jeżeli masz gaz to można podłączyć sie pod komputer i odczytać wskazania sondy lambdy .. jeżeli zakres pracy zbliżony jest to linii prostej to sonda padła .. (przez co obroty falują a spalanie wzrasta nawet o 30%)

Życzę powodzenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Kwi 2012 14:35   

Powrót do góry

krzysiekdg
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#3 Post autora tematu 22 Kwi 2012 18:13   

Re: Ford Puma 1.7 16v złe obroty silnika

Odłączyłem akumulator na ok godzine bo akurat padał deszcz, potem ponownie go podłączyłem i skręciłem stacyjke w drugą pozycje na ok 10minut. niestety nie pomogło. Zauważyłem ze na zimnym silniku przez ok 3minuty usterki nie ma i później powoli usterka dopiero wraca. Ja podejrzewam ze to coś z piwietrzem, jakiś czujnik, kabel? w okolicy filtra piwietrza pod akumulatorem? jest tam coś takiego? Aha z wiązki od świateł mam wtyczke 2pinową i nie jest nigdzie podpięta i nie wiem czy tak ma być czy mi poprostu wypadła?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Ford Puma 1.7 16v złe obroty silnika
Strona 1 z 1