Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

EXCEL - wstawianie daty z kolumny dat po spełnieniu określonego warunku - jak?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> EXCEL - wstawianie daty z kolumny dat po spełnieniu określonego warunku - jak?
Autor
Wiadomość
pawelst81
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 27 Kwi 2012 16:22   

EXCEL - wstawianie daty z kolumny dat po spełnieniu określonego warunku - jak?

Witam. Mam potężny problem z EXCELEM. Siłuję się od kilku dni i lipa. A mianowicie:

1. W kolumnie "A" mam daty (oczywiście cała kolumna sformatowana jako data):
A54 -> 2 lipiec 2012
A55 -> 3 lipiec 2012
.
.
.
.
A97 -> 31 sierpień 2012

2.
W kolumnie "J" mam podane poszczególne liczby odpowiadające konkretnym datom np.:
J54 -> 100
J55 -> 200
J56 -> 300
.
.
.
.
J97 -> 3400

I teraz mam rebus:

w komórce np. N72 chciałbym, aby pojawiła się data z zakresu podanego w punkcie 1 w chwili (dacie), gdy zostanie spełniony pewien warunek. Warunek polega na tym, że suma liczb z kolumny "J" (np. z tego podanego w punkcie 2 zakresu) ma być większa bądź równa od liczby 1555.

Liczby w kolumnie "J" wpisuję ręcznie - są one zmienne. Więc jeśli np. nie dokonam żadnych zmian, to chciałbym by w komórce N72 widniała data spełnienia warunku. Jeśli natomiast liczby w kolumnie "J" za kilka dni będę musiał np. zmniejszyć o połowę, to wiadomym jest, że ich suma (czyli 1555) będzie osiągnięta w innej dacie z kolumny "A".

W skrócie - w komórce N72 chciałbym, by pojawiła mi się dokłada data z zakresu kolumny A (od wiersza 54 do 97), gdy suma liczb z kolumny J (też od wiersza 54 do 97) osiągnie wartość 1555. Oczywiście łączna suma tych liczb z kolumny J z podanego zakresu może wynieść o wiele więcej, ale ja chcę wiedzieć kiedy dokładnie będzie wynosiła 1555 - w jakim dniu.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Kwi 2012 16:22   

Powrót do góry

marek003
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#2 27 Kwi 2012 19:26   

Re: EXCEL - wstawianie daty z kolumny dat po spełnieniu określonego warunku - ja

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale...

Jeżeli może być kolumna pomocnicza to np. tak:
=INDEKS(A:A;JEŻELI(CZY.BŁĄD(PODAJ.POZYCJĘ(A54;K:K;0));PODAJ.POZYCJĘ(A54;K:K;1)+1;PODAJ.POZYCJĘ(A54;K:K;0)))

Poniżej przykład

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Kwi 2012 19:26   

Powrót do góry

pawelst81
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 27 Kwi 2012 20:11   

Re: EXCEL - wstawianie daty z kolumny dat po spełnieniu określonego warunku - ja

A czy tę kolumnę pomocniczą mogę jakoś ukryć, by nie było jej w ogóle widać?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Kwi 2012 20:11   

Powrót do góry

marek003
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#4 27 Kwi 2012 20:21pomocny post - solucja   

Oczywiście. Po prostu ją ukryj. (prawoklik na kolumnę [literkę oznaczającą kolumnę] i ukryj)
Powrót do góry

pawelst81
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 28 Kwi 2012 02:37   

Ok. W weekend sprawdzę i napiszę, czy to działa (dziś piątek - wiadomo - nie ma na to czasu, a się nie spieszy :) ). Dzięki za pomoc.

Dodano po 14 [minuty]:

Ok. Wszystko działa idealnie. WIELKIE DZIĘKI I REP!!!!

Dodano po 4 [godziny] 8 [minuty]:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> EXCEL - wstawianie daty z kolumny dat po spełnieniu określonego warunku - jak?
Strona 1 z 1