Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 37' do 1500zł - Plazma czy LED?

bodziom257 27 Kwi 2012 13:42 3199 5
  • #1 27 Kwi 2012 13:42
    bodziom257
    Poziom 21  

Witam.
    Niedawno padł mi mój stary telewizor CRT i konieczny jest zakup nowego sprzętu ale jak wiadomo na rynku jest mnóstwo tego typu produktów więc przed zakupem postanowiłem zaczerpnąć kilku porad. Zaznaczę że jestem już po przeczytaniu kilku poradników dotyczących wyboru odpowiedniego telewizora więc znam zalety zarówno technologii PDP (plazmowej) jak i LED.

Podstawowy problem jest taki czy w cenie 1500zł (maksymalnie 1700zł) lepiej wybrać telewizor plazmowy czy LEDowy?
    Rozmiar ekranu to 37'.

Dość często oglądam różnego rodzaju wydarzenia sportowe, głównie piłkę nożną więc potrzebuję telewizoru który będzie miał odpowiedni czas reakcji oraz częstotliwość odświeżania - tu świetnie sprawdzają się telewizory plazmowe pozbawione efektu smużenia, nie wiem tylko czy za tą cenę można kupić dobrej jakości telewizor plazmowy. Jeżeli tak to powstaje kolejne pytanie - obraz w zwykłej jakości SD lepiej prezentuje się na telewizorze plazmowym HD Ready czy na plaźmie Full HD?

Telewizory LEDowe są z kolei tańsze, bardziej energooszczędne ale niestety mają gorsze kąty widzenia, czas reakcji oraz odświeżanie jednak w tej cenie da się znaleźć telewizor LEDowy 100Hz oraz czasem reakcji na poziomie 4ms - 6 ms co teoretycznie również powinno wyeliminować wspomniany już efekt smużenia. Tu również występuje podobne jak wyżej pytanie - czy obraz w zwykłej jakości SD lepiej prezentuje się na telewizorze LED HD Ready czy Full HD?

Bardzo proszę osoby obeznane w temacie o pomoc oraz być może o polecenie kilku telewizorów.
    Z góry dziękuję oraz pozdrawiam.

• #3 28 Kwi 2012 16:48
    bodziom257
    Poziom 21  

Proszę bardzo oto one:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    - Prawie 14 metrów kwadratowych.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    - 3 - 3,5 metra.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    - Najczęściej od 2 do 4 osób.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    - Pod kątem 10 do 50 stopni.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    - Ma stać.
    6. Jak słońce świeci do pokoju?
    - Tylko w godzinach porannych a dokładniej do południa świeci pod kątem prawie 90 stopni w stosunku do TV.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    - SAMSUNG CRT 21', wymiana wymuszona awarią obecnego sprzętu.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    - Przede wszystkim:
    * Dobrą częstotliwość odświeżania i czas reakcji matrycy tak by bez problemowo można było oglądać programy sportowe (piłka nożna, tenis, snooker) oraz dynamiczne filmy akcji bez efektu smużenia.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    - Sygnał z dekodera SD platformy CYFRA+ (planuję równocześnie zakup dekodera HD).
    10. Jakie urządzenia?
    - Dekoder CYFRA+ (głównie programy SD oraz kilka HD, Odtwarzecz DVD Manta 007-Emperor 2, Nagrywarka Manta HDD-2000.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    - W zależności od pory roku:
    * W lecie 1-3 godzin.
    * W zimie 2-5 godzin.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    - Matową gdyż mniej odbija światło a na przeciwko telewizora mam 3 halogeny.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    - Sportowe oraz dokumentalne. Nieco żadziej filmy fabularne oraz programy rozrywkowe.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie.
    - Nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry?
    - Nie.
    16. Preferencje co do marki?
    - Bez większej różnicy ale raczej te znane (SONY, Samsung, Panasonic, Sharp, LG).
    17. Preferencje co do wielkości?
    - Minimum 32', preferowane 37', maksymalnie 42' (choć to już w ostateczności).
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    - Najbardziej efekt smużenia, poza tym mało ostry słabo odwzorowany obraz.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    - Rozkłada się to mniej więcej 65% wieczorami, 35% w dzień.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    - 1800zł (ostatecznie 2000zł)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D?
    - Nie. Uważam to za zbędny bajer nieadekwatnie podnoszący cenę do jakości efektu.

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

Jeszcze do pkt. 8 można dodać (opcjonalnie):
    -Telegazeta
    -Port USB z obsługą jakiegoś formatu w HD (najlepiej MP4)

To chyba wszystko. Teraz czekam na odpowiedzi.

• #4 29 Kwi 2012 12:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 30 Kwi 2012 11:49
    kosacki
    Poziom 10  

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-p42u30e.bhtml

Widziałem ten telewizorek w zwykłym sklepie ( nie pamiętam nazwy ) stacjonarnym za 1735zł.
    Jeżeli oglądasz TV głównie wieczorami to plazma będzie idealnym wyborem.
    Duże kąty widzenia, dobre odzwierciedlenie kolorów, szybkie odświeżanie. Jeżeli decydujesz się na plazmę to bez wątpienia trzeba brać Panasa. W sklepach łądniej wyglądają ledy ale jest to efektem intensywnego oświetlenia w sklepie ( wówczas plazmy wyglądają ciemniej niż ledy ). Jednak w domu przy naturalnym oświetleniu sprawa wygląda całkiem inaczej. W plaźmie będziesz miał bardzo naturalne kolory.

• #6 09 Maj 2012 20:58
    bodziom257
    Poziom 21  

Kupiłem wczoraj telewizor LED SONY Bravia KDL-32EX720. Po wstępnym oglądaniu jestem bardzo zadowolony z zakupu. Przede wszystkim brak efektu smużenia w scenach sportowych, bardzo dobra jakość obrazu oraz wiele filtrów polepszających jego jakość, świetnie wykonane menu, dobra jakość dźwięku oraz obsługa technologii 3D. Bardzo fajne opcje internetowe. Zainteresowanym tym modelem mogę z czystym sumieniem go polecić.

Dzięki wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme