Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 32'' LED/LCD - jaki kupić?

abbeslbn 26 Kwi 2012 17:53 4691 13
  • #1 26 Kwi 2012 17:53
    abbeslbn
    Poziom 8  

Witam, przeszło rok temu zadałem to samo pytanie i Wasze odpowiedzi bardzo pomogły mi w podjęciu decyzji o zakupie, teraz ponownie zdaję się na Waszą nieocenioną pomoc :).

Wymogi:
    - LCD lub LED
    - 32''
    - do 4000zł (głównie chodzi mi o jakość, nie o cenę, z przyjemnością wydam mniej za dobry jakościowo telewizor, jak i bez problemu dołożę parę złoty, żeby dorwać coś jeszcze lepszego - wiadomo, że nie zawsze cena o jakości świadczy)
    - możliwie najlepsze parametry jasności, częstotliwości odświeżania, kontrastu, a przede wszystkim JAK NAJKRÓTSZY czas reakcji, bo telewizor będzie mi służył nie tylko do oglądania, ale i do grania na Playstation3.
    - FullHD

Czytałem od groma opinii na temat konfrontacji lcd z led'ami - i prawdę mówiąc nie potrafię podjąć decyzji czy to, czy to, zdam się w całości na Wasze opinie i ewentualne propozycje 'co wybrać'.
    Liczę na pomoc, pozdrawiam serdecznie.

• #2 26 Kwi 2012 20:26
    vinci
    Poziom 25  

mając te pieniądze warto zastanowić się nad większym niż 32" , zwłaszcza, że ma być podłączony do konsoli. Nie ma to jak wielki ekran I CmR DIRT

• #3 26 Kwi 2012 20:35
    abbeslbn
    Poziom 8  

Gdybym tylko miał odpowiednio duży pokój. Biorąc pod uwagę maksymalną odległość od telewizora - raptem 2 metry - raczej nic większego od 32 nie wchodzi w rachubę, niestety...

• #4 26 Kwi 2012 20:38
    vinci
    Poziom 25  

mylisz sie, wzrok po czasie przyzwyczaja się do wielkości i pozostaje pewien niedosyt

• #5 26 Kwi 2012 21:41
    B. Greda
    Poziom 14  

Przez dwadzieścia lat oglądałem telewizję na 21" odbiorniku i żaden " niedosyt " mi się nie zrobił .
    Obecnie mam 32" lcd i przy sygnale SD z odległości mniejszej niż 1.5 metra widać błędy obrazu ( zniekształcenia , rozmycia ) . Moge polecić np. 32" Panasonica z podświetleniem LED z serii E30 .

• #7 27 Kwi 2012 06:30
    vinci
    Poziom 25  

B. Greda napisał:
    Przez dwadzieścia lat oglądałem telewizję na 21" odbiorniku i żaden " niedosyt " mi się nie zrobił .
    Obecnie mam 32" lcd i przy sygnale SD z odległości mniejszej niż 1.5 metra widać błędy obrazu ( zniekształcenia , rozmycia ) . Moge polecić np. 32" Panasonica z podświetleniem LED z serii E30 .

jeśli masz sygnał SD, to trzeba było zostać przy 21" CRT, zwłaszcza , że go polubiłeś, tylko nie pisz, że się zepsuł, bo mogłeś zamienić na nowy LCD 21".

• #8 27 Kwi 2012 14:27
    abbeslbn
    Poziom 8  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 2m x 5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno na bocznej ścianie zaraz obok telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary, starusieńki 15'' Grundig CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jak najwięcej, na pewno wyjście/wyjścia hdmi, wyjście usb też byłoby przydatne
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na razie SD, jednak na początku przyszłego roku HD, poza tym tak czy inaczej trzeba myśleć przyszłościowo, a jak wiemy HD już niebawem stanie się standardem.
    10 .Jakie urządzenia? Playstation3, być może smartfon, być może komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? plus minus 7h-8h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej matowa.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? mam od tego komputer, więc ta opcja w telewizorze nie jest wymagana.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? myślę, że tak 65-75%
    16. Preferencje co do marki? polecano mi Sony i Sharp, jednak nie mam jakichś szczególnych preferencji, chodzi mi o możliwie najlepszy jakościowo sprzęt, jeżeli LG, Samsung lub nawet Orion wyprodukował coś, co jest naprawdę dobre nie zamierzam ograniczać się tylko do wyboru pomiędzy Sony i Sharpem.
    17. Preferencje co do wielkości? 32''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? na pewno denerwujące jest opóźnienie, szczególnie w przypadku gier.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? myślę, że górna granica to 4000zł.

• #11 30 Kwi 2012 01:44
    rangiz
    Poziom 15  

Czy kupisz 32 cale za 1500, czy za 3000 to przy tej odległości bez znaczenia.
    Mam 1,9-2m obecne i żałuję powoli, że w pokoju stoi tylko 37 cali, 40 brałbym po miesiącu w ciemno.

• #12 30 Kwi 2012 07:49
    Pablo1964
    Moderator

abbeslbn napisał:
    Gdybym tylko miał odpowiednio duży pokój. Biorąc pod uwagę maksymalną odległość od telewizora - raptem 2 metry - raczej nic większego od 32 nie wchodzi w rachubę, niestety...

Te kryteria były słuszne dla starych TV CRT. Telewizory HD to inna bajka, przemyśl to dobrze.

• #13 30 Kwi 2012 11:37
    kosacki
    Poziom 10  

Pod kątem bezawaryjności to przychyliłbym się do Panasa. Jeżeli chcesz mieć dobrą proporcję cena/jakość to wybierz coś z LG. Jak chcesz mieć bardzo dobrą jakość w rozsądnej cenie to Toshiba 40 TL 933 będzie dobrym wyborem. Osobiście posiadam Tosię SL733 40' oglądam ją z 3m i wcale nie jest za duża. W tym telewizorze sygnał SD jest naprawdę rewelacyjnie korygowany, czytałem opinie, że z kablówki też dobrze daje radę.

• #14 10 Maj 2012 18:39
    abbeslbn
    Poziom 8  

No i kupiłem, Sony kdl-40hx750 :). Telewizor bardzo mnie zauroczył już na pierwszy rzut oka, a po przetestowaniu wszystkiego co posiada mogę stwierdzić, że był to absolutnie bardzo udany zakup. I tak jak wszyscy pisaliście, zdecydowałem się na 40'' co z odległości 2 metrów wcale nie jest przegięciem, zresztą zrobiłem jeszcze rozeznanie na kilku innych stronach, w tym na świetnej animacji którą bodajże panasonic miał na swojej stronie, odnośnie odległości w przełożeniu na cale. 40dziestka wydaje się maksymalnie optymalna, i patrząc przez pryzmat tego, jak to się prezentuje - całe szczęście, że nie zdecydowałem się na 32 :).

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w udanym zakupie,
    Pozdrawiam :).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME