Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 32' JVC czy Samsung a może coś innego?

zieloczek100 23 Kwi 2012 15:32 9348 16
  • #1 23 Kwi 2012 15:32
    zieloczek100
    Poziom 38  

Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie kupić sobie telewizor 32'.
    Cena najlepiej tak ok 1000-1300zł im taniej tym lepiej. Myślę nad LED/LCD nie chcę plazmy. Oto moje 2 typy:

JVC LT32HG35E
    Samsung LE-32D550

Który z nich będzie lepszą opcją, a może coś zupełnie innego? Telewizor będzie do wszystkiego oglądanie TV, podłączenie pod komputer, od czasu do czasu może w coś na nim zagram.
    Ważny jest dla mnie jak najniższy pobór prądu i tak JVC albo 65 albo 68 (któraś z tych wartości, odczytana z tabliczki znamionowej) Samsung 80W na jednej ze stron, różnica niewielka. Ogólnie bardziej zainteresowany jestem JVC a jakie jest wasze zdanie?

A i jeszcze jedno telewizor nie może odbijać światło, ponieważ będzie ustawiony wprost na okno, które jest dobrze oświetlone.

• #2 23 Kwi 2012 16:36
    vinci
    Poziom 25  

nie ma plazmy 32", LCD i tak nie odbijają światła, polecam tego samsunga, bardzo dobre wykonanie i ładny dźwięk

• #4 23 Kwi 2012 20:45
    zieloczek100
    Poziom 38  

chcę coś w przedziale 1000-1300 a obawiam się że tego Panasonica nie kupię za tyle.
    Też myślę nad Samsungiem, wiem że Samsung to jest firma która od zawsze ma udane sprzęty, zresztą mam ich monitor 22' który mimo wygranych ok 2600h nie ma żadnych zmian.
    Jutro może podskoczę do sklepu i zobaczę czy mają na stanie tego Samsunga

To z tych 2 polecasz samsunga vinci a jakieś inne komentarze, może spotkał się ktoś z tym i tym modelem?

• #5 24 Kwi 2012 14:37
    mortor
    Poziom 10  

vinci napisał:
    nie ma plazmy 32", LCD i tak nie odbijają światła, polecam tego samsunga, bardzo dobre wykonanie i ładny dźwięk

Nie odbijają pod warunkiem, że są matryce półmatowe/matowe w przypadku błyszczących jednak efekt lustra się zdarza chociaż może nie aż tak jak w przypadku plazm :)

• #6 24 Kwi 2012 14:50
    zieloczek100
    Poziom 38  

Nie skupiajmy się na odbijaniu światła tylko na wyborze najlepszego w tej cenie. Teraz doszedł do gry Thomson nie pamiętam modelu jest w Tesco LED , a może na tę markę zwrócić uwagę?

• #7 25 Kwi 2012 12:29
    vinci
    Poziom 25  

nie zwracaj uwagi na markę tylko na wyjścia HDMI (co najmniej 2), USB, odświerzanie, gwarancja door to door, design itd. 32" to nie telewizor w którym będziesz zachwycony, ale skoro taki wypada Ci mieć, to nie rozmawiajmy o marce bo róznice w jakości obrazu są niezauważalne przy 32"

• #8 25 Kwi 2012 16:41
    zieloczek100
    Poziom 38  

Telewizor będzie do małego pokoju na TV będę patrzył z odległości 2-3,5m więc sądzę że spokojnie wystarczy. Myślę nad tym JVC ponieważ ma full hd, led, 3hdmi będzie podłączony pod komputer więc USB może być dodatkiem, a sportu aż tak dużo nie oglądam ew boks.
    Chyba w tej cenie nie kupie 100Hz a JVC od jutra będzie w promocji 1100zł

Dodano po 30 [minuty]:

Jeszcze myślę nad Thomson 32''LED 32FS5246C bo z tego co widzę ma 100Hz a chyba różnica między full hd a hd ready nie jest taka duża?
    Widać ją pod telewizją naziemną i oglądaniu filmów z usb?

• #9 25 Kwi 2012 16:45
    mortor
    Poziom 10  

z takiej odległości i przy tej przekątnej to i słabszy telewizor się nada, aczkolwiek z duetu thomson i jvc wybrałbym drugą firmę (i to nie chodzi o diody led- które jak dla mnie mają tylko sens, jak sa bezpośrednio za ekranem i mają możliwość wygaszania miejscowego).

• #10 25 Kwi 2012 16:56
    zieloczek100
    Poziom 38  

Oczywiście można by było wybrać coś innego ale ze względu że kupujemy 2 telewizory do podobnych pokoi więc nie chcemy wydać jakichś wielkich kwot.
    Teraz również przemyślałem to i jednak zdecydowałem się na JVC ponieważ mam monitor Samsunga w Full HD i jak przełączę go na niższą rozdzielczość to widać di-mentalną różnicę.
    Też chciałbym lepszego leda z wygaszeniem miejscowym ale w tej cenie nie ma co liczyć na nie wiadomo co :)

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

• #11 28 Kwi 2012 09:37
    zieloczek100
    Poziom 38  

Kupiłem tego JVC , mogło być lepiej ale za 1100zł nie ma co wymagać od Leda :)

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

• #12 29 Kwi 2012 12:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To nie jest Led tylko CCFL.
    I JVC nie produkuje telewizorów , kupiłeś coś co się nazywa znaczek JVC a robiony jest przez tureckie Beco.

• #13 29 Kwi 2012 23:17
    zieloczek100
    Poziom 38  

Na pudełku widnieje napis LED (chwyt marketingowy?), pobór prądu 65W, cieniutki jak to telewizory LED. Wiem, czytałem nico o tych telewizorach i mają różne opinie, błędy z trybem Standby (mamy 2 takie telewizory i nie ma z tym problemu). Dodatkowo głębia czerni jest bardzo fajna. Niestety jakość wyświetlania innych kolorów jest gorsza niż w TV LG LCD 37cali rodziców. Najgorzej wyglądają niebieskie kolory ale ogólnie nie jest źle.

Jak za taką cenę myślę, że jest ok, bo cudów nie oczekiwałem, ale zastanawiam się czy nie wymienić na Thomson 32''LED 32FS5246C widziałem go na żywo wygląda nawet ładnie, jest niestety w HD Ready i nie wiem czy nie będzie mi to przeszkadzać.

• #14 30 Kwi 2012 11:42
    kosacki
    Poziom 10  

Słyszałem od człowieka który długo w tym siedzi takie coś "tak jak mówią, żeby nie kupować samochodów których nazwa zaczyna się od F tak samo można powiedzieć żę WARTO kupić telewizor, którego nazwa zaczyna się od S". Ja bym wybrał Samsunga. Chyba ze względu na to, że w pewnym sensie wypuszcza dużo modeli i opinie o tych tv raczej są na +.

• #15 01 Maj 2012 08:19
    zieloczek100
    Poziom 38  

Samsunga nie mogłem znaleść w żadnym pobliskim sklepie, oczywiście gdyby był to bez wachania brałbym samsunga. Ten JVC zdecydowanie gorzej gra od mojego Monitora Samsunga Led 22cale i sam nie wiem co z nim zrobić. Źle nie gra ale rewelacji również nie ma.

• #16 01 Maj 2012 09:32
    kosacki
    Poziom 10  

Samsunga zawsze możesz wziąć w klepie euro przez internet. Wysyłka też nie jest tragicznie droga a firma jest pewna.
    http://www.ceneo.pl/11214995

z tych sklepów co tam na ceneo się oferują śmiało mogę Ci jeszcze polecić OLE OLE i Agito oraz PortOne bo w nich brałem różne rzeczy i było jak najbardziej ok. Ale jak nie wierzysz tym markom to polecam wysyłkowo wziąć w euro.

• #17 03 Maj 2012 06:46
    zieloczek100
    Poziom 38  

Dziękuje za pomoc. Pomyśle nad Samsungiem.
    Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme