Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaka plyta indukcyjna ? teka ir 641 - opinie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaka plyta indukcyjna ? teka ir 641 - opinie
Autor
Wiadomość
resound
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Zdanowice/Wa-wa

Post#1 Post autora tematu 28 Kwi 2012 21:10   

Jaka plyta indukcyjna ?

Witam,
przymierzam sie do zakupu plyty indukcyjnej, kryteria jakie biore pod uwage:
niska awaryjnosc, cicha praca, niskie zuzycie energii (czy tutaj kazda ma takie samo zuzycie?).

Zastanawiam sie nad teka ir 641, ewentualnie cos z bosha, a moze warto wybrac cos z tanszych marek bo nie bedzie roznicy?

Ewentualnie oplaca sie kupic plyte indukcyjna z peknietym rogiem? (zawsze zobaczylbym czy to w ogole bedzie mi odpowiadac, badz jakis drozszy model z mala wada tego typu?)

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Kwi 2012 21:10   

Powrót do góry

zwykły człek
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 02 Maj 2012 11:40   

Re: Jaka plyta indukcyjna ?

Ja bym wybierał coś z Mastercooka, a skoro szukasz dobrej ceny to I3D4R jest najtańsza. Ma wszystko co potrzeba, w razie czego tani serwis i na części nie czekasz miesiąc.
Powrót do góry

resound
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 04 Maj 2012 15:59   

Re: Jaka plyta indukcyjna ?

no nie wiem, a co powiesz na to ?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1936922.html

jakos zbyt zadowoleni nie sa z tej plyty ? potrzebuje solidnej indukcji jesli oplaca sie dac wiecej to kupie drozsza i tyle, tyle ze gdzies na forum czytalem opinie, ze to wszystko jedne bebechy i nie warto placic za marke. Jakies inne propozycje ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2012 15:59   

Powrót do góry

zwykły człek
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 06 Maj 2012 00:32   

Re: Jaka plyta indukcyjna ? teka ir 641 - opinie

Ja mam ich trochę droższą płytę i nie mam tego problemu. Trochę też tej płyty sprzedałem i nie spotkałem sie ani razu z taką opinią. Dopytam kolegę z serwisu czy to faktycznie taka przypadłość tego modelu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2012 00:32   

Powrót do góry

resound
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 06 Maj 2012 10:48   

bylbym bardzo wdzieczny, ewentualnie zdecyduje sie na cos z boscha lub wlasnie teka, chyba trzeba na wlasnej skorze sie przekonac o jakosci danego modelu
Powrót do góry

zwykły człek
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 07 Maj 2012 21:20   

No więc faktycznie tak jest, ale według mnie to zaleta a nie wada. Przecież niskie poziomy są do potrzymania temp. a nie do stałego gotowania, zatem nie ma sensu, żeby urządzenie chodziło cały czas, bo przecież garnek ci nie ostygnie w 20 sekund. Przy okazji masz niższy pobór prądu. Im wyższy poziom grzania tym czasy grzenia są dłuższe. Wydaje się to logiczne, że zastosowali takie rozwiązanie. Oczywiście dla niektórych może to być wada. Przy okazji ciekaw jestem jak to wygląda u innych w boschu czy tece, bo może wszystkie tak mają, a tylko przy tej I3D4R wyszło to nowe sterowanie pracą.
Powrót do góry

goldenh
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kraków

Post#7 28 Sty 2013 16:13   

Czy da się używać wszystkich czterech pól w jednym czasie (czy grzeją wszystkie na maxa)?
Powrót do góry

resound
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 28 Sty 2013 17:16   

Trochę odkopałeś stary temat. Z funkcja PowerBoost maksymalnie 2 można uruchomić, ewentualnie na poziom 9 bez PowerBoost można wszystkie z tego co pamiętam, chociaż nigdy nie korzystałem z wszystkich 4 na poziomie 9.

Nawiasem mówiąc zdecydowałem się właśnie na model Teka i jestem zadowolony, brak zastrzeżeń po siedmiu miesiącach pracy.
Powrót do góry

goldenh
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 28 Sty 2013 17:24   

resound nie denerwuje Cie działanie impulsowe tej płyty (załączanie/wyłączanie - cykanie)?

Dużo osób pisze, że potrawy się przypalają przez to.
Powrót do góry

resound
Poziom 10
Poziom 10

Post#10 Post autora tematu 28 Sty 2013 20:28   

Działanie impulsowe występuje od poziomu 6 w dół o ile dobrze pamiętam. To załączanie i wyłączanie powodować może nie do końca równomierne gotowanie, ale przypalić chyba jeszcze nic nie przypaliłem. Chociaż gdyby była opcja gotowania ciągłego byłoby to lepszym rozwiązaniem, ale chyba wszystkie indukcje działają impulsowo?
Teoretycznie nie powinno mieć to wpływu bo naczynie w 5-10s (zależnie od poziomu przerwy w impulsach są różne) nie ostygnie znacząco, mimo to np. gotując zauważa się, że podczas gotowania woda zaczyna mocniej bulgotać w trakcie załączania płyty, jednak jakie występują w tym czasie skoki temperatury w samym naczyniu? Wydaje mi się ze nie są aż tak drastyczne.
Powrót do góry

goldenh
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 28 Sty 2013 21:03   

Ktoś pisał, że impulsowe są Mastercook, Teka i Amica (jeśli wszystkie to proszę mnie poprawić). Zauważyliście jakieś minusy tej płyty?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sty 2013 21:03   

Powrót do góry

goldenh
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 11 Kwi 2013 18:07   

Wszystkie mają zasadę działania impulsową?

Nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaka plyta indukcyjna ? teka ir 641 - opinie
Strona 1 z 1