Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

c-360 cieknący olej ze skrzyni biegów pod pedałem hamulca

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> c-360 cieknący olej ze skrzyni biegów pod pedałem hamulca
Autor
Wiadomość
andrzej.b17
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Ściborzyce/Kraków

Post#1 Post autora tematu 23 Kwi 2012 10:23   

c-360 cieknący olej ze skrzyni biegów pod pedałem hamulca

Koledzy prosze o pomoc ... W moim c 360 cieknie olej z pod pedałów hamulca. jak sie za to zabrać... W którym miejscu są uszczelniacze i jak zdemontować wałek??? Prosze o pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2012 10:23   

Powrót do góry

1665330
Usunięty

Post#2 23 Kwi 2012 11:21pomocny post - solucja   

Re: c-360 cieknący olej ze skrzyni biegów pod pedałem hamulca

C 360 ma tą szczególną cechę, że pedały hamulców i pedał sprzęgła są na jednej osi. Częstym powodem cieknięcia oleju ze skrzyni jest powstanie szczeliny między tą osią a obudową skrzyni.
Szczelina robi się na dwa sposoby, albo wyciera się wałek (łatwa i prosta wymiana), albo wyciera otwór w obudowie i robi się z okrągłego - otworu otwór owalny. Tędy wycieka olej. Najlepszym sposobem naprawy jest frezowanie tego otworu i dobranie szczelnego łożyska - poprawka po fabryce, ale jest wieczne.
Demontaż wałka to demontaż pedału sprzęgła i pedałów hamulca.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2012 11:21pomocny post - solucja   

Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bielsko-biała

Post#3 23 Kwi 2012 12:24pomocny post - solucja   

Ale namieszałeś. Może pierwsze spróbował by uszczelnić a nie straszyć frezowaniem. Jesli się nie mylę to żeby zdjąc pedały trzeba odkręcic skrzynki na aku. Z wałka zdjac segery, rozłączyć pedały i ładnie wszystako zejdzie. Tam jest zimering z jednen i drugiej strony. Wbij coś do niego wytargaj troche poleci olej zaraz nabij nowy i po sprawie. Przeważnie pomaga nawet jak są lekkie luzy. Ten wałek kręci się tylko gdy zaciągasz ręczny więc tak szybko się to nie wyrabia. Chyba że masz ochotę to olej możesz spuścić i zobaczyć w jakim stanie jest wałek. Wymiary uszczelniacza 25x35x7. A nawiasem mówiąc licz się z tym że troszkę zawsze tam zarosi. Taki patent.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2012 12:24pomocny post - solucja   

Powrót do góry

1665330
Usunięty

Post#4 23 Kwi 2012 14:03   

Próbowałem to uszczelniać w swoim leciwym c-4011 w sposób przedstawiony przez przedmówcę, jednak i tak skończyło się frezowaniem (a raczej rozwiercaniem) i łożyskowaniem wałka.
Powrót do góry

andrzej.b17
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Ściborzyce/Kraków

Post#5 Post autora tematu 23 Kwi 2012 14:40   

Wielkie Dzięki Koledzy za odpowiedz.. Zabieram się do pracy myślę że nie jest to skomplikowany zabieg.. :| :?:
Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bielsko-biała

Post#6 23 Kwi 2012 22:33   

Też uszczelniałem w 4011. 20 lat nim jeździłem. Było to wyrąbane ale nowy uszczelniacz załatwił sprawe zadowalająco. Troche przyroszone ale nie lało się. Dopiero po kilku latach zaczeło się lać ale tylko po zaciągnięciu ręcznego hamulca. Tak że warto pierwsze spróbować wymienic same uszczelnienie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> c-360 cieknący olej ze skrzyni biegów pod pedałem hamulca
Strona 1 z 1